Twitter hesap kurtarma geri alma

Andronova

Twitter hesabım çalındı nasıl geri alabilirim ve e-posta adresim değiştirilmiş. Adıma başkası tweet atıyor çalınan hesabı kurtarma için yapılması gereken tüm işlemler.

Twitter hesap kurtarma başvuru işleminden önce nelere erişim yapabildiğinizi incelemenizi öneriyoruz. Belki ek mail, telefon numarası ve farklı seçenekler eklenmiş olabilir. Hiç bir şekilde erişiminiz olmazsa hesabın doğrulamasında kimlik onayından geçilmesi gerekir. Yazımızda kısa bir sosyal bilgilendirme ve sonrasında çözüm için neler yapılabilir elimizden geldiği kadar anlatacağız.

Sosyal medya günümüzde en çok kullanılan internet uygulamalarıdır. Akıllı telefonlar artık neredeyse sadece sosyal medya kullanımı için yanımızda bulunu hale geldiler. Bu kadar yaygın kullanılan sektöründe sıkıntıları büyük olmaktadır. Bu hesaplardan herhangi birinin çalınması ve sizin adınıza size ait olmaya mesajlar göndermesi bazen başınızı ağrıtabilmektedir. İşte o uygulamalardan biri olan Twitter hesabınızın çalınması durumunda neler yapabileceğinize dair bilgiler bu haberimizde…

Twitter hesabım çalındı çözümü

Çalınan Twitter hesabını geri alma için yapıalcaklar arasında nelerin olduğunu yazımızda bulacaksınız. Twitter hesabınızın çalınması durumunda neler yapabileceğinize dair bilgileri makalemizde yayınlamaya başlayalım.

İlk önce şunu belirtelim eğer Twitter hesabınız başkaları tarafından çalındıysa bu e-posta adresinizin de aynı kişi tarafından ele geçildiği için olmuştur. Burada şunu hatırlatmakta fayda vardır güvenlik açısından e-postanızda kulanmış olduğunuz şifrenizi Twitter hesabınıza girerken kullanmayınız. Çünkü Twitter hesbınız ile e-posta adresinize ait şifreniz aynı olduğu zaman Twitter hesabınız çok kolay hacklenmektedir. Hesabınız çalan kişiler ilk önce e-postanızı ve cep telefon bilgilerini değiştireceklerdir. Twitter hesabınızı çalanlardan hesabınızı geri alabilmek için ilk önce çalınan e-postanızı geri almanız gerekmektedir.

Twitter çalındığında ilk yapmanız gereken;

  • Site üzerinden “Hesabım çalındı” tuşuna başvuru formunu doldurmanız.
  • Karşınıza gelen ekranın sol tarafında bulunan  “Başkası Tarafından ele geçirilmiş hesap” yazısına tıklayarak işlemlerinize devam ediniz.
  • Aşağıda resimde gösterdiğimiz bölüme giriş yaptıktan sonra karşınıza yeni bir ekran gelecektir. Bu ekranda Twitter hesabınızda kullanmış olduğunuz kullanıcı adınız sizlerden istenilecektir.
  • Aşağıda bu ekranın görüntüsünü sizlerle paylaştık. Andronova yazan bölüme siz kullanmış olduğunuz twitter kullanıcı adınızı yazınız.

Twitter hesabım çalındı

Twitter hesabım çalındı ne yapmalıyım

Bu adımı da geçtikten sonra twitter sizden iletişim kurabileceği e-posta adresi isteyecektir. Burada dikkat etmeniz gereken yazmış olduğunuz e-posta adresiniz korsanlar tarafından çalınan e-posta adresiniz olmamalıdır. Yeni bir e-posta adresi veya şifresini bildiğiniz bir e-posta adresinizi kullanabilirsiniz. Sorunun tanımı bölümüne hesabınız ile ilgili hatırladığınız doğru  bilgileri yazınız. Sorunun tanımı bölümüne ne kadar doğru bilgi yazarsanız hesabınızı geri alma  olasılığınız o kadar fazla olur. 

çalınan Twitter hesabını geri alma

Bu işlemden sonra Twitter tarafından yeni vermiş olduğunuz mail adresine doğrulama linki gönderilecektir. Bu linke tıklayarak mailin size ait olduğunu doğrulayınız. Eğer Twitter hesabınız ile ilgili bilgilerin doğrulunu kabul ederse yeni mail adresiniz twitter kullanıcısına tanımlanacaktır. Bu şekilde şifrenizi sıfırlayarak hesabınıza girebilirsiniz. 

Alternatif başvuru seçenekleri:

  1. support.twitter.com/forms/restore
  2. https://www.andronova.net/twitter/twitter-musteri-hizmetleri-turkiye-telefon-numarasi-h2986.html


Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2020, 17:51

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir