iPhone telefonum kendini resetliyor mavi ekran çıkıyor

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Cep telefonum kendi kendine yeniden başlıyor. iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6 / Plus ve iPhone 7 telefonlarda yaşanan mavi ekran ve donma hatası çözümü bu haberde

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iPhone telefonum sürekli yeniden başlıyor reset atıyor nedeni nedir? iPhone 5 sürekli reset atıyor yeniden başlatıyor. Telefonda reset sorunu için çözüm önerileri!

Apple markasının amiral gemisi olan iPhone markasının bir başka sorununu bu makalemizde paylaşacağız. Yüksek ücretler ödenerek alınan bu telefonlarda çıkan hatalar insanların açıkcası tadını tuzunu kaçırmaktadır.

Özellikle ikinci el piyasasıda yüksek olan bu telefonları alırken çok dikkatli olmak gereklidir. Çünkü ikinci elde sorun ve sıkıntı yaşama ihtimaliniz sıfır telefonlara göre yüksektir. Ayrıca bu sorun yaşama olayı ikinci elde risk diyebiliriz çünkü sıfır bir iphone aldığınızda bu sorunla karşılaştığınızda garantiye gönderip telefonunuzu değiştirebilirsiniz. Fakat ikinci el telefonlarda bunu yapabilmeniz mümkün değildir. Bundan dolayı yapmanız gereken alırken dikkatli olmaktır.  

İşte yine ikinci el alan ve sorunlarla karşılaşan kullanıcıların problemlerine çözüm üretmeye çalışacağız. Başlığımızdan anlaşılacağı üzere iphone telefonlarda jendiliğinden mavi ekran çıkması veya telefonunuzun donma sebepleri üzerinde duracağız. Bu sorunlar için aşağıdaki adımları takip ediniz.

iPhone mavi ekran hatası ve çözümü    

iPhone telefonum kendini resetliyor mavi ekran çıkıyor

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iPhone telefonum kendini resetliyor mavi ekran çıkıyor   

İlk önce telefonunuzda yazılımsal olarka herhangi bir sorunun olmaması gereklidir. Örneğin iOS yazılım güncellemesini yaparken bu işlemin yarıda kalması gibi…

Bu sorunun çözümü iTunes ile iPhone telefonunuza yeniden yazılım yüklemesi yapmanızdır. Sıfırdan yüklediğiniz bu yazılım eğer güncelleme ile kaynaklı ise sorununuzu çözüme kavuşturacaktır. Sıfırdan iOS 10 güncellemesini yaparken yedek kullanılmamalı.

Cihaz açılmıyorsa açma kapama tuşu ve menü tuşuna aynı anda basılı tutup bekleyiniz. Yukarıdaki çözüm önerimizin faydasını görmedi iseniz probleminiz ne yazıkki donanımsaldır. Peki iPhone telefonunuzun hangi parçası bu soruna sebep olmuştur.

iPhone telefonunuzda mavi ekran hatası alıyorsanız çok büyük ihtimalle bataryanız bozulmuştur. iPhone telefonunuzun bataryasını en kısa sürede değiştiriniz. Bu hata ile büyük bir ihtimalle karşılaşmayacaksınız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak