Facebook e-posta onay kodu gelmiyor sorunu

Andronova
Yazar Andronova 11 Minimum Okuma

Kullanıcıların bir kısmında, Facebook e-posta onay kodu gelmiyor şikayetleri gelirken, bir kısmında ise ilgili mail hesabına kullanıcının artık erişimi olmadığını görüyoruz. Tabii bunu direk yazmayan kullanıcıların sayısı hayli fazladır.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Facebook’a üyelik sırasında kullandığınız e-posta hesabına gönderilen onay kodu gelmiyor sorunu zaman zaman karşınıza çıkabiliyor. Doğrulama bağlantısı gelmediğinde neler yapabileceğinizden bahsedeceğiz ve hesaba mail ekleme önerisinde bulunacağız.

Sosyal medya devi Facebook sitesine üyelik sırasında yaşadığınız sorunlara çözüm üretmeye devam ediyoruz. Facebook e-posta kod gelmiyor diye yardım alabileceğiniz 085000000 gibi bir telefon numarasının olmadığından, yardım formları her zaman işe yarayabiliyor.

Bu makalemizde, Facebook onay bağlantısı gelmediği zaman neler yapabileceğinizi anlatacağız. Onay bağlantısı, Facebook’un üyelik sırasında vermiş olduğunuz e-posta adresinizi doğrulamak için e-posta adresinize gönderdiği linktir. Bu linki almadığınız zaman, birazdan bahsedeceğimiz işlemleri uygulayabilirsiniz.

Facebook e-posta onay kodu gelmiyor

Onay bağlantısını ayrıca, sadece üyelik aşamasında değil yeni bir e-posta eklediğinizde veya e-posta adresinizi değiştirdiğinizde de Facebook göndermektedir. E-posta adresinize gelen bu bağlantı linkine tıkladığınızda, hesabınıza e-posta adresinizi eklemiş olacaksınız.

Aşağıdakiler dışında bir de size farklı bir yöntem önerebiliriz. Bu yöntemi çoğu kişi bilmez veya bilse dahi burada kullanmayı akıl edemeyebilir. Facebook kod gelmiyor sorunu yaşayan Hotmail ve Gmail kullanıcıları, mail hesabını başka bir mail hesabına bağlamak suretiyle çözüm sağlayabilir. Yani sorun hangi mail adresindeyse, başka bir uzantılı mail hesabınıza bağlayarak mailleri oraya yönlendirebilirsiniz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Gmail’i Hotmail’e bağlama veya tam tersi, çoklu mail yönetimi olarak geçen bu özellik işinizi görebilir.

Facebook e-posta onay kodu gelmiyor sorunu
Facebook e-posta onay kodu gelmiyor sorunu

Bağlantı e-posta adresime gelmiyor için öneriler

E-posta adresinizle Facebook üyeliğinizi yaptıysanız, muhakkak Facebook sizlere onay bağlantısı göndermiştir. Eğer bu linki bulamıyorsanız, aşağıdaki maddeleri okuyunuz:

 • Mail adresinizde birden çok farklı bölüm bulunmaktadır. Bu bölümler içerisinde bulunan önemsiz posta kutunuza bakınız.
 • Eğer Gmail adresi ile üyeliği oluşturduysanız, sosyal veya gereksiz alanlardaki e-posta klasörüne bakınız.
 • Ayrıca sisteme yazdığınız e-posta adresinizi kontrol ediniz. Çünkü yanlış e-posta adresi yazmış olabilirsiniz. Kontrol ederek tekrar onay bağlantısını gönderiniz.
 • Bu işlemlere rağmen hesabı oluşturamıyorsanız, diğer üyelik seçeneği olan cep telefon numaranız ile üyelik yapınız.
 • Mail hesabınızı başka e-posta sağlayıcısındaki hesabınıza aktarın. Çoğunlukla Hotmail hesaplarında sıkıntı yaşanır. Bizde bu hesabınızı Gmail bir hesabınıza ekleyip oradan yönetmenizi öneriyoruz. Bununla ilgili sitemizde bir içeriğimiz vardı.
 • Parola sıfırlamasında bulunacak kullanıcıların Chrome’da iki sekme açıp birinde mail hesabının oturumunu açık tutmaları ve diğerinde ise parolanızı sıfırlamayı başlatmanızı öneririz. Birbiriyle bağlantıya geçme olasılığı var.
 • Kod sorunları için içerik sonundaki öneri yazımızdan yararlanınız.
kod mail hesabıma gelmiyor
Facebook onay kodu gelmiyor hatası

Uygulama, telefon ve hesap tarafında bilinmesi gerekenler

Direk başlıkla alakalı olmasa da, uygulamalara ve cihazlara gelen güncellemelerin bazen uyumsuzluk çıkardığı durumlar oluyor. Bazense direk şifresiz hesabına giren kullanıcıların bu güncellemelerden sonra sorun yaşadığını görüyoruz.

