Netflix Türkiye iletişim müşteri hizmetleri

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Netflix iletişim telefon numarasına bir türlü cevap veren yok diye şikayetler geliyor. Müşteri hizmetleri temsilcisi belli saatlerde yardımcı oluyor.

Ad imageAd image

Film platformları arasında akla ilk gelen hizmet Netflix oluyor ve bu alanda Türkiye’ ye ciddi ciddei yönelmeler olduğunu görüyoruz. Peki satın alınan paketlerde yaşadığınız sorunları iletebileceğiniz bir müşteri hizmetleri numarası oluyor mu? Biz cevabını verelim ne yazık ki çok yetersiz kalabiliyorlar. Özellikle ülkemizde çağrı merkezi kanalıyla yardım alabilen kullanıcı sayısı çok az. Problemini çözemeyen kişiler doğal olarak internetten sesini duyuruyorlar. Bizde öneri olarak resmiyette bir destek hattı göremeyenler için özel yerlerin olduğunu belirtelim. Buralarda teknik çoğu sorun için araştırma yapabiliyorlar. 

Netflix müşteri hizmetleri, çoğu yabancı platformun ülkemizde direk Türkçe dil desteği olan bir numarası olmamakta. Lakin bu şirketin ülkemizde temsilcisi bulunuyor ve ilgili saatler arasında hizmet veriyor desekte yoğunluk olduğu durumlarda ulaşmak çok zor.

Netflix iletişim numarası

  • Netflix iletişim telefon numarası 0850 390 74 44 Türkçe destek saatleri 10:00 – 22:00 ve diğer saat dilimlerinde İngilizce olarak destek verilmekte. 
  • Destek formu help.netflix.com/tr#callus‘ dan yardım alabilirsiniz. Netflix destek hattı olarak sadece yukarıdaki bilgiden ulaşılabiliyor.

Şirket hakkında kısa bir bilgilendirme için:

Kurucusu Hastings, 1997′ de bu şirketin kurucularından biri ve de SEO olarak bilinmekte. Doksanlı yıllarda yazılım geliştiricileri için bazı önemli araçları üreten “P. Software” kurdu söyleniyor. Sonrasında çok sayıda şireketlerin satın alınmasıya önemli bir büyümeye sahip oldu. Netflix  şu an dünya genelinde önemli medya içerik sağlayıcılarından biri.

Ad imageAd image

Netflix’ de dizileri ve filmleri reklamsız HD ve UltraHD olarak sorunsuz izleyebiliyorsunuz. Taahhütsüz üye olma imkanı yanı sıra üyeliğinizi iptal etmekte çok kolay olmakta. Ücretsiz olarak 1 ay izleme imkanınada sahipsiniz. Özel paketine üye olan aynı anda aynı internet ağından veya farklı internet ağlarından telefon, TV, tablet ve bilgisayardan izleyebiliyorsunuz. Tabi en fazla 4 cihazdan aynı anda kullanıma sahipsiniz.

Ücretsiz kullanım için kredi kartıyla işlem yapmanız gerekiyor. İsterseniz 1 ay dolmadan üyeliği iptal edip ücret yansımamasını sağlayabiliyorsunuz. Telefondan da ödeme yöntemlerinden biri ekliyse işlem yapılabiliyor. Tabi PC’ den üye olup sonrasında tüm cihazlardan kullanabilirsiniz.

Netflix Türkiye iletişim müşteri hizmetleri

Netflix Türkiye iletişim numarası

Netflix destek merkezi ara seçeneği

Netflix uygulamasıyla hem iPhone ve Netflix Android uygulamasından iletişim bölümünden kolayca görüşme yapabileceksiniz. Bunun için yapacaklarınızı peş peşe sıralamaya çalıştık.

Ad imageAd image
  1. Uygulamadan oturumunuzu açıp alt kısımda 3 çizgiyle “Daha fazla” yazısına dokunun.
  2. Yardım” yazan yere giriyoruz.
  3. Netflix müşteri hizmetleri iletişim kurulması için “Ara” yazısına dokunun.
  4. Mikrofona erişmek için onay veriniz.
  5. Netflix destek merkezi yazısı çıkacak ve saniye / dakika bilgisi ekrana gelerek beklemeniz istenilecek.
  6. WiFi ve hücresel bağlantı / mobil veri üzerinden bağlantının sağlanacağı uyarısı ekrana gelecek.

Artık bundan sonra Netflix çağrı merkezi personeli uzmanı tarafından aramayı cevaplamasını beklemeniz gerekecek.

Netflix müşteri hizmetleri ara seçeneği

  • Buradaki ara butonuna basarak görüşme yapılacak cihazdan mikrofona erişme izini verilmesi gerekiyor. Sonraki resmi baktığınızda bir sayaç şeklinde dakika bilgisini göreceksiniz. Konuşma ve bekleme gibi zaman bilgisi ve gerekli araçların aşağıya kısayol olarak koyulduğunu da belirtelim. Ses kısma veya mikrofonu kapatılması gerçekleşebilir.

Netflix çağrı merkezi Netflix telefon numarası

  • İnternetle erişim gerçekleşilen durumlarda sağlıklı görüşmek adına en hızlı bağlantıyla devam ediniz. İki erişim aynı anda açık olmaması daha sağlıklı arama sunabilir. Örnek WiFi ile devam ediyorsanız mobil / hücresel iletişimini kesiniz.

internetten netflix arama

Netflix internetten arama ve Netflix telefon numarası ile arama seçeneklerini sizlere detayıyla sunduk. Görüşlerinizi yorumunuzla bekliyor olacağız.


Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2020, 22:51

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir