Instagram yeşil nokta çevrimiçi kapatma

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Ağa yeni özellik eklenmeye hazırlanılıyor. Artık aktif olanların simgesi uygulamaya getiriliyor. Çevrimiçi olduğunu gösteren yeşil nokta nasıl kapatılır soranlar olabilir.

Teknoloji destek

Facebook’ ta gördüğünüz çevrimiçi simgesi Instagram’ a gelmek üzere ve kademli şekilde kullanıcıların hizmetine açılacak. Hikayelere gelmesi beklenen “reaksiyon” ve “takipçileri silme” yeniliği test aşamasında devam ederken yeni bir özellik yolda. Çevrimiçi olan kullanıcıları artık yeşil simgeyle göreceğiz.

Yeşil nokta nedir? Çevrimiçi olanları gösterdiği yeniliğin adı. Kısa sürede kullanıcıların hizmetine açılacak olan bu özellik uygulamayı biraz daha renklendirecek.

Son görülme ile kullanıcıların çevrimiçi olduğu zaman aslında görülmekte. Ama messenger tarzı bir görünüme kavuşturmak isteniyor.

Artık gerçek zamanlı çevrimiçi olanları görebileceksiniz. Yeşil noktayı istediğiniz zaman açıp veya kapatabileceksiniz.

Instagram yeşil nokta kapatma

Yeşil nokta nasıl açılır ve kapatılır sorunuz için yapacağınız şunlar:

  • Uygulamanın ayarlarına giriniz. Yani profile dokunup sonra çark simgesi yani ayarlar. Sonra seçenekler içerisindeki “hareket durumu” seçeneğini aktif veya pasit yapabilirsiniz. Burası şu an sizin en son aktif olduğunuzu göstermekte.

Not olarak instagram çevrimiçi olanları göremiyorum diyenler içinde bu özellik sizde kapalı olursa karşıdaki kişinin çevrimiçi olduğunu göremiyorsunuz. Bu özelliği kullanabilmek için cihaz instagram uygulamasının güncel son sürümüne sahip olması gerekiyor. Bazı cihazların işletim sürümü eskiyse desteklemeyebilir. Yani uyumlu olmayabilir veya kullanıcı hesabınızda aksaklık görülebilir. Sorun bildirimi yapabilirsiniz.

Instagram yeşil nokta çevrimiçi kapatma

instagram çevrimiçi olanları göremiyorum

Bu özellik çıktıktan sonra büyük ihtimal instagram çevrimiçi olanları göremiyorum veya çevrimiçi olanı görme gibi arayışlara girilecek. Bunun içinde bazı uygulamalar denenecek. Uyarı olarak bu tarz uygulamalar hesapların çalınmasına veya kilitlenmesine neden olabiliyor. Şimdiden uyaralım…


Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2021, 22:04

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir