iPhone virüs temizleme nasıl yapılır?

media 7319

iPhone telefonda virüs taraması yapan virüs uygulaması var mı? Norton, Avira, Avast, Eset, Mobile Security, Chomar, Dr.Web, Bitdefender, Cleaner Master ve çoğu antivirüs programı internet güvenliği ve çalınmayı önler. Virüs programı kullanılmalı mı?

teknik destek

iOS işletim sistemi kolayca virüs bulaşmayacak seviyede güven vermiş olsa da, ara sıra iPhone virüs bulaşması halleri ile karşılaşılabilmekte. iPhone cihaza virüs bulaştığı düşünülüyorsa, virüs taraması yapılabilir ve akabinde virüs temizlenebilir. iOS adına bir hayli nadir olmasına karşın, iphone ya da ipad’inizde bir ya da daha çok virüs, solucan ile başka kötü niyetli yazılım olduğu düşünülüyorsa, şahsi veri güvenliği adına virüs tarama ile temizleme faaliyeti yapılması tavsiye edilmektedir.

Kısa ve öz iPhone virüs açıklaması: iPhone virüs taraması nasıl yapılır diyen kullanıcılar için kısaca açıklamak gerekirse iOS cihazlarda virüs taraması gibi bir virüs programı bulunmuyor. Nedeni Apple, iOS cihazlarına müdehale ettirmiyor. Virüs uygulamalarını incelediğinizde şu sonuca ulaşmaktasınız, kimlik hırsızlığına karşı güvenlik, cihaz kayıp / çalınmaya karşı koruma, tarayıcı güvenliği ve internette dolaşımda güvenlik gibi özelliklere sahip. Peki iPhone virüs uygulaması kullanılmalı mı?

Başka bir internet sayfasına yönlendirme virüsü

iPhone web sayfası yönlendirme sorunu nasıl çözülür? İşte Web sayfası yöneltilme problemlerini çözebilecek çabuk bir ipucu. Ayarlar – Safari – Tarihçeyi ile Web Platformu Verileri Sil bölümüne gidilir ardından onaylamak adına Geçmiş ve Verileri Temizle kısmına dokunulur. Bunun dışında eğer güncel olan bir virüs uygulaması kullanırsanız ve web güvenliği iyi ise bu tarz  çoğu virüslerden korunabilirsiniz.

iPhone virüs temizleme için tüm tarayıcıların geçmişini silip ve telefona indirilen her hangi bir şey varsa siliniz. Ayalardan gizlilik ayarlarını kontrol ediniz. Fabrika ayarlarına döndürmeyi de düşünün. iPhone antivirüs uygulaması virüs bulaşmadan önce tercih edilmeli.

iPhone virüs temizleme nasıl yapılır?

iPhone’unuzda virüs olup olmadığını nasıl anlarız?

Teknik bakımdan gözlem yapıldığında, virüs kendisini diğer bir programa yerleştiren bir kod dilimidir. Solucan ise bir başına özgür bir program şeklidir. Her ikisi de sms uygulamaları üstünden ya da sosyal mühendislik yöntemi ile bulaşır akabinde yayılırlar. İOS’un güvenirliği Apple’ın uygulama mağazası App Store’un kaliteli oluşundan gelmektedir. Bir uygulama App Store’da piyasaya sürülmeden önce, virüs aynı zamanda kötü niyetli yazılım taraması yapılıp ardından tespit edilenler tasdik evresinde platform aracılığıyla engelleniyor. Birbirinden farklı yerlerden indirilmiş olan uygulamaların doğurabileceği olası virüslerin bulaşmasını ve yayılımını engelleyen ek güvenlik tedbirlerine sahiptir.

Chomar virüs uygulamasını iPhone telefonda kullanma

iPhone virüs programı? iPhone cep telefonda Türk yapımı Chomar virüs programını kullanmak için uygulamayo App Store’ den indirip, Safari tarayıcı izinlerini açmanız gerekiyor. Yani Safari üzerinden internette dolaşırken virüsten korunmak için bu ayarların yapılması gerekiyor. Bunun için Ayarlar / Safari / İçerik engelleyiciler açık olması gerekiyor. Öneri olarak’ ta Safari’ deki sahte web uyarısınıda açınız.

Chomar virüs uygulamasını iPhone telefonda kullanmaBaşka bir internet sayfasına yönlendirme virüsüiPhone virüs taraması nasıl yapılır?iphone virüs uygulamasıiphone virüs programı


Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2018, 12:03

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın