Samsung A50 Ekran Kilidi Kırma Formatsız

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Samsung A50 ekran kilidi kırma programsız olarak uygulanan yöntemin adı hard resettir. Lakin A50 desen kilidi kaldırmak için formatsız uygulayacağınız yöntem ise, şifre kırmada kullanılan yardımcı araçlardır. Bunların bir kısmı modellere göre zorlaşıyor. Bundan dolayı ilgili servislerle ve program geliştiricilerle iletişime geçmeye çalışın.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Samsung A50 Ekran Kilidini Unuttum mu?

Giriş: Akıllı telefonlar, günlük yaşantımızın önemli bir parçası haline geldi ve hayatımızı kolaylaştıran birçok özelliği barındırıyor. Ancak, zaman zaman ekran kilidini unutmak gibi sorunlarla karşılaşmak mümkün. Bu makalede, Samsung A50 modeli için ekran kilidini unutan kullanıcılara yardımcı olacak bazı pratik yöntemleri ele alacağız. Bu adımları takip ederek telefonunuzdaki verilere erişim sağlayabilirsiniz.

Samsung A50 ekran kilidi kırma programsız

Bunun için internette dolaşan bir çok program ya sorunu çözmüyor ya da virüslü oluyor. İşe yarayan pek az program var. Bunlar içinde uzman desteği almanız gerekiyor.

Samsung A50 Hard Reset Atma Diğer Öneriler

  1. Şifre Deneme: İlk olarak, telefonunuzu açmaya çalışırken hatalı bir şifre girdiyseniz, “Şifreyi Değiştir” seçeneği belirecektir. Bu seçeneği kullanarak yeni bir şifre belirleyebilir ve telefonunuza erişim sağlayabilirsiniz. Ancak, bu yöntem sadece bazı durumlarda işe yarayabilir ve önceden ayarladığınız bir güvenlik sorusu veya alternatif bir kilitleme yöntemi belirlemediyseniz işe yaramayabilir.
  2. Google Hesabı ile Kurtarma: Android işletim sistemi kullanan Samsung telefonlarda, Google hesabınızı kullanarak ekran kilidini kurtarmanız mümkündür. Birden fazla hatalı deneme sonrasında, “Şimdi Hesap Ekle” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği seçerek Google hesabınıza giriş yapabilir ve ekran kilidini sıfırlayabilirsiniz. Ancak, bu yöntem için telefonunuzun internete bağlı olması gerekmektedir.
  3. Fabrika Ayarlarına Sıfırlama (hard reset): Eğer yukarıdaki yöntemler işe yaramazsa, son çare olarak fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi yapabilirsiniz. Bu yöntem telefonunuzdaki tüm verileri sileceği için, önceden yedekleme yapmanız önemlidir. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi için şu adımları izleyebilirsiniz:

a. Telefonunuzu kapatın.

b. Sesi Açma + Güç + Ana Ekran tuşlarına aynı anda basılı tutun.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

c. Samsung logosu göründüğünde, tuşları bırakın.

d. Kurtarma modunda olduğunuzda, “Wife data” ile başlayan seçeneğini seçin.

e. Onaylamak için “Evet” seçeneğini seçin.

Samsung A50 ekran kilidi kirma 1
Samsung A50 ekran kilidi kırma

Samsung A50 Hard Reset Yapamıyorum

  • İşlemlerden önce, cihazının şarj seviyesini kontrole edin. Duruma göre %10-20′ de tekrar deneyin. İsterseniz şarja takıp deneyebilirsiniz.
  • İşlemlerde ekrana gelen logodan hemen sonra tuşları elinizden bırakın.
  • Sorun çıkarsa logo ekranı geldiğinde Güç tuşundan elinizi çekin.
  • Yazılımda problem varsa, ! işaretiyle karşı karşıya kalacaksınız.

Uyarı: Samsung A50 ekran kilidi kırma formatsız şeklinde yapılan paylaşımlara dikkat edin. Samsung A50 şifre kırma programı adı altında zararlı içerikler paylaşılabiliyor.

Sonraki: Telefonda veriler silinmeden desen kilidini açma

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak