Üzücü haber! Samsung yüzünden LG G6' da Snapdragon 835 kullanılmayacak!

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Bu yılın en önemli amiral gemilerinden birisi olacak olan LG G6 modeli, Samsung'un tüm siparişleri kapatmasından ötürü Snapdragon 835 işlemcisini kullanamayacak.

Ad imageAd image

2017 yılıyla birlikte, bu yılın süper amiral gemisi akıllı telefon modellerinin savaşları başlıyor. Üreticiler birer donanım canavarı olacak olan akıllı telefon modelleri için en iyi teknolojileri sunarak, en çok satış için yarışmaya hazırlanıyor. Şüphesiz sektörün en önemli oyuncusu olan Samsung ve yine bir diğer önemli oyuncularından yine Güney Koreli teknoloji devi olan LG arasında da ciddi çekişme yaşanıyor. Ancak bu sefersi çekişmeyi görünüşe göre Samsung kazanmışa benziyor.

Herkesin merakla beklediği yeni nesil amiral gemilerinde kullanılması beklenen, şuanda piyasadaki en iyi mobil CPU olan Snapdragon 835 yongası, Samsung’un yeni amiral gemileri Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerinde kullanmak için ilk üretim partisini komple satın alması sebebiyle, (en azından telefonlarını erken çıkartmak isteyen) diğer üreticiler bu işlemciyi kullanamayacak ve SD 835 CPU kullanımı için bir sonraki parti üretimi bekleme zorunda kalacaklar.

LG G6 Snapdragon 835 kullanılmayacak!

LG G6' da Snapdragon 835 kullanılmayacak!

Muhtemelen MWC‘de tanıtılacak olan LG G6 modelinde Snapdragon 835 yongasının kullanılmayacak olması, rakiplerine karşı büyük bir dezavantaj olacağı kesin. LG buna karşılık kullanıcılara ne gibi ayrıcalıklar sunar henüz belli değil. Ancak söylentiler SD 835 yerine bir önceki yılın yonga teknolojisi olan Snapdragon 821 kullanıcağı yönünde. SD 821 yongası yeni nesil 835 modelinde bulunan Bluetooth 5, Quick Charge 4.0, Gigabit LTE ve gelişmiş VR desteğini sunmuyor.

Ad imageAd image

Samsung’un ilk parti SD835 CPU’lar tamamen satın alması, yeni Galaxy S8 modellerinde ciddi satış hedeflediğini gösterken, diğer taraftan LG G6 modeli için de tam tersi bir yöne işaret ediyor olabilir.


Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2017, 18:41

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe