WhatsApp hesabım çalındı çalınan hesabı geri alma

Andronova
3 Minimum Okuma

“Çalınan WhatsApp hesabını geri alma” sorununa bu yazının bir çözüm taşıyacağını düşünüyoruz. Tabi karakola giderek şikayetinizi yapabilirsiniz. İletişimi yorumla sağlayın.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Whatsapp hesabım çalındı” sıkıntınızın ne kadar büyük olduğunu tahmin edebiliyoruz. Hele birde iş alanında sık kullanıyorsanız daha büyük sorunların doğması mümkün. Kurtarmak için yapılan işlemlere hesabı güvene almak demektir. Hesap klonlandığı ve web üzerinden kullanıldığında incelenmeye alınabilir.

WhatsApp hesabım çalındı sorunu

Whatsapp çalma yöntemi olarak görülen en tehlikeli olanı telefona keylogger yerleştirilmesi. Virüs bulaşınca görülen bu sorun için ne yapmalıyız sorusuna yanıt verirken birde cihazda temizlik yapılması gerekiyor. Öneri Whatsapp hesabını başka telefondan açıp sonra virüslü telefonda ya temizleme ya da formatlama ile tekrar kurulumun yapılması gerekebilir.

Android kullananlarda daha fazla güvenlikte sorun görülmekte. Açık bir kod yapısı nedeniyle güvenlikte her zaman bir sorun çıkabilir. iOS yani iPhone kullananlarda daha az sorun görülebilir. Kapalı kaynaklı sistem olma özelliğine sahip.

WhatsApp hesap kurtarma ve koruma

  • Telefonda Whatsapp yüklü mü evet ise o zaman uygulama ayarında web ile girişten oturumları sonlandırın.
  • Uygulamayı bir başka cihazda doğrulamaya çalışarak alınacak uyarıya göre yöntem izleyin. Telefonun güvenli olmadığını düşünüyorsanız formatlayınız.
  • Whatsapp uygulamasını cihazınızdan kaldırın sonra yeniden yükleyin. Bu işlem yeniden bir doğrulamadan geçileceği için diğer oturumları iptal edecek
  • Çok sıkıntı çekmek istemiyorsanız geliştiriciye hesabın güvene alınmasını veya iptal edilmesini rica edebilirsiniz. Bunun için [email protected] adresini kullanabilirsiniz

Whatsapp’ ın kullanıldığı telefonda güvenlikten emin olunuz. Buradaki sorun telefonda yetersiz güvenlik olması veya birinin cihazınızı kullanması. Cihazın virüs uygulamasından yararlanmaması ve her uygulamanın cihazda kullanılmasından dolayı büyük problemler yaşanabiliyor. Mağazadan dahi indirilen uygulamalarda bazen güvenlik zafiyetinin görüldüğü raporlanmakta.

Sim karta bildirim gelmemesi

WhatsApp çalınan hesabın geri alınmasına yönelik atılmak istenilen adımlar arasında tekrardan doğrulama işlemi var. Lakin hesabı alan kişi doğrulama bildirimlerini kapatmış ise o zamanda kod mesajı gelmeyecektir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Her ne denediniz ise bir türlü hesaba ulaşamayanların acilen yukarıdaki mail adresine yardım bildiriminde bulunmaları gerekiyor. En azında siz bir şeyler yapmaya çalışırken bir taraftan gönderdiğiniz talebin işleme alınma sürecini beklemiş olacaksınız.

WhatsApp hesabım çalındı çalınan hesabı geri alma
WhatsApp hesabım çalındı çalınan hesabı geri alma

WhatsApp güvenlik seçeneklerini açın

  • 2 Adımlı doğrulamayı açınız,
  • Telefonun parmak iziyle okuma özelliği varsa bunu Whatsapp’ tan açınız. Gizlilikte ekran kilidi yazan yerden,
  • Hesaptan güvenliğe girip “güvenlik bildirimlerini gösteri açınız,
  • Son görülme, profil bilgileri, hakkında ve durumla ilgili seçenekleri sadece kişilerim olan belirlenir,
  • Gelişmiş güvenlik duvarının olduğu virüs uygulamalarını tercih ediniz. Ücretsiz olandan çok ücretli olan işinizi daha çok görecek. Virüs uygulamasını uygun bir fiyattan almak için digital lisans olanı tercih ediniz.

Whatsapp çalınan hesabı kurtarmak istiyorum diyenlere tek çözümün yukarıdakilerin dışında olmadığını söylemek istiyoruz. Sorularınızı sorarken buna dikkat etmenizi öneririz.

WhatsApp çevrimiçi kapanmıyor adlı makaleye de göz atmanızı öneriyoruz.

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir