TikTok Yorumlar Görünmüyor Çıkmıyor

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

TikTok yorumlar görünmüyor sorunu yaşayan kullanıcıların çoğunda genel neden aynı şeyler oluyor. Bu yazımızda, TikTok videolarda yorumlarım çıkmıyor hatası için sizlere birçok önerimiz olacak.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

TikTok bazı ülkelerde yasaklama kararı alınırken bazı yerlerde de belli alanlarda çekim yapma yasağı var. Dünyada nüfusu çok olan ülkelerde çok sık kullanılan bu ağın büyümesiyle sınır tanımayan videoların yayınlandığı görülmekte. Ülkemizde de daha yeni yürürlüğe giren sosyal medya düzenlemesinin yasal temsilci bulundurma kuralı için yaptırımlar söz konusu. Bazı ağların kabul etmediği ama Türkiye’de gerekli yaptırımların uygulanacağı beklenen düzenleme için önemli talepler var.

Gelelim uygulamadaki sorunlarda yaptığımız işlemlere. Bunlar daha çok genel sorunları kapsadığını belirtelim. Daha önce beğeniler görünmüyor veya yorum yapamıyorum gibi şikayetlerde de kullandığımız yöntemler benzeri işlemlerdir. Bunların geneli TikTok’ un sistemlerinden ya da hesaba uygulanan yaptırımdan kaynaklıdır.

TikTok Yorumlar Görünmüyor Nasıl Düzeltiriz?

TikTok yorum yapamıyorum sorunu için kontrol edeceğiniz durumlar:

 • Genelde ya da ülkenin bazı bölgelerindeki kullanıcılarda sorun olabilir. Google dışında bir de sosyal medya aramaları kontrol ediniz.
 • Uygulamanın geçmişini temizleyiniz.
 • Oturumu çıkışa atınız. Giriş bilgilerini tekrardan yazarak giriniz.
 • Tüm yorumlara mı bakılmıyor yoksa bazılarına mı? Birden çok paylaşıma yorum yapınız hatta kendi attığınız tweet içinde aynısını yapınız.
 • İnternet bağlantısında mobil ve WiFi ile değiştirerek deneyelim.
 • Gelen bir güncellemeden dolayı çıkmışsa kaldırınız ve eski sürümden birini yükleyiniz.
 • Başka bir telefondan da test edilebilir.
 • Çok sık yaptığınız herhangi bir şey size engel olarak dönebilir.
 • Yapılan şikayetler olumlu bulundu ise günlük, hafta ve ay düzeyinde yasaklama gelebilir.

Aşağıdaki ilk görsel iletişim için kullanılmakta ve ikinci ise bilgileri değiştirme ve hesabınızı yükseltmek içindir.

TikTok yorumlar görünmüyor çıkmıyor
TikTok yorumlar görünmüyor

Yapacağınız denemelere bir de video paylaşılabiliyor mu ve beğeni yapılabiliyor mu diye kontrol ediniz. Beğeni engeli gibi durumlar varsa, hesabın geneline bir yaptırım uygulanmış demektir. Tabii genelde olan bir şey yoksa. Bir de profilde ekli olmayan mail hesabı varsa ekleyiniz. En önemli işlem ise Pro hesabına geçiş olacaktır. Teknik bir sıkıntı varsa ortadan kalkacağını düşünüyoruz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Profil ayarlarından bir şeyleri değiştirmeye çalışınız ve kaydet yapıldığında uyarı veriyorsa anlayınız ki ya hesaba bir yaptırım uygulanmış ya da hesabınızda sorun var demektir. Uygulamadaki “Rapor Et” seçeneğini kullanarak alakalı bir başlık seçip yardım talep edebilirsiniz.

TikTok Yorum Gözükmüyor Sorunu İçin Bir Süre Bekleyin

Şu an yaşadığınız genelde veya bazı bölgelerde yaşanıyor mu diye araştırın. Buna göre adım atın. Sorun hesapta veya sık uygulanan bir şeyden dolayı yaşanmışsa, bir süre hiç bir deneme yapmadan bekleyin. Hatta saatlerce hesabınızı dahi kullanmayın.

TikTok Yorum Görünmüyor: İnternet, Telefon veya Uygulama Sorunları

Bunu anlamanız adına başka cihazla denemeniz gerekiyor. Cihazınızda sorun varsa, Uygulamalar / TikTok ve sonrasında önbellek ve verileri temizleme seçeneğini kullanın. Bu alanda aynı zamanda güncelleme kaldırmanın da kullanılmasını öneririz.

Gelelim internette yaşanabilecek olumsuzluğa. Hesaba yönelik sorunlardan biri bağlantının sorunlu olması. Ülkede bir şeyler yolunda gitmeyebilir veya bağlantınız ve cihazınız engellenmiş olabilir.

TikTok Yorumlar Çıkmıyor: Hesabın Türünde Değişiklik Uygulayın

Pro’ya geçiş için:

 • Ben olan bölümden giriyoruz ve köşedeki üç noktaya dokunuyoruz.
 • “Hesabı Yönet”e dokununuz.
 • Bu kısımdan gerekli geçiş işlemlerini yapabilirsiniz.
TikTok yorumlar çıkmıyor
TikTok yorumlar çıkmıyor

TikTok Yorumlar Görünmüyor: Şüpheli Durumlar

Hesap üzerinde şüpheli hareketler (paylaşım, giriş yapma denemeleri veya farklı bölgelerden oturum açma) zaman zaman hesapları kısa bir süreliğine işlem yapma engeli uygular. Böyle durumlarda beklemek ya da güvenilir cihazlardan oturum açmak önerilir. VPN kullanarak oturum açan kullanıcıların bu yöntemi kullanmamalarını öneriyoruz. Bu hizmet genelde ülke içerisinde erişim sorunları oluştuğunda tercih edilir.

TikTok Yorumlar Gözükmüyor: Hesap Engeli

Hesabınıza uygulanan bir engel varsa, son zamanlarda yaptığını şeyleri gözden geçirmeniz gerekiyor. Kural ihlali durumlarında geçici veya kalıcı kısıtlamalar uygulanır. Bunu anlamak adına, Profilinizi açın ve bir kaç işlem yapın. Örnek hakkınızdaki metin alanında bir kaç kelime değiştirin. Kaydet işleminde uyarı gelirse, ceza ya da sistem sorunu var demek.

TikTok yorumlar görünmüyor hatasına yönelik yararlı bilgiler buraya kadar.

Öneri diğer makalelerimiz:

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir