TikTok hesabının kime ait olduğunu öğrenme

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Haber içeriğinde Tiktok hesabının kime ait olduğunu öğrenme mümkün olup olmadığını anlatmaya çalışacağız. Aynı zamanda gizlilik ayarlarını değiştirme sorunu yaşayanların yapmaları gereken adımlardan da bahsedeceğiz.

Teknoloji destek

Esasında başlıkta sorulan sorununun sorulma nedeni sahte hesabın kime ait olduğunu öğrenmektir. Zaten sorular arasında TikTok fake hesap bulunur mu diye de aratıldığını görmüşsünüzdür.

Hemen hemen tüm sosyal medya kullanıcılarının aynı tip soruyu sorduğunu görüyoruz. Hesabın kime ait olduğunu öğrenmek adın yapacaklarınız kısıtlı olacak. Sorunun ne olduğu önemlidir. Mahkemeye gidecek bir durum ise zaten ağdan talep mahkeme tarafından gidecektir. Lakin önüne gelen herhangi bir başvuruyu da dikkate alacaklarını düşünmüyoruz.

TikTok fake hesabının kime ait olduğunu öğrenme

Fake hesapların kime ait olduğunu öğrenmek için hesabın paylaşımlarında ipucu olacak herhangi bir bilgi var mı diye kontrol edelim.

Hesap bilgilerine ulaşmak için denenen yöntemler arasında şifre sıfırlamada kullanılan adımlarda oluyor. Kullanıcının kullandığı mail bilgisini bir ihtimal ağ içerisinde bulmak adına açık bırakılmış olasılığı var. Bunu biz Facebook’ ta görmüştük.

Google aramalarına baktığınızda birbirine benzeyen içeriklerle karşılaşacaksınız. Şifre sıfırlamada kullanıcı bilgisini yazdığınızda e-posta adresinin az bir kısmı görünecektir. Buna bakarak tahmin etmeniz öneriliyor. İşin aslı sahte hesapları öğrenmenin iki yolu vardır. Bir arkasında bıraktığı izlerin takip edilmesi ve diğeri ise mahkeme kararı ile öğrenme.

Sorunlu hesaplar için şunları dikkate alın:

  • Mahkeme kararına yanıt verilecektir ama onda dahi mantıklı sebepler olması gerekiyor.
  • Hesabı şikayet etmeniz ve gerekli cevabın beklenmesi. Burada size ya olumlu yanıt verip hesaba yaptırım uygulanır ya da olumsuz bir yanıtla dönüş yapılacağını düşünüyoruz.
  • Hesabı birden çok hesapla şikayet ettirmenizi öneriyoruz.

TikTok fake hesap kimin olduğunu öğrenme programı

TikTok hesabının kime ait olduğunu öğrenme programı adı altındaki paylaşımlara dikkat etmenizi öneriyoruz. Virüslü dosyaların dışında dolandırıcılık yöntemlerinden biri de bu oluyor.

Uygulamaların gizlilik sebebi ile herhangi bir kullanıcısının bilgilerini başkaları ile paylaşmazlar. Mahkeme kararlarında dahi mantıklı sebep beklerler. Her talebe olumu yanıt vermedikleri de oluyordur.

İnternet dolaşan kesin öğrenme şeklindeki başlıklara dikkat edin. Bir yere tıklama, bilgi paylaşımı ve hesap bilgilerini girmenizi isteyen bölümler karşınıza çıkma olasılığı yüksek.

TikTok hesabi kime ait
TikTok hesabının kime ait olduğunu öğrenme

Hangi sebeplerle kişi bilgileri öğrenilir?

Yukarıdaki satır aralarına baktığınızda net cevabı bulacaksınız. Burada konuyu detaylandıracağız.

Sizin yapacağınız başvuru TikTok tarafından dikkate alınmaz. Kişi bilgilerini sizle paylaşmazlar. Lakin hesap kullanılarak size veya ailenizden herhangi birine yapılan bir yanlışlık varsa bunun için o hesaba ancak yaptırım uygulanır. O da gerekli incelemelerden sonra. Mahkeme dahi aynı yolu izler. Haklı sebepleriniz yoksa olumlu bir sonuç alamazsınız. Artı herhangi bir sebeple başvuru yapmanız dahi olumlu yanıt geleceği anlamını taşımaz.

Adliyelerde çok karşılaşılan sosyal medya başvurularına verilen yanıtlara baktığımızda bir çoğunda takipsizlik kararı alınmıştır. Bakıyorsunuz ki, kişi paylaşım yapamıyor veya hesabına erişemiyor diye şikayet etmiş.

Unutmadan yakın zamanda sosyal medyaya yönelik çok önemli kararlar alındı. Özellikle yalan haberlerle mücadele.

Kısaca TikTok hesabının kime ait olduğunu bulmak için elle tutulacak bir belge bulunmuyor.

Adınıza açılan hesabın kime ait olduğunun öğrenilmesi

Bu çok sık yapılmakta. Özellikle dolandırıcılık yöntemleri arasında birini taklit ederek açılan hesaplar üzerinden dolandırıcılık yapılması.

Bir dönem hesap çalma modayken şimdilerde bunun yerine kişiyi taklit ederek kolaylıkla dolandırmak mümkündür.

TikTok hesabının kime ait olduğunu öğrenme yöntemlerinin çoğunun yanıltıcı olduğunu belirtelim. Dolandırmak adına kullanılan fake sayfalara da dikkat edelim.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir