WhatsApp indirme yükleme hatası için çözüm önerileri

media 10371

Telefonda WhatsApp uygulamasını indirirken veya yüklerken alınan hatalardan dolayı yükleme sorunu oluşmakta. Bunun çözümü bu haberde ulaşacaksınız.

teknik destek

Whatsapp, ilk olarak 2010 yılında piyasaya sürülen bir çevrimiçi ücretsiz mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulama akıllı telefonlar için üretilmiştir ve üretildiği ilk günden bu yana milyarlarca kullanıcısı bulunmaktadır. Uygulama anlık olarak mesajlaşma amacı ile üretilmiştir. Fakat 2010 yılından bu yana getirilen güncellemeler ile uygulamaya sesli konuşma, görüntülü konuşma gibi özelliklerde ilave edilmiştir. Uygulama ile ilgili kimi insanların kafalarında bazı sorular bulunmaktadır. Kullanıcılar whatsapp indirme ya da yükleme hatası sorunu hakkında birçok araştırma yapmaktadır. Peki, nedir bu hata? Neden kaynaklanır?

WhatsApp indirme yükleme hatası

WhatsApp indirme ve yükleme hatalarının genel nedenleri nelerdir?
Karşılaşılan bu hata ile ilgili 4 ana sorun bulunmaktadır.

1) Cihazda yeterli alan yok
Bu sorun telefonunuzda yeterli depolama alanı olmadığını gösterir. Bu problemi gidermek için telefonunuzdan kullanmadığınız uygulamaları, müzikleri, resimleri silip tekrar deneyiniz.

2) Bu uygulama Android cihazınız ile uyumsuz
Whatsapp her akıllı telefon için geçerli olmamaktadır. Fakat 100 telefonun 99′ u desteklemektedir. Bu sorun için telefonunuzu değiştirmeniz gerekmektedir.

3) Bu parça ülkenizde kullanılamamaktadır
Whatsapp çoğu ülkede kullanılsa da hala bazı ülkeler için geçerli değildir. Fakat şuan için ülkemizde geçerlidir ve bu sorunu yaşamanız olasılıksızdır.

4) Hata Kodu
Bu hata için ilk önce Google hesabınızı kaldırınız. Daha sonra telefonunuzu kapatıp, yeniden başlatınız. Daha sonra ise Google hesabınızı yeniden ekleyiniz. Google Play Store önbelleğini temizledikten sonra indirme işlemini tekrar deneyiniz.

Whatsapp yükleme sorunu bu 4 temel sorunla alakalı olmaktadır. Çözümlerini uyguladığınız takdirde problem ortadan kalkacaktır. 

Yukarıdaki adımlar sorunu çözmediyse, farklı bir uygulama indirip yüklemeyi deneyiniz. Farklı bir internet bağlantısı (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom veya ADSL) ile bağlanıp deneyiniz. Son öneri cihaza hard reset atıp tekrar yükleyip deneyebilirsiniz. Aldığınız hatayı bizimle yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

WhatsApp indirme yükleme hatası için çözüm önerileri

WhatsApp indirme yükleme sorunu

WhatsApp 2.16.318 Beta sürümü ile artık görüntülü konuşma yapılabiliyor. Eğer yüklü değilse “Video görüşmesi yapmak istediğiniz kişinin uygulaması güncel değil” şeklinde bir uyarı alacaksınız.

WhatsApp kullanıcıları içinde yakında görüntülü arama güncellemesini yayınlayacak. Yıllardır beklenen görüntülü arama özelliği WhatsApp’ a ayrı bir hava kattığı kesin. Eğer sorunsuz bir hizmet verilirse, bu alandaki rakiplerini büyük oranda etkilemesi bekleniyor.

Yani test sürümü kullanmak için test programına katılıyorsunuz. Aşağıda WhatsApp beta görüntülü konuşma sürümünü indirmeniz için adres yer almaktadır. Normal sürümü indirmek için whatsapp.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Uygulamada belki de en büyük eksikliklerinden biri olan görüntülü konuşma artık Android telefonlarda yerini aldı

WhatsApp indiremiyorum

Whatsapp uygulamasını indirirken beklenmedik bir hata oluştu veya yarıda kesiliyorsa bunun nedenleri arasında bazı hatalar olabilir. Örnek cihazın yeterli depolama alanına sahip olmaması, internet bağlantısında sorun oluşması, telefonda virüs olması, cihazla uygulama arasında uyumsuzluk olması…

Cihazı kapatıp açıp farklı bir ağda deneyiniz. Başka bir telefonda deneyiniz.Hafızada yer açınız. Ön belleği siliniz. Eski Whatsapp sürümlerini deneyiniz.


Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2021, 08:26

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın