iPhone video yüklenemiyor hatası yaşayanlar

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

iPhone video yüklenemiyor; bu videonun daha yüksek kaliteli bir sürümü yüklenirken bir hata oluştu şeklinde bir sorunla karşı karşıya kaldınız mı?

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Sanırım bir kaç gün önce video düzenlerken aldığım bu uyarı sonucu bir türlü çektiğim videoya ulaşamadım. Kaydettiğim video üzerinde düzenleme yaptım ve kaydettiğim bu videoyu oynatmak istediğimde bu videonun daha yüksek kaliteli bir sürümü yüklenirken bir hata oluştu uyarısını aldım. Sanırım düzenlemeden sonra kayıt yaparken yarıda kesildi ve düzgün kaydetmediğinden dolayı işlem yarıda kaldı.

Mevcut videomuzu bu hale getirdiğimizden dolayı bir türlü video açılmadı. Sizde de böyle bir şey oldu ise, bir ihtimal silinenler arasında daha önceki sürümü atmış olma olasılığına bakmanızı öneriyoruz.

iPhone video yüklenemiyor sorunu

Video yüklenemiyor, iPhone’ a kaydettiğimiz videoyu düzenlerken oldu. Daha sonra şöyle bir baktığımda sanırım yeterli bir boş alan kalmadığından dolayı böyle bir şeyle karşılaştık. İşletim sistemlerinin rahat hareket etmeleri adına belli bir boş alana gereksinimleri olur. Buradaki durum tamda böyle bir şeydi.

Diğer olası video yüklenemiyor sorunlarına bir göz atalım

  • İşlem yaparken oluşan düzenleme sorunlarında çıkan çakışmalar.
  • Videonun formatı ile alakalı olası sıkıntılar. Ya da videodan kaynaklı durumlar.
  • İşlem yapılan telefonun tarihinin yanlış ayarlanmasından dolayı oluşan problemler.
  • Videoyu düzenlediğiniz aracın sorun çıkarması.
  • Arka plandaki çalışan bir şeyin sorun çıkarması.
  • Yarıda kesilmesine sebep olan etkenler.

Bunlar olası olanların bir listesi ve daha fazlası da bulunuyor.

screenshot.4
iPhone video yüklenemiyor

iPhone video yüklenemiyor nasıl çözülür?

Video yüklemede oluşan sorunlara yönelik uygulayacağınız işlemlerin genelini aşağıya bırakıyoruz. Ancak, net bunların çözüm getireceğini söyleyemiyoruz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Videoyu düzenlerken muhakkak farklı kaydet yapın. Karşınıza çıkan iki seçenekten biri aynı videoyu düzenleyip kayıt ederken, diğer seçenek ise, düzenlenmiş halini farklı kaydet yaparak kaydetmektir.

İlgili videoyu geri almak için:

  • Ana ekranda Fotoğraflar adlı bölümü açın.
  • En alta Albümler klasörüne dokunun.
  • En aşağıya doğru ekranı kaydırın ve Son silinenler adlı alana geçin. Bu alanda daha önce işlem yaptığınız videonun ham halinin olup olmadığına bakın.

Duruma göre veri kurtarma araçlarından yararlanın.

Normal hallerde video yükleme hatası alanlar

Ara ara video yüklenmiyor şeklinde sorun yaşayanların uygulayacağı en iyi seçeneklerden biri cihazın depolama alanında yer açma, yüklü olan uygulamaların sorun çıkarma olasılığını değerlendirme ve iTunes kullanarak güncelleme veya sıfırdan kurulumun yapılması.

Yardımcı araç kullanırken video editleme işlemini yapanların kesinlikle büyük boş alanlarına ihtiyacı olduklarını belirteyim. Artı arka planda çalışanlarda gereksiz olanların durdurulmasını da öneririz.

screenshot.11
iPhone video yüklenemiyor hatası

iOS ayarların sıfırlanması ile geçici çözüm sağlama

Bazen sistemden alakalı durumlarda ayarların sıfırlanması işe yarıyor. Bunun için Genel / Aktar veya Sıfıra ve yine Sıfırla alanında dokunun. Ekrana 5 seçenek açılacak, bunlardan Tüm ayarları sıfırla olanı kullanmanız yeterlidir. Duruma göre tüm içerik ve ayarları sıfırlayarak çözüm sağlarsınız.

image 1
iPhone video yüklenmiyor sorunu için sıfırlama

iPhone video yüklenemiyor sorununa yönelik önerilerimiz umarız işinize yaramıştır.

Sıradaki önerimiz: iPhone faturam yok garantiye girer mi

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir