Instagram Yeşil Nokta Çevrimiçi Kapatma

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Instagram yeşil nokta: Ağa yeni özellik eklenmeye hazırlanılıyor. Artık aktif olanların simgesi uygulamaya getiriliyor. Çevrimiçi olduğunu gösteren yeşil nokta nasıl kapatılır soranlar olabilir.

Ad imageAd image

Facebook’ ta gördüğünüz çevrimiçi simgesi Instagram’ a gelmek üzere ve kademli şekilde kullanıcıların hizmetine açılacak. Hikayelere gelmesi beklenen “reaksiyon” ve “takipçileri silme” yeniliği test aşamasında devam ederken yeni bir özellik yolda. Çevrimiçi olan kullanıcıları artık yeşil simgeyle göreceğiz.

Yeşil nokta nedir? Çevrimiçi olanları gösterdiği yeniliğin adı. Kısa sürede kullanıcıların hizmetine açılacak olan bu özellik uygulamayı biraz daha renklendirecek.

Son görülme ile kullanıcıların çevrimiçi olduğu zaman aslında görülmekte. Ama messenger tarzı bir görünüme kavuşturmak isteniyor.

Artık gerçek zamanlı çevrimiçi olanları görebileceksiniz. Yeşil noktayı istediğiniz zaman açıp veya kapatabileceksiniz.

Ad imageAd image

Instagram Yeşil Nokta Kapatma

Yeşil nokta nasıl açılır ve kapatılır sorunuz için yapacağınız şunlar:

  • Uygulamanın ayarlarına giriniz. Yani profile dokunup sonra çark simgesi yani ayarlar. Sonra seçenekler içerisindeki “hareket durumu” seçeneğini aktif veya pasif yapabilirsiniz. Burası şu an sizin en son aktif olduğunuzu göstermekte.

Not olarak instagram çevrimiçi olanları göremiyorum diyenler içinde bu özellik sizde kapalı olursa karşıdaki kişinin çevrimiçi olduğunu göremiyorsunuz. Bu özelliği kullanabilmek için cihaz instagram uygulamasının güncel son sürümüne sahip olması gerekiyor. Bazı cihazların işletim sürümü eskiyse desteklemeyebilir. Yani uyumlu olmayabilir veya kullanıcı hesabınızda aksaklık görülebilir. Sorun bildirimi yapabilirsiniz.

Instagram yeşil nokta çevrimiçi kapatma
Instagram yeşil nokta çevrimiçi kapatma
instagram çevrimiçi olanları göremiyorum
Instagram çevrimiçi kapatma

Bu özellik çıktıktan sonra büyük ihtimal Instagram çevrimiçi olanları göremiyorum veya çevrimiçi olanı görme gibi arayışlara girilecek. Bunun içinde bazı uygulamalar denenecek. Uyarı olarak bu tarz uygulamalar hesapların çalınmasına veya kilitlenmesine neden olabiliyor. Şimdiden uyaralım…

Instagram Yeşil Nokta: Anlamları ve Önemi

Yeşil Nokta Ne Anlama Gelir?

Instagram’da bir kullanıcının profil resminin yanında yeşil bir nokta görüyorsanız, bu şu anlama gelir:

  • Kullanıcı çevrimiçidir: Yeşil nokta, kullanıcının Instagram’a şu anda aktif olarak bağlı olduğunu ve uygulamayı kullandığını gösterir.
  • Kullanıcı hikayenizi izledi: Hikayenizi izleyen kişilerin profil resimlerinin yanında yeşil bir nokta görünür.
  • Kullanıcı size mesaj gönderdi: Direkt mesaj kutunuzda size mesaj gönderen kişilerin profil resimlerinin yanında yeşil bir nokta görünür.

Yeşil Nokta Neden Önemlidir?

Yeşil nokta, Instagram’da diğer kullanıcılarla etkileşime girmenizi ve bağlantı kurmanızı kolaylaştırır:

  • Çevrimiçi Kişilerle Sohbet: Yeşil nokta, çevrimiçi olan ve sohbet etmeye hazır olan kişileri görmenizi sağlar.
  • Hikaye İzleyicilerini Takip Etme: Hikayenizi kimlerin izlediğini görerek takipçilerinizle etkileşime girebilirsiniz.
  • Mesajlara Hızlı Cevap Verme: Direkt mesajlarınıza hızlı bir şekilde cevap vermeniz için kimlerin size mesaj gönderdiğini görmenizi sağlar.

Yeşil Nokta Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  • Yeşil nokta her zaman doğru olmayabilir: Bir kullanıcı uygulamayı arka planda açık bıraksa bile yeşil nokta görünebilir.
  • Yeşil noktayı gizleyebilirsiniz: Gizlilik ayarlarınızdan yeşil noktayı gizlemeyi seçebilirsiniz.
  • Yeşil nokta, Instagram’ın tüm sürümlerinde mevcut değildir: Yeşil nokta özelliği, Instagram’ın eski sürümlerinde ve web sürümünde görünmeyebilir.

Instagram yeşil nokta çevrimiçi kapatma adlı yazımız buraya kadar.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe