iPhone uygulamaları silemiyorum nasıl kaldırılır

media 5231

iOS iPhone uygulama kaldırma nasıl yapılır veya uygulama silinmiyor diyenler için resimle göstermek istedik. Uygulamalar nasıl silinir yazımızda çıkan sorunda anlatılmakta.

Andronova

Apple’ ın iOS 13 için çalışmalarını sürdürdüğünü hepimiz biliyoruz. Her yeni sürümle daha fazla şek bekleyen kullanıcıları pek çıkan sürümlerden memnun olmuyor. Üstüne birde güncelleme yapıldıktan sonra pil süresinde sorun, şarj olmuyor sorunu, wifi’ nin bağlanmama sorunu ve uygulamalardan bazılarında çalışma hatası görülebiliyor. Yazımızla sizlere iPhone uygulama kaldırma nasıl yapılır resimli şekilde göstereceğiz.

iPhone yeni güncellemelerle bazı işlevlerini değiştirdi. Eskiden uygulamanın üstüne basılı tuttuğunuzda direk “X” simgesini görürdünüz. Şimdilerde paylaş seçeneğini görmekteyiz. Peki iPhone uygulama nasıl silinir?

Uygulamayı ayarlardan silmeyi umanlar bu seçeneğe girdiğinde “Siri, Bildirimleri, Hücreseli ve arka planda yenilemeyle karşılaşacaksınız. Bazıları Android ile karıştırıyor. Haberde sizlere bazı kişilerin uygulamaları kaldırmada zorlandıklarından dolayı püf noktasından bahsedeceğiz.

iPhone uygulamalar nasıl silinir?

iPhone’ dan uygulamaları silmek için direk uygulamanın üstüne basılı tuttuğunuzda ekrana paylaş seçeneğinin geldiğini göreceksiniz. Bu yanlış bir işlem. Doğru olanı aşağıdaki görselle anlatımımızda…

iPhone uygulama silmek için seçilen uygulamaya hafif dokunun. Yani direk ekrana basmadan hafif şekilde dokunmanız gerekiyor. Doğru şekilde dokunduysanız ekranınıza “X” butonunun çıktığını göreceksiniz.

iPhone uygulamalar nasıl silinir?
iPhone uygulamaları silemiyorum nasıl kaldırılır
iPhone uygulama kaldırma nasıl yapılır
iPhone silinmeyen uygulamaları kaldırma
iphone uygulama silemiyorum
Kaldırılmayan uygulamaları kaldırma

Uygulamanın kaldırılması için onayınız alınacak. Eğer silinemedi veya bir hata oluştu gibi bir uyarıyla karşılaşılırsa, o zaman telefonu yeniden başlatılması gerekiyor. iPhone uygulama silme sırasında direk çıkıyor yani kapanıyorsa, o zamanda yeniden başlatma işe yaramıyorsa ağ ayarlarını sıfırlayınız.

iOS silinmeyen uygulamaların silinmesi

Apple’ ın iPhone yerleşik uygulamaları silmek artık mümkün. iPhone akıllı mobil cihazlarda hali hazırda yüklü olan uygulamaları silebilmek mümkün. Telefonun ilk çıktığı zamanlarda bu uygulamaların silinmesine izin vermeyen işletim sistemi daha sonrasında güncellenerek telefonun içinde yer alan uygulamaların silinmesine izin veren bir güncelleme çıkardı.

iPhone cihazını kullanan kişiler için yerleşik uygulamalar olarak da bilinen pek çok uygulamayı cihazdan kaldırabilmek mümkün görünüyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın