Instagram uzun süre girmeyince kapanır mı

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Kullanılmayan instagram hesabı ne zaman kapanır veya kapatılır mi gibi merak edilen yardım sorularına cevap vermeye devam ediyoruz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Kapatıldığında yani kapatılma talebi iletildiğinde 14 ya da 15 gün hesaba girilmediğinde tamamen kapatılır. Hesap dondurmada tekrar giriş yapana kadar hesabınız gizli kalır. Hesap dondurma hafta sadece 1 kez yapılabilir ve dondurulmuş hesap için her hangi bir süre kavramı bulunmuyor. Yani şu kadar ay veya şu kadar yıl girilmediğinde hesap iptal edilebilir diyemeyiz.

Instagrama uzun süre girmeyince kapanır mı? Şu an için bu şekilde bir durum söz konusu değil. Bazıları instagrama ne kadar süre girilmezse kapatılır diye yazıyor ve bunu sorunlarında çoğunun hesaplarına ulaşamadığı görülür. Burası adı üzerinde bir sosyal ağ, kullanıcılarına zorunlu bir hizmet vermiyorlar ve gerçek kullanıcı sayıları çok önemlidir. Rahatsız olan kişilerin istediği zaman hesaplarını iptal edebilirler ve bundan dolayı bir süre kısıtlaması bulunmuyor. 

Oluşturduğumuz yazımız dondurulmuş hesabın açılmaması gibi problemlerde ne gibi talep gönderilmesini içermekte. Ek kapatılan hesapların itirazı içinde tercih ediliyor. Her iki durum için aşağıda örnek verdiğimiz link adresine tıklayarak ilgili haberimizi okuyunuz.

 Instagram uzun süre girmeyince kapanır mı

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Aşağıdaki görselde geliştiriciye durumunuzu iletmeniz için öneri bir bağlantı bıraktık ve benzerleri ancak size açılan bir kanal üzerinden yapılmakta. Talebinizi gönderdiniz ve dönüş bekliyorsanız belki yoğun taleplerden dolayı gözden kaçabilir. İşte bundan dolayı ki biz her zaman belli bir gün aralığıyla bir kaç kez bu talebin gönderilmesini öneririz.

Instagram dondurulan hesap ne zaman silinir? 

Instagram dondurulan hesap ne zaman silinir

Dondurulmuş hesapların silinmesiyle alakalı paylaşımlar olabiliyor. Bu şekilde bir açıklamanın ilgili ağ sayfasında yer almadığı için dikkate almamanızı öneririz. Tabi şu an için biz böyle biliyoruz ve her an iş akışlarında bir değişime gitmezlerse böyle. Hesap kapatma sırasında resmi olarak bir süre verilmiyor. Bundan dolayı bilgilendirmeden kapatılma gibi bir durum söz konusu değil. Ama hesabımı dondurdum hesap bulunamadı yazısıyla karşılaştım ve kapatıldı şeklinde yazanlar içinde aynı şekilde aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak ilgili yazımızı incelemelerini öneriyoruz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Hesabımı dondurdum açtığımda fotoğraflar silinmiş görünüyor!

Bazen uzun zaman dondurulmuş hesaplarda paylaşılan fotoğrafların bazıları veya çoğu görünmüyor. Bu süresinin uzun olmasıyla alakalı veya açtığınızda sistemde bir aksaklıktan sıkıntı çıkarabiliyor. Fotoğraflarınız aslında silinmiyor. Buranın mantığı hesabınızın görünmemesi yani gizli kalması. Arama yapıldığında böyle bir hesabın olmadığının çıkması bu olasılığı da aklımıza getirmeli. Yani paylaşımlar gizlendiğinde, sonrasında açıldığında, belli bir süre sonra kademeli resimler görülmeye başlanabilir. Her hangi bir işlem yapmanıza gerek bulunmuyor. 

  • Bir kaç gün veya hafta beklemeniz gerekebilir. Yavaş yavaş görseller çıkmaya başlayacak.
  • Profil alanına bir şey eklemeye çalıştığınızda kaydetmiyorsa hala hesabınızda aksaklık var demek.

Dondurulan hesap açılmıyor ve hesap kapatıldı diyor!

Bu durumun iki nedeni olduğunu düşünüyoruz. Birincisi geliştiricinin sistemlerinde (hata geçici de olabilir) problem yaşanması ve diğeri ise kuralların çiğnenmesi nedeniyle askıya alınan hesaplarda görülebilir. Bazende işlem sırasında hesap askıda kalıyor ve kapatılmış gibi bir durumla karşılaşılıyor. Bu sorunun çözümü için daha önce hazırladığımız kapatılan instagram hesabı nasıl açılır haberimizi inceleyiniz.

Instagram hesabı ne kadar sürede kapanır ve diğer detayları yukarıdaki yazıyı okuyarak ulaşacaksınız.    


Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2021, 20:39

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir