Facebook e-posta onay kodu gelmiyor sorunu

kod ulaşmıyor
Andronova

Kullanıcıların bir kısmında Facebook e-posta onay kodu gelmiyor şikayetleri gelirken bir kısmında ise ilgili mail hesabına kullanıcının artık erişimi olmadığını görüyoruz. Tabi bunu direk yazmayan kullanıcıların sayısı çok.

Facebook’ a üyelik sırasında kullandığınız e-posta hesabına gönderilen onay kodu gelmiyor sorunu zaman zaman karşınıza çıkabiliyor. Doğrulama bağlantısı gelmediğinde neler yapabileceğinizden bahsedeceğiz ve hesaba mail ekleme önerisinde bulunacağız.

Sosya medya devi Facebook sitesine üyelik sırasında yaşadığınız sorunlara çözüm üretmeye devam ediyoruz. Facebook e-posta kod gelmiyor diye yardım alabileceğiniz 085000000 gibi bir telefon numarasının olmadığından yardım formları her zaman işe yarayabiliyor.

Bu makalemizde facebook onay bağlantısı gelmediği zaman neler yapabileceğinizi anlatacağız. Onay bağlantısı facebook’un üyelik sırasında vermiş olduğunuz e-posta adresinizi doğrulamak için e-posta adresinize gönderdiği linktir. Bu linki almadığınız zaman birazdan bahsedeceğimiz işlemleri uygulayabilirsiniz.

Facebook e-posta onay kodu gelmiyor

Onay bağlantısını ayrıca sadece üyelik aşamasında değil yeni bir eposta eklediğinizde veya e-posta adresi değiştirdiğinizde facebook göndermektedir. E-posta adrsinize gelen bu bağlantı linki,ne tıkladığınızda hesabınıza e-posta adresinizi eklemiş olacaksınız.

Aşağıdakiler dışında birde size değişik bir yöntem önerebiliriz. Bu yöntemi çoğu bilmez veya bilse dahi burada kullanmayı akıl edemeyebilir. Facebook kod gelmiyor, Hotmail ve Gmail kullanıcılarının mail hesabını başka bir mail hesabına bağlamak sureti ile bir çözüm sağlanır. Yani sorun hangi mail adresinde ise başka bir uzantılı mail hesabınıza bağlayarak mailleri ortaya yönlendirebilirsiniz.

Gmail’ i Hotmail’ e bağlama veya tam tersi. Çoklu mail yönetimi olarak geçen bu özellik işinizi görebilir.

Facebook e-posta onay kodu gelmiyor sorunu
Facebook e-posta onay kodu gelmiyor sorunu

Bağlantı e-posta adresime gelmiyor için öneriler

E-posta adresiniz ile facebook üyeliğinizi yaptıysanız muhakkak facebook sizlere onay bağlantısı göndermiştir. Eğer bu linki bulamıyorsanız aşağıdaki maddeleri okuyunuz;

 • Mail adresinizde birden çok farklı bölüm bulunmaktadır. Bu bölümler içerisinde bulunan önemsiz posta kutunuza bakınız.
 • Eğer Gmail adresi ile üyeliği oluşturduysanız sosyal veya gereksiz alandaki e-posta klasörüne bakınız.
 • Ayrıca sisteme yazdığınız e-posta adresinizi kontrol ediniz. Çünkü yanlış e-posta adresi yazmış olabilirsiniz. Kontrol ederek tekrar onay bağlantısını gönderiniz.
 • Bu işlemlere rağmen hesabı oluşturamıyorsanız diğer üyelik seçeneği olan cep telefon numaranız ile üyelik yapınız.
 • Mail hesabınızı başka e-posta sağlayıcısındaki hesabınıza aktarın. Çoğunlukla Hotmail hesaplarında sıkıntı yaşanır. Bizde bu hesabınız Gmail bir hesabınıza ekleyip oradan yönetmenizi öneriyoruz. Bununla alakalı sitemizde bir içeriğimiz vardı.
 • Parola sıfırlamasında bulunacak kullanıcıların Chrome’ da iki sekme açıp birinde mail hesabının oturumunu açık tutmaları ve diğerinde ise parolanızı sıfırlamayı başlatmanızı öneririz. Birbiri ile bağlantıya geçme olasılığı var.
 • Kod sorunları için içerik sonundaki öneri yazımızdan yararlanınız.
kod mail hesabıma gelmiyor
Facebook onay kodu gelmiyor hatası

Uygulama, telefon ve hesap tarafında bilinmesi gerekenler

Direk başlıkla alakalı olmasa da uygulamalara ve cihazlara gelen güncellemelerin bazen uyumsuzluk çıkardığı durumlar oluyor. Bazense direk şifresiz hesabına giren kullanıcıların bu güncellemelerden sonra sorun yaşadığını görüyoruz.

Kullandığınız cihazlara yüklediğiniz uygulamaların sorun çıkarma olasılığı her zaman vardır. Bundan dolayı hattınızı başka telefona takarak kontrol edin. Yüklü uygulamalar arasında koruma, numara ve mesaj engeli olarak kullanılan uygulamaların kaldırılıp ondan sonra denenmesi de öneriler arasında.

Gelelim hesap tarafındaki olumsuzluklara.

Ağ hakkında kısa bir tanıtım

Facebook bir marka olarak değil bir sosyal medya iletişim tanımı gibi oldu bizler için. Facebook uygulaması 2004 yılında Amerika da kurulmuştu. Şirket belki de ilk kurulduğu dönemlerde bu kadar ileri bir başarı elde edebileceğini tahmin etmemişti. Fakat globalleşen dünyada internetin etkisiyle bazı değerler yitip giderek yerine yeni değerler gelmeye başladı. Eski dönemlerde insanlar birbirleri ile yüzyüze veya telefon aracılığı ile sesli görüşürken artık dediğimiz gibi internetin etkisiyle de sosyal medya araçları ile görüşmeye başladılar. Facebook bu değişimin başladığı döneme geldiği için bu kadar kişiye ulaştığını tahmin ediyoruz.

2004 yılından itibaren şirket ciddi oranda büyümeye başladı. Yaptığı yatırımlar büyüyen şirketi çıktığı zirvede kalıcı olarak kalmasını sağladı. Firma ayrıca farkı sosyal medya araçlarını da bünyesine katarak büyümesine emin adımlarla devam etti.

Facebook şirketinin bu doğru hamleleri sonucunda milyonlarca üyesi oldu. Ayırca şirket diğer sosyal medya üyeliklerinde facebook seçeneğini de bulundurması bu sayının gün geçtikçe artmasına neden oldu. Milyonlarca üyesi bulunan facebook sitesinde yaşamış olduğunuz sorunlara sitemizde çözüm üretmeye çalışıyoruz. İşte o sorunlardan bir tanesi de üyelik sırasında karşınıza çıkan onay bağlantı sorunudur.

Facebook hesabını açarken kullandığınız e-posta hesabına onaylama link kodu gelmediyse, kullandığınız e-posta hesabı kullanılamıyorsa ve eklemek istediğinizde uyarı veriyorsa yazı sonundaki öneri konumuzdaki bağlantıları kullanınız.

https://www.andronova.net/facebook/facebook-musteri-hizmetleri-turkiye-telefon-numarasi-var-mi-h2595.html

Facebook telefona kod gelmiyor sorunu

Facebook telefona kod neden gelmiyor sorunu hesaplarda bazen yaşanabilen bir sıkıntıdır. Her hesapta çıkmasa da onay kodu gelmediği zaman Facebook hesaplarına giriş dahi yapılmaz.

Kişiler Facebook’ un ayarlarından herhangi bir değişiklik yapmak istediği zaman Facebook tarafından bir onay kodu gönderilir. Bu onay kodu değişiklik yapmak isteyen kişinin gerçekten hesap sahibinin mi ya da başka birinin mi olup olmadığını anlamak amacıyla gönderilir. Facebook dünya çapında en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olduğu için insanlar birbirinin hesaplarını çalarak farklı işlemler yapabilmektedir. Bu gibi sorunların önüne geçebilmek için de bu tarz uygulamalar yapılmaktadır.

İçeriğimizin tamamına baktığınızda birden çok olası problemlere yanıt vermekte. Örnek doğrulama onay kodu neden gelmiyor diyerek yardım talepleri gönderenlerin olduğu gibi içerisinde hesabının çalınmasından dolayı kod talebi olanları da görürsünüz.

Facebook onay kodunun gelmemesinin nedenleri

Onay kodu pek çok nedenden dolayı gelmiyor olasılığını düşünün. Kod Facebook hesabına bağlı olan mail adresine ya da telefon numarasına mesaj olarak gelmektedir. Onay kodunun gelmeme sebepleri şu şekildedir;

 • Cep telefonunun SMS almayla ilgili herhangi bir sorunu olabilir.
 • Kurulu bir uygulamanın engelliyor olma olasılığı.
 • Kişiler farklı bir operatöre geçiş yaptıysa numarası değişmese dahi onay kodunun gelmemesi sorunuyla karşılaşabilir.
 • Sim kartında bir değişiklik yapıldıysa güvenlik için 72 saat boyunca telefona bilgilendirici mesajlar gelmeyebilir. Bu uygulama genelde güvenlik amacıyla yapılmaktadır.
 • Bazı telefonların özel servisleri belirli güncellemeler sonucunda kendiliğinden mesaj engeli getirebilir. Ya da telefonun sahibi farkında olmadan bu durumu ayarlamış olabilir.
 • Fatura ödenmediğinde veya TL yüklemesinin belli bir süreye kadar yapılmama sebebi ile engel uygulanması.

Facebook kod gelmiyor şikayetlerinde kullanılan sayfaların çoğu yanıtsız kalıyor. Biz bu sorunda sadece ne gibi işlemlerin yapılması gerektiğinden bahsettik. Hesabının çalınmadığından emin olan kullanıcıların önerdiğimiz adımları uygulamasından sonra kısa bir süre beklemesi gerekir.

Facebook doğrulama kodu gelmiyor ek bilgiler

 1. Telefonunuzu ve sim kartınızı test yaptınız mı?
  1. Çok fazla ağlardan kod isteyenlerin belli zamana kadar engellendiğini belirtelim.
  2. Cihazın ayarlarından, kullanılan bir uygulamadan alakalı olası durumların kontrolü için şart.
 2. SMS almada ve göndermede problemlerin olup olmadığının incelenmesi gerekiyor.
  1. Hizmet aldığınız yerin sisteminden, hattınızdan ve yapılandırma ayarınızdan olma olasılığı var.
  2. Bilgilendirme servislerini kapatmış olma olasılığınızı kontrol edin.
 3. Operatörünüzle iletişime geçtiniz mi?
  1. Belki hattınızı resetlemelerini söylersiniz ve telefonunu kapatıp açtıktan sonra sorun düzelmiş olur.
 4. Sim kartınızı değiştirdiğimizde veya operatör taşıması yaptığınızda bu tarz mesajların geçici süre gelmeyeceğini söyleyelim.
  1. (Güvenlik tarafındaki yapılan düzenlemelerle uzun bir zamandır 72 saat erişim engeli getirildi)
 5. Bir çok yeni modellerde özel servisler dediğimiz yerlerden gelen mesajların engellenmesi mümkün. Gerekli kontrolü modele göre yapın.
Facebook doğrulama kodu gelmiyor

Yaşadığınız problemin tam ne olduğunu anlamadan işlemlerin uygulanmaması daha sağlıklı olacaktır. Facebook kod gelmiyor şikayetlerinde temel sebep kişilerin kayıtlı hesaplara ulaşamadığıdır. Yardım isteklerinin bir kısmında gerekli açıklamanın olmadığını görürsünüz.

Facebook telefona onay kodu gelmiyor için öneri çözümler

Facebook onay kodu gelmiyor sorunu çözümü için aşağıdaki maddeler denenmelidir;

 • SMS yoluyla herhangi bir problem olduğu düşünülüyorsa kişiler onay kodunu e- mail adresine gelmesi şeklinde değiştirebilir. E- mail adresinin Facebook’a bağlı olduğundan emin olmak gerekir.
 • Onay konu gelmiyorsa yine e- mail aracılığıyla şifre değişikliği yapılabilir.
 • SMS ayarları değiştirildiyse telefonun ayarlar kısmından mesajların bildirimlerinin gelmesi adına değiştirilebilir.
 • Facebook hesabı en baştan sıfırlanabilir. Fakat onay kodunun e- maile gönderilmesi gerekir. Aksi takdirde tamamen hesap kaybolabilir.
 • Eğer hiçbir çözüm sonuca ulaştırılmadıysa kişiler Facebook teknik servisiyle irtibata geçmelidir. Teknik servis sorunu ve Facebook adresini detaylı bir şekilde inceler ve çözüme kavuşturur.

Daha önce hazırladığımız bir içerikteki önerimizle geçmişte çözüm sağlayanlarla karşılaştık. Denemek adına aşağıdakilere bir göz atın.

Facebook kod gelmiyor ise;

SMS alanına girip f yazın ve 3266 test mesajı atın. Herhangi bir mesaj gelmiyor veya olumsuz mesaj geliyorsa o zaman ilgili servisin kapalı olduğu anlamını taşır.

Şifre sıfırlamayı başlatanlara önerimiz mail ile işlem yapacaksanız Google tarayıcısında iki sekme açın. Birinde Facebook’ un parola unuttum ekranı açık olsun, diğer sekmede ise ağda kullandığınız e-posta hesabınızın oturumu açık şekilde bırakılsın. Sıfırlamayı başlattığınızda birbiri ile bağlantıya geçip direk yeni parola girme ekranı açılacak.

Facebook kod gelmiyor sorunu ve çözümü (SMS)

Kod gelmeme başvurusu için bağlantılar

İçeriklerimizde kullandığımız URL bağlantılarının bir çoğunda bildirim dönüşlerinde farklılık gösteriyor. Tam isabet eden konu başlığını seçmenizi öneririz. Dönüşlerde şu kadar bir zamanda yapıldığını belirten yazılara itibar etmeyin. Bir günde de dönüş oluyor bir haftada sürdüğü oluyor. Hatta daha uzun zamanlarla karşılaştık.

Destek talebi göndermek isteyenlerin ilgili bağlantıları denemeleri gerekiyor. Geri dönüşte sizden bir irtibat numarası veya mail istenilebilir. Burada önemli olan bu seçeneğin açılması ve daha önce Facebook’ ta kullanılmamış bir telefon numarasının kayıt edilmesi.

 1. facebook.com/help/contact/352512044767949
 2. facebook.com/help/283100488694834
 3. www.andronova.net/facebook/facebook-musteri-hizmetleri-turkiye-telefon-numarasi-var-mi-h2595.html

Bağlantıların kaldırılması olasılığını geçmişte karşılaştık. Ya ilgili formun kullanımdan kaldırıldığını gördük ya da içerisindeki önemli seçeneklerin pasif hale getirildiğine şahit olduk. Kısaca değişken bilgiler olduğunu tekrardan bu konumuzda da belirtelim.

Facebook kod gelmiyor şikayetinde bulunmadan önce başkalarının aynı sıkıntı yaşamadığından emin olun.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir