Twitter Hesap Kurtarma Geri Alma

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Twitter hesabım çalındı nasıl geri alabilirim ve e-posta adresim değiştirilmiş. Adıma başkası tweet atıyor çalınan hesabı kurtarma için yapılması gereken tüm işlemler.

Ad imageAd image

Twitter hesap kurtarma başvuru işleminden önce nelere erişim yapabildiğinizi incelemenizi öneriyoruz. Belki ek mail, telefon numarası ve farklı seçenekler eklenmiş olabilir. Hiç bir şekilde erişiminiz olmazsa hesabın doğrulamasında kimlik onayından geçilmesi gerekir. Yazımızda kısa bir sosyal bilgilendirme ve sonrasında çözüm için neler yapılabilir elimizden geldiği kadar anlatacağız.

Sosyal medya günümüzde en çok kullanılan internet uygulamalarıdır. Akıllı telefonlar artık neredeyse sadece sosyal medya kullanımı için yanımızda bulunu hale geldiler. Bu kadar yaygın kullanılan sektöründe sıkıntıları büyük olmaktadır. Bu hesaplardan herhangi birinin çalınması ve sizin adınıza size ait olmaya mesajlar göndermesi bazen başınızı ağrıtabilmektedir. İşte o uygulamalardan biri olan Twitter hesabınızın çalınması durumunda neler yapabileceğinize dair bilgiler bu haberimizde.

Twitter Hesabı Geri Alma Süreci

Twitter hesabınızın kurtarılması için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. Eğer hesabınıza erişiminizi kaybettiyseniz veya hesabınız çalındıysa, bu adımlar size yardımcı olacaktır:

Adım 1: Twitter Destek Ekibi ile İletişime Geçin

Ad imageAd image
 1. Eğer hesabınıza erişim kaybettinizse, Twitter Destek ekibiyle iletişime geçmek için Twitter Destek sayfasına gidin.
 2. Sayfanın sağ üst köşesindeki “Destek” veya “Help” seçeneğine tıklayın.

Adım 2: Hesabınızı Tanımlayın

 1. Twitter Destek ekibine ulaştığınızda, hesabınızı tanımlamak için size aşağıdaki bilgilere ihtiyaç duyabilirler:
  • Kullanıcı adınız (Twitter’da gözüken adınız)
  • E-posta adresi veya telefon numarası (hesapla ilişkilendirilmiş olan)
  • Hesabınızın çalındığı tarihi (mümkünse)
  • Hesapta paylaştığınız son tweet veya bilgiler
  • Hesapla ilişkilendirilen telefon numarası veya e-posta adresi

Adım 3: Kimlik Doğrulama

 1. Twitter Destek ekibi, hesabınızın sizin olduğunu doğrulamak için ek kimlik bilgileri veya belgeler isteyebilir. Kimlik doğrulama belgesi genellikle kimlik veya ehliyet olabilir.
 2. İstendiği takdirde, bu belgeleri sağlamaya hazır olun.

Adım 4: Bekleyin ve İletişimde Kalın

 1. Twitter Destek ekibi talebinizi inceledikten sonra size geri dönüş yapacaktır. Bu süreç birkaç gün sürebilir, bu yüzden sabırlı olun.
 2. Twitter, hesabınızın güvenliğini sağlamak için kimlik doğrulama ve gerektiğinde ek bilgiler isteyebilir.

Adım 5: Şifre ve Güvenlik Bilgilerini Güncelleyin

 1. Hesabınıza erişimi geri aldıktan sonra, şifrenizi ve güvenlik bilgilerinizi güncelleyin. Güçlü bir şifre kullanın ve gerektiğinde iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirin.

Notlar ve İpuçları:

Ad imageAd image
 • Şifrenizi düzenli olarak değiştirin ve karmaşık bir şifre kullanın.
 • İki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirin, böylece hesabınızı daha fazla güvende tutarsınız.
 • Şüpheli e-postaları veya bağlantıları tıklamaktan kaçının, çünkü bu tür tuzaklar hesabınızın çalınmasına neden olabilir.
 • Hesap güvenliğinizi artırmak için belirli bir güvenlik sorusu veya alternatif bir e-posta adresi kullanmayı düşünebilirsiniz.

Twitter Hesabım Çalındı Çözümü

Çalınan Twitter hesabını geri alma için yapıalcaklar arasında nelerin olduğunu yazımızda bulacaksınız. Twitter hesabınızın çalınması durumunda neler yapabileceğinize dair bilgileri makalemizde yayınlamaya başlayalım.

İlk önce şunu belirtelim eğer Twitter hesabınız başkaları tarafından çalındıysa bu e-posta adresinizin de aynı kişi tarafından ele geçildiği için olmuştur. Burada şunu hatırlatmakta fayda vardır güvenlik açısından e-postanızda kulanmış olduğunuz şifrenizi Twitter hesabınıza girerken kullanmayınız. Çünkü Twitter hesbınız ile e-posta adresinize ait şifreniz aynı olduğu zaman Twitter hesabınız çok kolay hacklenmektedir. Hesabınız çalan kişiler ilk önce e-postanızı ve cep telefon bilgilerini değiştireceklerdir. Twitter hesabınızı çalanlardan hesabınızı geri alabilmek için ilk önce çalınan e-postanızı geri almanız gerekmektedir.

Twitter çalındığında ilk yapmanız gereken;

 • Site üzerinden “Hesabım çalındı” tuşuna başvuru formunu doldurmanız.
 • Karşınıza gelen ekranın sol tarafında bulunan  “Başkası Tarafından ele geçirilmiş hesap” yazısına tıklayarak işlemlerinize devam ediniz.
 • Aşağıda resimde gösterdiğimiz bölüme giriş yaptıktan sonra karşınıza yeni bir ekran gelecektir. Bu ekranda Twitter hesabınızda kullanmış olduğunuz kullanıcı adınız sizlerden istenilecektir.
 • Aşağıda bu ekranın görüntüsünü sizlerle paylaştık. Andronova yazan bölüme siz kullanmış olduğunuz twitter kullanıcı adınızı yazınız.
image
Twitter Hesap Kurtarma Geri Alma
image 1
Twitter Hesabı Geri Alma

Bu adımı da geçtikten sonra twitter sizden iletişim kurabileceği e-posta adresi isteyecektir. Burada dikkat etmeniz gereken yazmış olduğunuz e-posta adresiniz korsanlar tarafından çalınan e-posta adresiniz olmamalıdır. Yeni bir e-posta adresi veya şifresini bildiğiniz bir e-posta adresinizi kullanabilirsiniz. Sorunun tanımı bölümüne hesabınız ile ilgili hatırladığınız doğru  bilgileri yazınız. Sorunun tanımı bölümüne ne kadar doğru bilgi yazarsanız hesabınızı geri alma  olasılığınız o kadar fazla olur. 

çalınan Twitter hesabını geri alma
Twitter Hesap Kurtarma Seçeneği

Bu işlemden sonra Twitter tarafından yeni vermiş olduğunuz mail adresine doğrulama linki gönderilecektir. Bu linke tıklayarak mailin size ait olduğunu doğrulayınız. Eğer Twitter hesabınız ile ilgili bilgilerin doğrulunu kabul ederse yeni mail adresiniz twitter kullanıcısına tanımlanacaktır. Bu şekilde şifrenizi sıfırlayarak hesabınıza girebilirsiniz. 

Alternatif başvuru seçenekleri:

 1. support.twitter.com/forms/restore
 2. https://www.andronova.net/twitter-canli-destek-hatti-musteri-hizmetleri.html

Twitter hesap kurtarmak için gerekli seçenekler bu haberimizde hazırladık. Güncel konuları takip etmenizi öneriyoruz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir