Sony Daha Güçlü Bir Xperia Z Hazırlığında Olabilir!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Önümüzdeki günlerde 6.44-inçlik Xperia Z Ultra modelini (Togari) resmi olarak duyurmaya hazırlanan Sony, bir sürprize imza atarak Xperia Z’nin daha güçlü versiyonunu da kullanıcıların beğenisine sunabilir. Galaxy S4 lansmanı öncesinde telefon hakkında ortaya attığı tüm iddialar doğru çıkan dünyaca ünlü Rus blogger Eldar Murtazin, Sony’nin Snapdragon 800 işlemcili bir Xperia Z ortaya koyacağını Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

Andronova

Xperia Z öncesi telefon hakkında bulunduğu öngörülerde Galaxy S4 kadar başarılı olamayan Rus Blogger, Xperia Z’nin tıpkı HTC One’da olduğu gibi Super LCD3 ekrana sahip olacağını belirtmişti. Oysa Sony telefonda büyük eleştirileri alan TFT LCD ekran kullandı.

Snapdragon 800 işlemcisine sahip Xperia Z için Eldar Murtazin herhangi bir kaynak belirtmiş değil; üstelik Sony cephesinde de konuya ilişkin bir açıklama da yapılmış değil, ancak Murtazin’in açıklamalarından telefonun test edildiği ve “gerçekten hızlı çalıştığı” ifadesi yer alıyor.

Halihazırda 5 milyon satış rakamını geride bıraktığı belirtilen Xperia Z’de geçtiğimiz yıl ki amiral gemi modellerinin bir çoğunda yer bulan Qualcomm’un 1.5GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon S4 Pro işlemcisi yer alıyor. Performans noktasında rakiplerinin (HTC One, Galaxy S4, Optimus G Pro) gerisinde kalan telefonun yeni nesil bir işlemci ile donatılacağı iddiası ihtimal dahilinde gerçekleşebilir. Benzer bir girişim Samsung cephesinde de yaşanırken, Snapdragon 800 işlemcili Galaxy S4 önümüzdeki günlerde resmiyete kavuşacak.

kaynak: AndroidAuthority

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın