Telegram çevrimiçi olduğunda gönder ne demek

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Telefon numarası olmadan ücretsiz mesajlaşma uygulaması Telegram' a yeni bir özellik eklendi. Adı "Çevrimiçi olduğunda gönder" çok işe yarayacak gibi görünüyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Telegram, WhatsApp uygulamasına rakip olarak ortaya çıkan ve ülkemizde pek popüler olmasa da global olarak popüler uygulamalar listesinde yer alan mesajlaşma uygulamasına verilen ad. Rus programcı P. Durov’ un geliştirdiği uygulamada, görüntülü arama, sesli kitaplar, renk seçimde özel temalar, podcast destekleyen ve uçtan uca şifrelemeye sahip güvenlik düzeyi bulunuyor.

Uygulamaya yeni gelen önemli özellikler bulunuyor. Bunun başını çeken “Telegram çevrimiçi olduğunda gönder” çok işlevsel bir özellik gibi duruyor. Peki çevrimiçi gönder ne demek nasıl kullanılır?

Telegram’ ın son güncellemesiyle bünyesinde yer alan, kişi çevrimdışı durumundayken gönderilen mesajı beklemeye alıp ve sonrasında çevrimiçi olduğunda mesajı gönderen yenilik. Buna biz biraz taslakta bekletilen ve zamanlanan mesaj gibi bakabiliriz.

Bu özellik daha çok kişi mesait değilse zamanlayarak hazırlanan mesajın karşı taraf müsait olunca iletilmesi. Otomatik zamanlanan mesaj karşı tarafa ulaştığında bildirim ekranda yer alabilir.

Uygulamaya gelen bir diğer yenilikte Theme editor’ un 2.0 güncellemesi. Artık tüm uygulamada tema kullanımı, mesaj görünümü ve arka planı ayrı ayrı renkleri seçebiliyorsunuz. Burada birde hazır olan temalar yer alıyor. 

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Telegram’ ın genel özellikleri

  • Çevrimiçi olduğundan mesaj gönderme
  • Sıkı güvenlikle geliştirici şirket dahi mesajları görememekte olduğu iddia ediliyor
  • Bulut tabanlı bir mesajlaşmanın olduğu platform ile çok hızlı erişim
  • Telefon numarası gerekmeden kayıt olma ve kullanıcı adıyla mesajlaşma
  • 3. Kişilerin mesajlara ulaşımı engellenir
  • Görüntülü aramanın olması
  • Atılan mesaj belli süre içerisinde silinir. Bu işlem her iki taraf içinde geçerli olur
  • Son görülme gibi bazı özellikler kapatılabilir
  • Mesajın ekran görüntüsü alındığı karşı tarafa iletilir

Telegram çevrimiçi olduğunda gönder ne demek

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir