TikTok kullanmak için yaş şartı sorunu

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

TikTok kullanmak için yaş şartı karşılamadığınız için hesabınız engellendi ve … tarihinde silinecek. Hata olduğunu düşünenler ve 13 yaşından büyük olanların … tarihine kadar itiraz etme veya verilerini indirme hakkı sunuluyor. İsteyen ikisini birden yapar.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

İçerik üzerinden belli bir süreliğine itiraz etmeniz için bir gün bilgisi yazılıyor. Bu süre içerisinde işlem yapmayanların hesabı kapatılacaktır. İtiraza kadar hesabınız devre dışı bırakıldığı yazısı karşınıza çıkar.

Evet yukarıdaki uyarı metni yaşı tutmayan hesaplar için uygulanan yaptırım sebebi ile çıkmakta. Tabi bazıları kafadan doğum tarihini yazmaları sebebi ile de çıkıyor. Bir kısmında ise şikayetler buna sebep oluyor. İşte bunlardan dolayı inceleme talebi işleme alınır.

TikTok yaş şartı itirazı

Yaş şartı kuralına oldukça dikkat etmektedir. TikTok’ ta sürekli olarak video ve canlı yayınlar yapıldığı için özellikle yaş kurallarına daha fazla dikkat çekilir. Her videoda olmasa da dünya çapında yayılan bir platform olduğu için küçükleri kötü etkileyebilecek çeşitli videolar olabilir. Çocukların bu videolardan etkilenmemesi adına bir asgari yaş sınırlandırılması konulmuştur.

Örnek resimde itiraz etmeniz için bir seçenek sunuluyor. Bununla yapacağınız başvurunun sonucu gereği hesabın açılıp açılmayacağının kararı alınır. Lakin bu süreç ne kadar sürer net bilmiyoruz. İsten istenilen bilgileri eksiksiz göndermeniz şartını yerine getirmeniz durumunda ilk hafta dönüş yapılma olasılığı yüksek. Tabi resmi tatillerde bir inceleme yapılacağını düşünmüyoruz.

TikTok kullanmak icin
TikTok kullanmak için yaş şartı sorunu

TikTok kullanmak için yaş şartı için başvuru

Yaş itiraz başvurusu nasıl yapılacağı hakkında sorulan sorulara yanıt vermek adına uygulanması gereken adımları buraya sıralayacağız. Değişken olan seçenekler arasında şu an yer alanlar belki ilerleyen güncellemelerde farklı başlıklar altında yer alacak.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

İlgili butona dokunduğunuzda gerekli alanların doldurulması gerekiyor. Kimlik istenildiğinde göndermeniz şartı ile incelemeye alınacak. Göndermezsem ne olur gibi soruların yanıtına gelecek olursak ne yazık ki hesap kullanıma açılmayacaktır. Başvuru sırasında yaşanan olumsuzluklarda aşağıdaki başlıkta yer alanları okumanızı öneriyoruz.

TikTok kullanmak icin 2
Yaş sorunu nedeni ile hesabın devre dışı bırakılması

TikTok başvuru butonu çalışmıyor sorunu

Pek karşılaşılan bir sorun değil ama çıkma olasılığı var. İtiraz yazısının pasif olması veya dokunduğunuzda açılmaması gibi olumsuzluklar yaşandığı durumlarda soru işaretinden yararlanın.

TikTok müşteri hizmetleri adlı bir konumuzda nasıl başvuru yapılması gerektiğini anlattık. Bu konuya bakarak nasıl bir yol izleyeceğinize karar vereceksiniz. Doğru başlıkları kullanmaya dikkat ediniz.

TikTok asgari yaş nedir?

Asgari yaş aslında 2’ye ayrılmaktadır. Hesap açmak isteyen kişilerin 13 yaşından büyük olması gerekir. Daha küçük çocuklar videolardan etkilenme olasılığı var. Aynı zamanda TikTok canlı yayın özelliğini içinde kişilerin en az 16 yaşında olması gereken bir şart vardır. Takipçiler ya da izleyiciler ile birebir sohbete girildiği için kötü etkilenmemek adına ya da kandırılmamak adına böyle bir yaş kısıtlaması getirilmiştir. Canlı yayın açmak için aynı zamanda kişinin en az 1000 takipçisi de olmalıdır. 1000 takipçinin altında bu özellik verilmemektedir.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir