Twitter Video İndir Programsız Çok Kolay

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

Twitter hesabından Android iPhone Twitter video nasıl indirilir? Bu yazımızda video indirme programı yani Twitter video indirme uygulaması kullanmadan nasıl yapılır anlattık.

Ad imageAd image

Twitter, Türkiye’ de daha çok siyasi mesaj ve tartışmaların kullanıldığı ağların başında geliyor. Önemli siyasilerin neredeyse resmi açıklama kanalı olmuş. Her ne kadar Facebook veya Instagram gibi popüler gibi durmuyorsa aksine bu alanda çok popüler bir sosyal medya devi. Bu haberde Twitter’ da gördüğünüz ve telif hakkı olmayan fotoğraflar ve videolar nasıl indirilir elimizden geldiği kadar anlatmaya çalışacağız.

Sizlere Twitter video indirme programı ile video indirmeden bahsetmeden online video indirme nasıl yapılır bunu anlatmak istiyoruz. Eskiden her şeyi programla yapardık şimdilerde bu tarz işleri online web siteleriyle yapmaktayız. Hep hızlı hem zahmetsiz olabiliyor. Twitter video indir yazdığınızda çok sayıda siteyle karşılaşabiliyorsunuz. Ama hangisi güvenli ve virüssüz bilemiyorsunuz. Bu tarz yerlerde virüs olma olasılığı yüksek olabiliyor. Genelde virüs olarak reklam virüsü bulaştırıyorlar. Reklamlardan para kazanmak için. Bizde denediğimiz bazı siteleri önereceğiz. Tabi bugün sorunsuz olarak görülen siteler yarın sorunlu olma ihtimali de olabiliyor.

Genellikle siyası paylaşımların yapıldığı Twitter’ da yayınlanan videolar nasıl indirilir? Video indirme programı / yazılımı var mı? Chrome, Mozilla ve Save Twitter Videos GIF ile…

Sosyal medya uygulamalarında bir çok uzun ve kısa metrajlı videolar paylaşılmaktadır. Bu uygulamalardan biride Twitter‘dır. Bu haberimizde ister bilgisayardan ister akıllı telefonunuzdan izlediğiniz Twitter videolarını nasıl indirebileceğinizi sizlere anlatacağız. İlk olarak isterseniz masaüstü bilgisayarlardan nasıl video indirebileceğiniz ile başlayalım.

Ad imageAd image

Twitter Video Nasıl İndirilir?

Birinci Yöntem: Masaüstünden video indirebilmek için direk tarayıcınızı açmanız gerekmektedir. Tarayıcınızı açtıktan sonra bilgisayara indireceğiniz videonun twet URL’sini kopyalayınız. Twet video urlsini kopyalayabilmeniz için yayınlanan twetin sağ tarafında bulunan ok işaretine tıklayınız. Ardından açılan sayfadan  “Tweet’in bağlantı adresini kopyala” yazısına tıklayınız.

Video urlesini aldıktan sonra “twittervideodownloader. com” adresini açarak karşınıza gelen url bölümüne kopyaladığınız urlyi yapıştırınız. İşlemden sonra linkin altında çıkan Download yazısına tıklayınız.Bu işlemden sonra karşınıza yeni bir sayfa açılacaktır. Açılan sayfada yer alan download yazısına tekrar tıklayarak videoyu indirebilirsiniz.

Yukarıda anlatmış olduğumuz yöntemi kullanarak hem masaüstü hemde akıllı telefonlarda twitter videolarınızı indirebilirsiniz. Ancak iOS işletim sistemlerinde ise tweet bağlantı adresini kopyalayabilmek için sağ kısımda bulunan paylaş seçeneğine giderek bağlantı adresini kopyala seçeneğini seçiniz. Bu işlemden sonra diğer adımlar yukarıda anlattığımız gibi olacaktır. 

İkinci Yöntem: Diğer indirme yöntemi ise Chrome veya Mozilla web tarayıcılarına yükleyeceğiniz bir eklenti ile video indirmedir. Aşağıdaki linklerde yer alan uygulamayı tarayıcınıza kurarak video indirebilirsiniz.

chrome.google. com/webstore/detail/twitter-video-downloader/ncopnfnhaehoeebnokdgjfcjgpmcgjmj

Ad imageAd image

addons.mozilla. org/en-US/firefox/addon/twitter-video-downloader/?src=search

Üçüncü Yöntem: Son yöntem ise Android veya iOS işletim sistemlerine kuracağınız bir uygulama ile video indirebilirsiniz. Google Play Store üzerinden  “Save Twitter Videos GIF” uygulaması ile twitter videolarını indirebilirsiniz.

Online Twitter Video İndir

 • Downloadtwittervideo. com/tr
 • Twdownload. com
 • Twittervideodownloader. com
 • Download-twitter-video. com

Yukarıda verdiğimiz sıralamayı tercihiniz olarak kullanın. Üçüncü ve dördüncü sıradaki sitelerde biraz reklam ağırlıklı olduğundan bir ve iki dahac rahat kullanılabiliyor. Ama diğerleri de tercih edilebilir.

Twitter video indir adresine ilgili Twitter video adresini kopyalayınız. Sonra indir mp4 şeklindeki butona basınız. HD mp4 olanların MB’ ları yüksek olur. Eğer çok kaliteli video istemiyorsanız düz olanından indiriniz. Video mp3 olarak indirmek için verdiğimiz bazı sitelerde indirme seçeneği bulunuyor.

Twitter video indir programsız çok kolay
Twitter Video İndir
Twitter video indirme uygulaması
Twitter Video İndirme
Twitter video indir android
Twitter Video İndir Uygulaması
Twitter video indir iphone
Twitter Video İndirme Programı

Twitter Video Adresi Nerede?

Twitter video indirme adresi yani Twitter video url adresine video’ nun üzerine gelerek görebilirsiniz. Bunun için bilgisayardan video’ nun olduğu hesaptan video olan içeriğe gelip üzerinde fareyle sağ tıklayıp “Video adresini kopyala” yazısına tıklamanız yeterli. Örnek aşağıdaki görselde bulunuyor.

Video indirirken doğru video indirme butonuna tıklayınız. Twitter video indirme işlemi için Windows bir bilgisayar önerdik. İsterseniz bazı sitelerin uygulamaları bulunuyor. Ya da cep telefondan Google Chrome tarayıcısından indirebilirsiniz. Ama bilgisayardan daha zahmetsiz oluyor. Video’ yu birine göndermek istiyorsanız örnek WhatsApp veya Bip uygulamasının web sürümünü kullanarak video’ yu gönderebilirsiniz.

Twitter Video İndirme Uygulaması

Cep telefondan Twitter video indirme Android ya da Twitter video indirme iPhone diye arattığınızda da çok fazla siteye ulaşılabilir. Ama önerdiğimizin dışına çıkmamanız önerilir. Twitter video indirme uygulaması içinde resmi mağazalarda varsa uygulama indiriniz. Yani iPhone App Store ve Android kullanıcıları için Google Play tercih edilebilir.

Twitter Video İndirme uygulamaları, Twitter üzerinde paylaşılan videoları indirme amacıyla geliştirilmiş yazılımlardır. Bu uygulamalar, kullanıcılara Twitter’da beğendikleri veya ilgi çekici buldukları videoları kaydetme, izleme ve paylaşma özgürlüğü sağlar. Bu tür uygulamalar genellikle kullanıcı dostu arayüzleri ve basit kullanım özellikleriyle öne çıkar.

Nasıl Kullanılır?

 1. Uygun Bir Uygulama Seçin:
  • Uygulama mağazasından güvenilir bir Twitter Video İndirme uygulaması seçin. Videoları indirmek için iyi bir seçenek, kullanıcı yorumlarına ve değerlendirmelere dayalı olarak belirlenebilir.
 2. Uygulamayı İndirin ve Kurun:
  • Seçtiğiniz uygulamayı indirin ve cihazınıza kurun. İndirme ve kurulum adımları genellikle oldukça basittir.
 3. Twitter Videolarını Kopyalayın:
  • Twitter uygulamasında veya tarayıcısında, indirmek istediğiniz videonun paylaşım bağlantısını kopyalayın.
 4. Uygulamada Yapıştırın ve İndirin:
  • Twitter Video İndirme uygulamasını açın, kopyaladığınız bağlantıyı yapıştırın ve ardından “İndir” veya benzeri bir seçeneği tıklayarak videonuzu indirin.
 5. İndirilen Videoları Yönetin:
  • İndirilen videolar genellikle uygulama içinde bir yönetim bölümünde saklanır. Buradan istediğiniz videoları izleyebilir, paylaşabilir veya cihazınıza kaydedebilirsiniz.

İpuçları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler:

 • Güvenilir Uygulamalar Kullanın: Yalnızca güvenilir ve kullanıcılar arasında popüler olan Twitter Video İndirme uygulamalarını tercih edin.
 • Yasalara Saygı Gösterin: İndirilen videoların telif haklarına uygun kullanıldığından emin olun. İzinsiz paylaşımlar yasal sorunlara neden olabilir.

Öneri ve istekler için yorum bırakınız…

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir