Samsung desen kilidini açmak için hard reset

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

Samsung desen kilidini açmak için hard reset adımlarını sizlere hazırladık. Eski ve yeni modeller olmak üzere bir çok model için gerekli adımları bu makalede bulacaksınız.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Android telefonda ve tablette unutulan ya da yanlışlıkla çok fazla model denemesi nedeniyle kilitlenen cihazlarda, açılış desen kilidini şifresini açmak için hard reset adımlarını uygulayabilirsiniz. Unutmadan, hard reset atıldığında telefonda bulunan fotoğraflar, videolar, rehber ve WhatsApp mesajları silinecektir. Silinmeden kilidi açmak isteyenler için bazı kilit açma programları bulunmaktadır. Genelinde çözüm için ücretli sürüm kullanılıyor. Ama ücretsiz olan programları da araştırabilirsiniz.  Ücretli bir program tercih edecekseniz, daha önce kullanıma yönelik yorumlara bakmadan satın almayın.

Samsung desen kilidini açmak için adımlar

Telefon kapalıyken Ses açma + Menü ve Güç (açma kapama) tuşlarına 10-15 saniye kadar basılı tutunuz. Ekrana Samsung veya Android logosu geldiğinde tuşlardan elinizi çekiniz.

Hard reset işlemi için Wipe data / Factory reset seçeneğinin üstüne Ses kısma tuşu ile gelip Güç tuşuna bir kez basınız. Yes delete all user data seçeneğinde de aynı adımları yapıyoruz. Son işlem olarak başa donduğunda Güç tuşuna basmanız. Telefon yeniden başlayacak. Açılması için tahmini 1-2 dakika beklemeniz gerekebilir. Android ekran desen kilidi nasıl açılır yazımızı incelemek ister misiniz?

Uyarı: Hard reset işlemi gerçekleşirse cihaz içerisinde bulunan tüm veriler silinecek. Hard reset atmadan önce cihazınızın şarj durumunu kontrol ediniz. Genelde % 50 öneriliyor. Ama %5 seviyesinde de hard reset atma işlemi gerçekleşiyor.

image 27
Samsung desen kilidini açmak için hard reset
image 28
Samsung desen kilidini kaldırma

Not: İşlemlerden önce yedekleme yapılması daha sağlıklı olacaktır.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Tuşlama ile Galaxy Note format atma

Format atmak için kod: arama yapar gibi *2767*3855# tuşlarına basınız. Sonra arama tuşuna dokunun.

Galaxy desen kilidi nasıl açılır?

Android cihazların en büyük sorunlarından bir tanesi desen kilidi şifresi unutulduğunda yapılacak işlemlerdir. Galaxy ve diğer Android cihazlarda olduğu gibi desen kilidi unutulduğunda sizden mail adresinizi girmenizi ister. Gmail adresinizi giriş yaptığınızda mail adresine onaylama kodu gider ve o kod ile telefonunuzu açabilirsiniz. Fakat telefonunuz desen kilidi problemi ile karşılaştığında internet erişiminiz yok yada mail adresinizi hatırlamıyorsanız o zaman yapabileceğiniz tek bir işlem var oda telefonunuza format atmak.

– Telefonunun şarj oranının en az %5-50 arasında olması önerilir.
– Telefona hard reset attığınızda bütün verileriniz silinecektir. Eğer verilerinizin silinmesini istemiyorsanız işlem yapmayınız.
– Telefon sarja takılı iken işlem gerçekleştirmeyiniz.
– Hard reset sonrası çok nadir de olsa yazılımsal sorunlar oluşabilir.

*Cihazınıza format atmak için öncelikle telefonu kapalı konuma getiriyoruz.
*Daha sonra Ses açma + Power tuşlarına 5-6 saniye basılı tutuyoruz. Ya da Ses açma + Power + Home menü tuşu
* Android Recovery ekranına ulaştığınızda ses azaltma tuşu ile Wipe Data Factory Reset seçeneğinin üzerine gelerek Güç Power tuşuna basıyoruz.
* Daha sonra açılan yeni ekranda Yes all user data seçeneğinin üzerine gelerek Güç Power tuşuna basıyoruz.
* Bir süre bekledikten sonra Reboot System Now yazısı gelecektir. üzerinde iken Güç Power tuşuna tekrar basıyoruz.
* Sıfırlama tamamlandı. Telefonunuz açıldığında ilk haline geri dönecektir. İlk kurulumun ardından kullanabilirsiniz.

image 29
Samsung desen kilidi kaldırma

Samsung desen kilidini açmak için yaptığınız işlemler model model değişmekte.

Samsung desen kilidini kullanma

Samsung akıllı telefonlarda desen kilidi, cihazınızı güvenli bir şekilde kilitleme ve açma yöntemidir. Ancak, bir gün desen kilidinizi unutursanız veya yanlış bir şekilde girerseniz, telefonunuz kilitlenebilir. Sizi bu durumda bırakmamak için, aşağıda Samsung desen kilidini açmak için öneriler bulabilirsiniz.

  1. Google hesabınızı kullanın

Eğer Google hesabınızla bir Samsung hesabı paylaşıyorsanız, desen kilidinizi açmak için kullanabilirsiniz. Deseni 5 kez yanlış girdiğinizde, cihazın ekranında “Geçersiz desen” uyarısı belirecektir. Ardından, “Giriş Yap” seçeneğine tıklayın ve kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın. Bu, telefonunuzu kilitten çıkaracak ve yeniden kullanabileceksiniz.

  1. Samsung bulut hesabınızı kullanın

Samsung cihazınızda Samsung hesabı kullanıyorsanız, giriş yaparak desen kilidinizi açabilirsiniz. Öncelikle, Samsung hesabınızla giriş yapın. Daha sonra, “Kilit Ekranı ve Güvenlik” bölümüne gidin ve “Harici Kontrol” seçeneğini seçin. Burada, “Kilit Ekranını Aç” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği seçerek, desen kilidinizi harici cihazlar aracılığıyla açabilirsiniz.

  1. Samsung Find My Mobile’u kullanın

Samsung Find My Mobile, cihazınızı kilitleyebilmenizi ve telefonunuzu bulabilmenizi sağlayan bir hizmettir. Hesabınızı kullanarak giriş yaptığınızda, “Kilit Ekranı” seçeneğine tıklayarak cihazınızın ekranını kilitleyebilirsiniz. Bu, telefonunuzun ekranındaki desen kilidini kaldırabilir ve telefonunuzun kullanılabilir hale gelmesini sağlayabilir.

  1. Fabrika ayarlarına geri dönün

Diğer tüm seçeneklerle ilgili sorunlarınızı çözemediyseniz, fabrika ayarlarına geri dönmeniz gerekebilir. Bu, telefondaki tüm verileri siler, ancak cihazın kullanımına devam etmenize izin verir. Fabrika ayarlarına dönmek için, cihazınızı kapatın ve ardından aşağıda bulunan tuş kombinasyonunu kullanın: Ses kısma tuşu + Güç tuşu + Ana Ekran Düğmesi Bu kombinasyonu kullanarak, cihazınızın fabrika ayarlarına sıfırlanmasını sağlayabilirsiniz. Sonuç olarak, Samsung desen kilidini unuttuğunuzda ya da yanlış girdiğinizde paniğe kapılmamalısınız. Yukarıdaki önerilerden birini uygulayarak, telefonunuzu açabilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak, cihazınızı güvende tutmak için, bir sonraki sefere desen kilidinizi hatırlamanızı ve doğru şekilde girmenizi öneririz.

Samsung desen kilidini açmak için gerekli adımları yukarıya bıraktık. Makale, daha çok eski modellere yönelik adımları içermekte. Zaten genel olarak ses açma ve güç tuşu ya da ses açma, menü ve güç tuşlarıyla işlem yapılmakta.

Benzeri içerik: Hard reset nedir

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir