Twitter search suggestion ban arama önerisi yasağı

media 649

Twitter search suggestion ban kaldırma için yardım isteyenlerin çoğunun ya formlarla ya da attıkları tweet silinmesi ile belki çözüme ulaşabiliyorlar.

Andronova

Zaman zaman Twitter‘ da “Arama yasağı veya önerisi yasağı” alınabiliyor. Haberde yasaklarla alakalı çıkış nedenlerinden bazılarından bahsedeceğiz ve belki işe yarar diye aşağıya öneriler bırakıyoruz.

Takipçi ve yorum yapmaya yönelik yasakların olduğunu ve yine bunların aşağıdakilerle aynı şekilde deneyerek işlem yapılmasını öneriyoruz. 

Kurallara aykırı ve rahatsız edici davranışlar sergileyenlerin başlığa benzer uyarılarla kaşılaşması normal. Bazılarında ise tedbir amaçlı geçici kısıtlamaların yapıldığını belirtelim. Neyle alakalı olduğunu soranların son zamanlarda yaptıkları paylaşımlara bakmalarını öneriyoruz. 

Ban kaldırma talebinde bulunmak isteyenler

Buradakilere ek olarak yazının sonunda iletişim adlı konumuzun incelenmesini öneriyoruz. Ayrı ayrı günlerde kullanılmasının daha sağlıklı olacağını düşünmekteyiz. Birde olası genel durumlarda geçici bir şeylerin çıkmasıyla yanlışlıkla çıkan uyarılar olabiliyor. Çok sık çıkmayan ama olası olduğundan değerlendirilmesini öneriyoruz.

  1. Son zamanlarda attığınız tweet’ leri ve yorumları kaldırıp 2-3 gün bekledikten sonra belki kendi kendine çözülecektir.
  2. help.twitter.com/en/forms/features-and-settings adlı bağlantıyı kullanarak bir şeylerin ters gittiğini belirtebilirsiniz. (Görselde seçtiğimiz gibi)
  3. Giriş sorunuymuş gibi talebin iletilmesi help.twitter.com/forms/signin
  4. help.twitter.com/forms/general?subtopic=suspended URL ise daha ileriye gitmiş ve askıya almış hesapların kullanımda tercih ediliyor.
Twitter search suggestion ban arama önerisi yasağı
Twitter search suggestion ban yasağı

Twitter arama önerisi yasağı için dikkat edilmesini öneriyoruz

Başlıkta çıkan görsele ve devamında hangilerinden kısıtlandığınıza baktığınızda kırmızı daireli çizgi (Dur işareti) ve yeşil tik şaretli simgeye bakarak duruma göre yapmanız gerekenlere göz atarsınız. Lakin dikkat etmenizde fayda olacak şeylerden biri son yapılanların tekrarlanmaması ve sık bir şeylerin yapılmaması olacak. İsterse yapılanlar doğru olsun yine sürekli peş peşe devam ediliyorsa şüpheli görülebiliyor.

Atılan tweet’ in bir kesimi rahatsız etmesi ve yoğun şikayetlerden sonra böyle bir şeyin çıkması normaldir diyebiliriz. Haksız olarak yaptırım uygulandı diyenlerin itiraz formunu doldurmalarını öneriyoruz. Seçenek sunulmayanların yukarıdaki URL’ ler ile talep göndermesi fayda sağlayabilir. Dönüş yapmıyorlar diyenlerle karşılaşıyoruz. Olabilir lakin gün aralıklı tekrardan denenmesini öneriyoruz.

Twitter arama önerisi yasağı
Twitter search suggestion ban

Geçici problemlerin incelenmesi

Ağların kronik oluştuğu sorunları her yıl karşımıza çıkıyor. Başlığımızda geçen Twitter search suggestion ban sorunu esasında pek fazla karşılaşmıyoruz. Lakin uyarı metinlerin zamanla değişmesi sonucunda farklı bir sorun olarak algılanma durumları var. Bizde her ne şekilde uyarı çıksa dahi hemen hemen bir çoğunda aynı çözüm yöntemlerinden yararlanıyoruz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın