iPhone zil sesi yapma programı

Andronova
Andronova
3 Minimum Okuma

Apple' nın iPhone telefonda müzikleri zil sesi yapmak için programa ihtiyaç duymakta. Bilgisayardan iTools programı ile iPhone mp3 zil sesi yapma resimli anlatımla sizlerle.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Apple, iPhone cep telefonlarında zil sesi atmak için yani iPhone zil sesi yapmak için bir özellik eklememiştir. Her hangi bir müzik dosyasını zil sesi yapmak için bir kaç işleme ihtiyacı bulunmakta. Bu işlemleri de bazı zil sesi yapma programları kullanarak yapılabilmekte. Bunlarda en iyilerinden biri olan iTools programı ile iPhone zil sesi nasıl yapılır resimli olarak anlatmak istedik.

Yapacağını zil sesi formatı M4R (.m4r) uzantılı olacak. iTools programı ile istediğiniz müziği zil sesi olarak yapabilirsiniz. Windows bilgisayardan iPhone için müzikleri zil sesi yapma resimli anlatım…

iPhone zil sesi nasıl yapılır

  • iTools programını çalıştırınız. “Ring Maker” yazan yere tıklayınız.
  • Açılan bölümden “From PC” tıklayınız.
  • iPhone telefonda kullanmak istediğiniz zil sesi müzik dosyasını seçiniz.
  • Seçilen müzik için 40 saniye olarak ayarlayınız. Apple, 40 saniyenin üstündeki ses dosyasını zil sesi olarak yapmamakta. Bu 40 saniye istediğiniz kısmı olarak yapabilirsiniz.
  • Buradan zil sesi yapacağınız müziğin istediğiniz bölümünü zil sesine çevirebilirsiniz. İki sarı çizgi arasındaki zil sesi yani 40 saniye kısmı. Yani müziğin başı, ortası veya sonu olabilir.
  • Sonra “Save and Import to Device” butonuna tıklayıp bekleyiniz.
  • Sonra “Save to Local” butonuna tıklayıp zil sesi dosyasını bilgisayarınıza kayıt ediniz.

Son adım yaptığınız zil sesi dosyasını zil sesi olarak telefona atmanız. Yukarıdan “Music” butonuna tıklayınız. Sol tarafta bulunan “System Ringtones” yazısına tıklayınız. Buraya biraz önce attığınız zil sesi dosyasını sürükleyip bırakınız. www.andronova.net

iTools programı ile iPhone zil sesi yükleme

Aşağıdaki adımları yaptıktan sonra telefondan attığınız zil sesi formatını seçerek zil sesi olarak atayabilirsiniz. iTools programını bazı yerlerden yüklerken dil seçeneği Çince olarak gelebiliyor. Ama istersenizde İngilizce olarakta yükleyebilirsiniz. Türkçe olarak kullanmak isterseniz Türkçe dil yamasını internette bulabilirsiniz. Yine de her hangi bir sorunda aşağıdaki görüntüleri takip ederek sorunsuz zil sesi yapabilirsiniz.

iPhone zil sesi yapma programı iPhone zil sesi nasıl yapılıriTools programı ile iPhone zil sesi nasıl yapılıriphone 5s zil sesi yapma

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iphone 6s zil sesi yapma

iphone 7 zil sesi yapma

iphone 8 zil sesi yapma programıiphone x zil sesi yapmabilgisayardan iphone zil sesi yapma

Atılan zil sesi müzik dosyasını seçme

iPhone zil sesi değiştirme nasıl yapılır? iOS 11 iPhone telefonda Ayarlar / “Ses ve Dokunuş” / “Zil Sesi” bölümüne girdiğinizde attığınız zil sesi dosyasını göreceksiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Atılan zil sesi müzik dosyasını seçmezil sesi müzik dosyasını seçmetelefonda zil sesi değiştirme

iPhone zil sesi yapma da sorun yaşayanlar!

iPhone 7, iPhone 8, iPhone X ve iPhone XR telefonda zil sesi için iTools programını Mac, Windows 10, Windows 8.1 ya da Windows 7 işletim sistemleri yüklü bilgisayarlarda kullanabilirsiniz. iPhone telefonunuzu USB kablo ile bilgisayara bağlayıp yukarıdaki adımları uygulayabilirsiniz. 

Uyarı! iPhone zil sesini değiştiremiyorum ya da bilgisayar telefonu görmüyor diyorsanız çözümü ise bazen kablo kaynaklı bazende bilgisayar kaynaklı (USB port sorunu) program telefonu tanımayabiliyor. Bazende yüklenen iTools sürümü kaynaklı sorundan dolayı çalışmayabiliyor. Aynı zamanda cihazı görmüyor. Bu gibi durumda iTools programını bilgisayardan kaldırıp farklı bir yerden iTools programını indirip deneyiniz.

Ek bilgi program Trial yani Demo sürüm olarak indirilmekte. Full sürüm için satın alabilir ya da internette araştırabilirsiniz.

iPhone 5s, iPhone XS, Max zil sesi yapma programı var mı sorunuza cevap olacağına inandığımız yazımızla yorumlarınıza cevap vermeye çalışacağız.


Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2019, 02:29

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak