Retrica Uygulaması ile Fotoğraflarınız Daha Eğlenceli

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Retrica uygulaması ile fotoğraflarınız daha eğlenceli olabilir? Resim / fotoğraf düzenleme efekt programı iOS iPhone Android. Retrica Google Play Store ve App Store’ den ücretsiz indirebilirsiniz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Fotoğrafçılık kategorisinde yer alan uygulamalar her zaman için kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarmıştır. Geçtiğimiz yıl Play Store’daki yerini alan ve kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcı tarafından indirilen Retrica, fotoğrafçılık alanında en fazla ilgi çeken uygulamaların başında geliyor.

Retrica uygulaması fotoğrafçılık kategorisinde yer alan birçok uygulamada olduğu gibi özellikle özçekim (selfie) modasından sonra daha fazla ilgi görür oldu. Uygulamanın bu denli ilgi görmesindeki temel nedenlerin başında ücretsiz olmasının etkisini de unutmamak gerekir.

Bu yazımızda Android cihazlarla çekilen fotoğraflara çekim öncesi ya da sonrasında pek çok filtre uygulayarak fotoğrafları daha eğlenceli ve ilginç hale getiren Retrica uygulamasını ele alacağız.

Uygulamayı Android cihazımıza yükledikten sonra çalıştırıyoruz. Sade ve kullanımı basit bir kamera arayüzüne sahip olan uygulamanın sağ üst kısmında yer alan butonla ön kameraya geçiş yapabilir, sol üst kısımda yer alan Ayarlar butonuyla uygulamaya dair bazı düzenlemeler gerçekleştirebilirsiniz. Android 2.3.3 ve üzeri sürümler tarafından desteklenen Retrica uygulamasının sol alt kısmındaki butona tıklayarak Retrica Albümü’nüze göz atabilirsiniz.

Retrica Uygulaması ile Fotoğraflarınız Daha Eğlenceli

1

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Albüm butonun hemen yanında iPhone’lardan aşina olduğumuz fotoğraf çekme butonu yer alıyor. Ekranın sağ alt kısmında “Random” butonu yer alıyor ki bu bölümde uygulamada yer alan 100’e aşkın filtreye gelişigüzel göz atabilirsiniz.

2

Retrica uygulamasındaki filtrelere daha derli toplu göz atmak içinse “Filters”  butonuna tıklamanız gerekiyor. Bu bölümde 13 başlık altında birçok filtre bulmak mümkün. Retrica her ne kadar ücretsiz bir uygulama olsa da, kullanıcıların tüm filtrelerden yararlanabilmesi için uygulama için satın alım yapması gerekecek. Mythic, juxtapose, Antique, Brilliant, Superb, Cinema ve Plexiglass alt başlığında yer alan tüm filtreler ücretli.

4

Sahip olduğu birçok filtreyle fotoğraflarınızı daha eğlenceli ve ilgi çekici kılan Retrica uygulamasında dilerseniz otomatik bulanıklaştırma modunu kullanarak fotoğraflarınızda odaklandığınız nokta dışında kalan kısımları bulanık hale getirebilirsiniz.

Retrica’yı eğlenceli kılan özelliklerden başında yatay ya da dikey konumda 2-3-4-5-9 kare çekim geliyor. Burada seçilen modla art arda fotoğraflar çekebilir ve çektiğiniz tüm fotoğrafları tek bir ekranda görebilirsiniz.

1

Retrica uygulamasında ayrıca zamanlayıcı özelliği de yer alıyor. Özellikle özçekim (selfie) çekimlerde çok işe yaran kronometreyi 1-10 saniye arasında ayarlayabilirsiniz. Yine birden fazla çekimlerde fotoğraflar arasındaki zamanı da ayarlamak mümkün.

Retrica uygulamasında ayrıca zamanlayıcı özelliği de yer alıyor. Özellikle özçekim (selfie) çekimlerde çok işe yaran kronometreyi 1-10 saniye arasında ayarlayabilirsiniz. Yine birden fazla çekimlerde fotoğraflar arasındaki zamanı da ayarlamak mümkün.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir