Advanced SystemCare programı işe yarıyor mu?

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Advanced SystemCare programı işe yarıyor mu sorularına cevap vermek için önce programın özelliklerinden söz etmek istiyoruz. Kesin her bilgisayar için kullanılmasını tavsiye deriz diyemiyoruz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Program üst düzey kullanıcılar ve bilgisayarına sürekli bakım yapan insanlara kolaylık sağlayan ve her türlü bilgisayar performansıyla ilgili özelliklerini içinde barındıran yazılımdır. Yazılımın normalde 30 günlük demosu mevcuttur fakat lisanslı ve pro düzeyde olan yazılım bir çok özelliğin sınırlandırılma olayını açarak tam sistem optimasyonu yaparak bilgisayar performansını arttırıp daha verimli çalışmasını sağlamaktadır. Advanced SystemCare en son gelişmiş sürümleri profesyonelliğini arttırarak tüm kullanıcılarının vazgeçilmez sistem yazılımı haline gelmiştir. Özellikleri bakımından yaptığı bilgisayar temizlik ve kötü niyetli tarayıcı eklentileri gibi bakımlarını yaparak pro versiyonun en üst düzey kullanıcılar için tasarlanmış sistem yazılımlarından en yüksek puana sahiptir.

Yazılım şirketi IObit bu program yanı sıra Driver Booster, IObit Malware Fighter gibi yazılımları da içeriğinde barındırarak her yönden bilgisayar bakımını tama sistem bakım olarak sunaktadır. Programın Türkçe dil desteği mevcuttur.

Advanced SystemCare için genel bilgiler

Casus yazılımları kaldırmada yardımcı olma özelliği, gizlilik süpürme, çöp dosyalarını temizleme, interneti hızlandırmasında ufak dokunuşlar, kısayolları düzeltme, kayıt defterinin düzeltilmesi ve birleştirilmesi, sistemin en iyi hale getirecek dokunuşlar, güvenliği savunmasına yönelik ufak işlemler, disk tarama ve disk iyileştirmeleri.

Artı Turbo ve başlangıç hızlandırma, derin iyileştirmesi, uygulama araç çubuğu temizleme, giriş sayfasını korumaya yönelik adımlar, tarayıcı izleme, gerçek zamanlı dediğimiz koruma, DNS koruma, sistem sağlamlaştırma ve dahası.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Bakım konularında dikkat edilecekler

Bilgisayarınızı hızlandırmak için kullanıcıların bir çoğunun yaptığı gereksizleri kaldırmak ve yardımcı programlardan yararlanmak olduğunu düşünüyoruz. Lakin bunlar başlı başına tam bir çözüm sunmuyor. Öncelikle gereksizlerin sistemden tam kaldırıldığından emin olmanız gerekir. Malum kalıntıları bir çoğu kaldırmıyor.

Hard diske sürekli kurulup kaldırılan programlardan ve dosyalardan sonra mümkünse arada bir disk birleştirmesi yapınız. Disk içerisinde boşluklar oluşur ve birleştirme az da olsa hız sağlar. Tabi en önemli hız aracı SSD ve RAM faktörüdür. Mümkünse bunlara yönelik iyileştirmeler yapınız. Bu zamanda RAM kullanımı bize göre minimum 4 GB ve disk olarak SSD kesinlikle kullanılmalı. Ama daha sağlıklı kullanımlar için disk yazma ve okuma hızına dikkat edin ve RAM ne kadar yüksek olursa o kadar yine verim alırsınız.

Sistem bakımında kullanılan yöntemlerin bir kısmının yetersiz kalması sonucu manuel işlem yapmaya yönelmeniz gerekiyor. Kayıt defterinin kontrolü ve disk kontrolünden sonra kullanılan donanımın yeterli soğutma desteğine sahip olduğundan emin olun.

İçeriğimiz teknoloji konularında pek bilgisi olmayan ve yazılım kullanarak bilgisayar bakımını yapmak isteyen arkadaşlara şiddetle tavsiyemiz olur.

Advanced SystemCare ise yariyor mu
Advanced SystemCare programı işe yarıyor mu?
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak