Instagram üzgünüz bir hata oluştu sorunu

Andronova
Andronova
4 Minimum Okuma

Hesabımdan çıktım ve girmek istediğimde Instagram üzgünüz bir hata oluştu sorunu sizde de çıkıyor mu?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Üzgünüz bir hata oluştu yazanlara baktığımıza sorunun temel sebebinin hesabın şüpheli olarak görülmesi olduğunu düşünüyoruz. Tabi birde kişinin hesapla olan bağlantısının kesildiğini gördüklerimizde var.

Oturumu açamıyorum diyenler özellikle son dönemlerde artış göstermiştir. Instagram tarafından gelen bazı güncellemeler sonucunda bu sorunla karşılaşma olasılığı da çok yükselmiştir.

İçeriklerimizde belirttiklerimiz olası seçeneklerden bazılarıdır ve kesinlik ifadesi yer almıyor. Çoğunun deneme yöntemiyle hazırladığımız çalışmalardan biridir.

Instagram üzgünüz bir hata oluştu sebepleri

Tam olarak hangi sebepten bu uyarıyı verdiğini bilmiyoruz. Lakin karşılaştığımızda bizzat bizim uyguladığımız işlemlere bakarak olası sebeplerin ne olduğu ortaya çıkıyor.

Üzgünüz sorununa yönelik olası sebepler:

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
 1. Kişinin sürekli giriş çıkış yapması veya sık yapmış olduğu şeylerin sonucu bir engelle karşılaşılmasıdır.
 2. Hesaba ulaşılırken kullanılan internetin veya cihazın engellenmesi. Bu güvenli görülmemesi ile alakalıdır.
 3. Telefonun tarihinin yanlış olmasından ötürü engel uygulanması.
 4. Hesaba yönelik verilen bir cezanın sonucu.
 5. Şüpheli olan tüm davranışlara verilen tepki. Gün içerisinde kendiliğinden kalkacaktır.
 6. Sistemdeki uyum sorunları. Bu telefonun çok eski olmasından da alakalıdır.
 7. Virüslü cihazlarda engel uygulanır.

Instagram üzgünüz sorunu için öneriler

Kişiler Instagram hesabına giriş yapamıyorsa farklı bağlantılarla ve şifre değiştirme ile işlem yapmalarını öneriyoruz. Şifre unuttum seçeneği üzerinden şifreler yenilenmesi fayda sağlayacaktır. Buradan hesabın bağlı olduğu telefona veya maile kod gönderilmesi ile işlemler uygulamış olacaksınız. Ağın yönlendirmesine göre tüm işlemlere devam edilmelidir. Eğer sonucunda şifre değiştirilemezse ve hesaba yeniden giriş yapılamazsa Instagram’ ın kendisinde ya da hesapta bir sorun var demektir.

Instagram giriş sorunu için gerekli adımlar

Şifreyi unuttum seçeneği hiçbir işe yaramadıysa aşağıdaki adımlar takip edilmelidir;

 • Kişilerin uygulamaların son güncellemelerinin yapılmasından sorumludur. Dikkat edilmemesi bazen uygulamaların çakışmalarını doğuruyor.
 • Ağın uygulamasını telefondan tamamen silindikten sonra 1 gün boyunca giriş yapılmaması ve daha sonradan yeniden denenmesi önerilir.
 • Ağlarda oluşan teknik bir sorundan dolayı oluşan giriş hataları için bir süre beklemek giriş yapmak için yeterli olacaktır.
 • Kişiler farklı bir mobil cihaz üzerinden yeniden giriş yapmayı denemelidir.
 • Instagram hesabına farklı bir internet bağlantısı üzerinden de yeniden giriş yapmak denenebilir.
 • Eğer yukarıdaki adımların hepsi denediyse ve hala ağa giriş yapılmıyorsa Instagram’ ın resmi sitesinden sorun bildirmek gerekir. Kişiler burada sorun bildirme kısmında istenen her bilgiyi doldurmalı ve giriş yapamadığını detaylı bir şekilde açıklamalıdır. Instagram tarafından gerekli incelemeler yapıldıktan sonra hesap düzeltilir.
 • İşlemlerde kesinlikle bilgisayarla ve varsa başka bir hesabınızla denemeniz gerekiyor.
 • Hesabınızın türünü işletme olarak değiştirenlerin geçici olarak kullanımlarında sorun kalmadığı oluyor. Bunun için ek giriş yöntemlerini deneyip ve ulaşanların tercih etmesini şiddetle öneririz.
instagram sifrem dogru
Instagram üzgünüz hatası

Şifre değişikliği ile sorunu ortadan kaldırma

Bu anlattığımız yöntemi biz çok eski dönemlerde bir çok sorunda çözüm olarak kullanmıştık. Yöntem bir nevi hesabın tetiklenmesini sağlayarak aksaklığın giderilmesine yaramakta.

Üzgünüz sorunu için Chrome’ da iki sekme açacağız. Birinde instagram.com, diğerinde bağlı olduğu e-posta oturumu açık olacak.

instagram uzgunuz bir hata olustu 1
Instagram üzgünüz bir hata oluştu sorunu

Şifrenizi unutmuş gibi ilgili seçeneği kullanacaksınız. Mail üzerinden sıfırlama yapılırken yan sekmede açık olan mail oturumunu algılayan Instagram size yeni şifrenizi belirlemeniz için bir alan açacak. Sonrasında yeni parolanızla hesabınızı açmanız yeterli olacak.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
instagram uzgunuz bir hata olustu 2
Instagram üzgünüz sorunu

Problem ve ceza testi

Oturumu tarayıcı kullanarak yapanlara önerimiz profil alanında bir şeyleri düzelterek denemeniz olacak. Ceza alan ve ağ tarafındaki problemlerde bu alanda bazen değişim yapılmasına izin verilmez. Böylelikle sorunun anlaşılması adına iyi bir test yöntemini denemiş olursunuz.

Aksaklıkların bazılarında ek oturum açmadaki seçeneklerden bazılarını kullanarak çözüm sağlandığımız zamanlar oldu. Örnek telefon numarası, mail, diğer bir sosyal hesabınızla giriş yapma gibi çeşitli seçeneklerin kullanılması işe yaradığı oluyor.

Uygulama şüpheli durumlar

Hesaplardaki şüpheli görülme durumlarında oturum açmaya yönelik kısıtlamalar uygulanır. Sizden hesabınızı onaylamanız istenilebilir. Buradaki en iyi seçeneğin yine denemekle yol alacağımız seçenekler olacak.

Kullanıcı sık sık yanlış şifre girmesi, başka yerlerden oturum açması ve üçüncü parti uygulamalara hesabı için yetki vermesi gibi sebeplerden şüpheli görülme durumları oluşur.

Test adına o gün hiç kullanmadığınız bir cihaz ve internetle oturum açmaya çalışın. Herhangi bir uyarıyla karşılaşanların o günün bitmesine kadar hiç denemeden beklemesi gerekir.

Farklı telefonda erişim yapanların kendi cihazlarındaki uygulama sürümünü kaldırıp tekrar kurması veya eski versiyonlardan birini kurup denemesini öneririz.

Instagram üzgünüz bir hata oluştu yazan ekranı geçmek için uygulayacağınız adımları paylaştık. Umarız sorununuz çözüme ulaşmıştır. Bir başka içeriğimiz Instagram bilinmeyen bir ağ hatası oluştu yazısının da okunması fayda sağlayacak.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak