iPhone SE iPhone 5s iPhone 6s 4.5G internet ayarları

iPhone 5s ve iPhone SE 4.5G internet ayarları hakkında genel yapılacakları sizler için hazırladık. Çoğu telefonda bu ayarları otomatik yer alıyor ama bazen bağlantı olmuyor.

iPhone SE iPhone 5s iPhone 6s 4.5G internet ayarları
müşteri hizmetleri

iPhone 5C, iPhone 6, iPhone 6s ve Plus 4.5G internet ayarları ve 4.5G açma kapatma seçeneklerini aşağıda resimlerle gösterdik. Bağlantınız olması için 4.5G aboneliği aktif etmeniz gerekiyor. Sonrasında 4.5G iptal etmek isterseniz önerimiz operatör üzerinden işlem yapınız.

iPhone telefonda LTE (4.5G) nasıl açılır?

LTE açma kapatma ayarları nerede? LTE nedir ne demek? ve LTE ayarları açma kapatma mesajla yapabilirsiniz. Örnek 5G yazıp SMS ile 5555' e gönderilebilir.  

  • Ayarlar / Hücresel
  • Hücresel Veri (Açıyorsunuz)
  • Hücresel Veri Seçenekleri
  • Ses ve Veri

LTE iPhone cep telefonda 4.5G internet ayarları:

Yukarıdaki adımlardı takip edin ve Hücresel Veri bölümünde yer alan Hücresel Veri ve Kişisel Erişim Noktası seçeneklerinde yer alan APN bölümlerine "internet" yazmanız yeterli olacak. 

iPhone SE iPhone 5s iPhone 6s 4.5G internet ayarları

iPhone SE 4.5G internet ayarları

iphone lte açma kapatma

hücresel verinin kapatılması

4.5g mesajla açma

Bazı telefonlarda 4G yazarken bazı modellerde LTE yazısı ekrana gelir. Hücresel ayarlarında da LTE yazısını görürsünüz. İlerleyen zamanlarda güncellemelerle simge 4.5G' ye dönüşebilir.

Turkcell' de veya Vodafone' da birde Türk Telekom 4.5G internet ayarlarını yaptıktan sonra telefonunuzu kapatıp açınız. Eğer 4.5G internet bağlantınız olmuyorsa operatörünüzü arayarak 4.5G hizmetinin aktif olup olmadığını öğreniniz.

3G internet bağlantısını deneyin. Eğer aktifse bulunduğunuz yerde 4.5G çekmiyor veya yetersiz olabilir. Farklı bir bölgede deneyiniz.

müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri