YouTube kısıtlı mod nedir Smart TV (cinsel içerikleri engelleme)

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Cep telefonda örnek Android YouTube kısıtlı mod nasıl açılır? iPhone' dan eklediğimiz ekran görüntüsü tüm telefonlar için geçerli. Smart TV YouTube video engelleme aynı.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

YouTube, video alanında en çok kullanılan platform olma özelliğini sürdürüyor. Yakın zamanda çoğu TV kanallarının canlı yayınlarını yayıladığı bu platform dikkat edilmediğinde farklı sorunları ortaya çıkarabiliyor. Bunlardan biri cinsel içerikli videolar.

Çoğu ailenin şikayetçi olduğu bu durumun önüne pek fazla geçilemiyor. Yasakları geçersiz kılmak için çok sayıda gereç bulunuyor. Ama bazı önlemler hiç olmamasından daha iyidir dedirtebiliyor. 1-2 Aydır bazı cihazlarda YouTube üzerinden video aratırken sık karşılaştığım ama o an işlem yapmadığım cinsel kısıtlama işlemini geçtimiz günlerde açtım. Ara ara açarken aklıma geliyor ama biraz sonra diye diye unuttuğum bu işlemi kesinlikle yapmanızı öneririm.

YouTube cinsel videoları engellemek için aşağıda verdiğimiz yöntemi ister Smart TV ve isterseniz cep telefonda yapabilirsiniz. Biz Smart TV’ de ve iPhone telefonumuzda işlem yapıp test ettik. Kısıtlama modundan sonra çoğu içerik kısıtlandı. Tabi hafif çapta çıplaklık içeren görüntüler devam etmekte.

YouTube kısıtlı mod ne demek?

YouTube kısıtlı mod, görmeyi istemediğiniz ya da ailenizin görmesini istemediğiniz erişkin içeriklerin denetlenmesi ve engellemesinde kullanılan moddur. Aile filtresi olarak da geçen bu özellik ile çocukların veya yetişkinlerin izlememesi gereken videoları engellemek için kullanılan seçenek. Kısıtlı mod ile + 18 ve orta derecede çoğu içerik engelleniyor. Bu mod bazen sakınca içermeyen ama başlık veya açıklamasında geçen bir kelimeden dolayı kısıtlama uygulayabiliyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Evde internet ve YouTube olan televizyonlarda kesinlikle kısıtlı mod açılması gerekiyor. Örnek seksenler dizisini aratırken yazmaya başlar başlamaz çok sayıda sakıncalı görüntüler karşımıza çıkıyor. Düşünün yanınızda çocuğunuz veya anne / babanız bulunuyor. İşte böyle bir durumla karşılaşmamak için bu tarz yöntemlerin kullanılması gerekiyor.

Çok fazla sosyal ağla işi olmayanlar için kullandığı telefon ve ev internetini aile veya çocuk profili olarak güncelleyebilir. www.andronova.net

Bilgisayardan, TV veya bazı cihazlardan kısıtlı modu açma

1- YouTube hesabıyla oturumu açınız

2- YouTube sayfasındayken alta kaydırarak “Kısıtlı mod” bölümünü tıklayın

3- Bu tarayıcıda “Kısıtlı mod” kilitle tıkla

4- Kısıtlı modu kilitlemek için şifre koyunuz

TV Box gibi TV cihazlarında yana geçip açılan bölümden “Ayarlar” sonra “Kısıtlı mod” üstüne tıklamanız yeterli olacak. Aktif ise onayı belirten bir tik üstünde belirecek.

UYARI: YouTube kısıtlı mod şifre koyma işlemini yapmazsanız tekrardan başkası tarafından bu mod pasif duruma getirilebilir. 

YouTube kısıtlı mod nedir Smart TV (cinsel içerikleri engelleme)YouTube kısıtlı mod ne demek?YouTube kısıtlı mod nasıl açılır

Cep telefondan YouTube kısıtlı mod nasıl açılır?

1- YouTube uygulamasını açınız

2- Yukarıda en üst kenarda profilin simgesine dokunun

3- Ayarlar çark’ a dokunun

4- “Kısıtlı mod” yanındaki butona dokunun

Bu işlem, yetişkin içeriklerin gizlenmesine yardımcı olacak. Altta %100 engelleme olamayacağını belirten bir yazıyla karşılaşacaksınız. Unutmadan yapılan işlem sadece yapılan cihaz için geçerli olacak.

YouTube kısıtlı mod nedir ne demek sorusunun cevabı olarak hazırladığımız resimli anlatım işinizi gördü mü?


Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2019, 17:24

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir