Tweet gönderimi başarısız Tweet gönderilemedi

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

iPhone' da yeni karşılaştığımız "Tweet gönderimi başarısız Tweetin şu anda gönderilemedi ve taslak olarak kaydedildi. Nereye kaydedildi? Daha sonra yeniden göndermeyi dene" hatası nedir?

Ad imageAd image

Üç dört gündür Twitter üzerinden bir paylaşım yapmaya çalıştığımda karşılaştığım “Tweet gönderimi başarısız” ve “Tweet gönderilemedi” sorununu bu yazımızda ele alacağız. Bu hatayla karşılaşanız varsa, kaç gündür ve neyi paylaştığınızda alıyorsunuz bu uyarıyı yazar mısınız?

Bizim paylaşımımız galeri dediğimiz iPhone’ da fotoğraflar bölümüne girip video veya fotoğraf paylaşmak istediğimizde bu şekilde bir hata çıkıyor. İlginç olan ise daha önce yazdığımız etiket veya kişi kullanıcısını yazdığımızda çıkmaması. Neyi Twitter’ da kısayol ile paylaşmaya çalışsak “Tweet gönderimi başarısız” hatasıyla karşılaştık.

Dedik birde bir haberi paylaşmaya çalışalım aynı hata çıkacak mı diye ve sonuç aynı oldu. Safari’ den denedik, Google Chrome’ dan denedik ve son olarak Twitter’ ı açıp oradan test ettik. Kısayol paylaşımı yani iPhone telefonda bu Twitter Tweet gönderimi başarısız simge üzerinden paylaşımlarda ve fotoğraflar üzerinden paylaşımlarda hata çıkıyor ama diğer türlü sorun yok.

Tweet gönderimi başarısız Tweet gönderilemedi

Ad imageAd image

Twitter tweet gönderilemedi hatası

Uyarının tam metni “Tweet gönderimi başarısız Tweetin şu anda gönderilemedi ve taslak olarak kaydedildi. Lütfen daha sonra yeniden göndermeyi dene” 

Twitter hesabını açıp tweet atma bölümüne fotoğraf ekleyip veya bağlantı adresi ekleyip paylaşım yapıldığında sorun çıkmıyor. Facebook ve farklı ağlardan da denediğimizde yine sorun çıkmadı.

Twitter tweet taslak olarak kaydedildi nereye kaydediyor? Twitter kendi uygulamasına gönderemediğiniz paylaşımı taslak olarak kayıt etmekte. Taslak nerede derseniz…

Twitter taslak bölümü nerede diyen ve bulamayan olabilir. Uygulamanın ayarlarında böyle bir bölüm yok. Buraya tweet atmak istediğiniz paylaşım yerini açarak göreceksiniz. Açtığınızda “Taslaklar” diye seçenek yukarıda görünecek.

Twitter tweet gönderilemedi hatasıTweet gönderilemedi gönderimi başarısız çözümü

Tweet gönderilemedi gönderimi başarısız çözümü

 • Şimdi sizdeki ile bizdeki farklı bir sorun olabilir. Bizdeki durum Twitter tarafından geçici bir süreliğine bu şekilde paylaşım yapılmasının engellenmesi. Olası ve çözümleri sıralayalım…
 • İlk işlem telefonu yeniden başlatmak
 • İnternet eirşimini değiştirmeniz. WiFi / mobil veri
 • Bizim gibi test edin direk tweet bölümden gidiyor mu
 • Başka uygulamalarda sorun var mı
 • Android kullanan telefonun ön belleğini ve uygulama belleğini temizlesin
 • iPhone kullananlarda ağ ayarlarını sıfırlasın
 • Farklı bir hesaptan gönderim denenebilir
 • Başka bir telefondan hesabınızı açıp birde oradan deneyin
 • Sorunu Twitter’ a iletmek için profil simgenize dokunun ve yardım merkezine giriniz.
 • Twitter müşteri hizmetleri yazımızdaki adreslere bakınız

Unuttum eklemeyi gitmeyen tweet’ ler taslaklara girip gönderilebiliyor. Gönderimde hatayla karşılaşılmadı.


Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2019, 19:37

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe