Resmi Olarak Onaylanan HTC One mini’nin Bazı Özellikleri Netleşti!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Orta segmentteki rekabete farklı bir telefon ismi ile dahil olmak yerine amiral gemisinin popülerliğinden faydalanarak mini modelini kullanıcıların beğenisine sunmaya hazırlanan HTC, şu ana dek telefonu doğrulamış değil. Mart ayından bu yana (O dönem M4 olarak isimlendiriliyordu) telefon hakkında iddia ve sızıntılar gelişme gösterirken, One mini ilk defa resmi belgelerde ortaya çıktı.

teknik destek

Üreticilerin cihazları için hazırladığı ve söz konusu içeriğinde cihaz hakkında detaylar sundukları UAProf (User Agent Profile) dosyasında telefonun Android sürümü, ekran boyutu ve çözünürlük değeri netlik kazandı. İçeriğe göre One mini, Android 4.2.2 ile çalışacak. Sense 5 ya da 5.1’i de beraberinde getirmesi beklenen telefon için bugüne dek bahsi geçen ekran boyutunun UAProf dosyalarında teyit edildiği görülmektedir.

4.3-inç boyutunda 1280 x 720p çözünürlüklü Super LCD3 ekranın yer alacağı bildirilen telefonun, sahip olduğu tasarım itibariyle HTC One’a benzediği görülmektedir. 1.4GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli Snapdragon 400 işlemci, 2GB RAM, ultrapiksel kamera, 16GB dahili depolama birimi, HTC Zoe, stereo hoparlörler ve Beats Audio ses çıkışı One mini’de öne çıkacak diğer teknik unsurları oluşturuyor.

Tamamı alüminyum yerine belirli bölgelerinde plastik malzeme de kullanılması beklenen telefonun çıkış tarihi için temmuz ayı işaret ediliyor. Telefonun raflardaki yerini alması ise ağustos dönemini bulacak.

kaynak: AndroidandMe

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!