Kullandığınız cihazlara yüklediğiniz uygulamaların sorun çıkarma olasılığı her zaman vardır. Bundan dolayı, hattınızı başka bir telefona takarak kontrol edin. Yüklü uygulamalar arasında koruma, numara ve mesaj engeli olarak kullanılan uygulamaların kaldırılıp ondan sonra denenmesi de öneriler arasındadır.

Gelelim hesap tarafındaki olumsuzluklara.

Facebook telefona kod gelmiyor sorunu

Facebook telefona kod neden gelmiyor sorunu hesaplarda bazen yaşanabilen bir sıkıntıdır. Her hesapta çıkmasa da onay kodu gelmediği zaman Facebook hesaplarına giriş dahi yapılmaz.

Kişiler Facebook’ un ayarlarından herhangi bir değişiklik yapmak istediği zaman Facebook tarafından bir onay kodu gönderilir. Bu onay kodu değişiklik yapmak isteyen kişinin gerçekten hesap sahibinin mi ya da başka birinin mi olup olmadığını anlamak amacıyla gönderilir. Facebook dünya çapında en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olduğu için insanlar birbirinin hesaplarını çalarak farklı işlemler yapabilmektedir. Bu gibi sorunların önüne geçebilmek için de bu tarz uygulamalar yapılmaktadır.

İçeriğimizin tamamına baktığınızda birden çok olası problemlere yanıt vermekte. Örnek doğrulama onay kodu neden gelmiyor diyerek yardım talepleri gönderenlerin olduğu gibi içerisinde hesabının çalınmasından dolayı kod talebi olanları da görürsünüz.

Facebook onay kodunun gelmemesinin nedenleri

Onay kodu pek çok nedenden dolayı gelmiyor olasılığını düşünün. Kod Facebook hesabına bağlı olan mail adresine ya da telefon numarasına mesaj olarak gelmektedir. Onay kodunun gelmeme sebepleri şu şekildedir;

 • Cep telefonunun SMS almayla ilgili herhangi bir sorunu olabilir.
 • Kurulu bir uygulamanın engelliyor olma olasılığı.
 • Kişiler farklı bir operatöre geçiş yaptıysa numarası değişmese dahi onay kodunun gelmemesi sorunuyla karşılaşabilir.
 • Sim kartında bir değişiklik yapıldıysa güvenlik için 72 saat boyunca telefona bilgilendirici mesajlar gelmeyebilir. Bu uygulama genelde güvenlik amacıyla yapılmaktadır.
 • Bazı telefonların özel servisleri belirli güncellemeler sonucunda kendiliğinden mesaj engeli getirebilir. Ya da telefonun sahibi farkında olmadan bu durumu ayarlamış olabilir.
 • Fatura ödenmediğinde veya TL yüklemesinin belli bir süreye kadar yapılmama sebebi ile engel uygulanması.

Facebook kod gelmiyor şikayetlerinde kullanılan sayfaların çoğu yanıtsız kalıyor. Biz bu sorunda sadece ne gibi işlemlerin yapılması gerektiğinden bahsettik. Hesabının çalınmadığından emin olan kullanıcıların önerdiğimiz adımları uygulamasından sonra kısa bir süre beklemesi gerekir.

Facebook doğrulama kodu gelmiyor ek bilgiler

 1. Telefonunuzu ve sim kartınızı test yaptınız mı?
  1. Çok fazla ağlardan kod isteyenlerin belli zamana kadar engellendiğini belirtelim.
  2. Cihazın ayarlarından, kullanılan bir uygulamadan alakalı olası durumların kontrolü için şart.
 2. SMS almada ve göndermede problemlerin olup olmadığının incelenmesi gerekiyor.
  1. Hizmet aldığınız yerin sisteminden, hattınızdan ve yapılandırma ayarınızdan olma olasılığı var.
  2. Bilgilendirme servislerini kapatmış olma olasılığınızı kontrol edin.
 3. Operatörünüzle iletişime geçtiniz mi?
  1. Belki hattınızı resetlemelerini söylersiniz ve telefonunu kapatıp açtıktan sonra sorun düzelmiş olur.
 4. Sim kartınızı değiştirdiğimizde veya operatör taşıması yaptığınızda bu tarz mesajların geçici süre gelmeyeceğini söyleyelim.
  1. (Güvenlik tarafındaki yapılan düzenlemelerle uzun bir zamandır 72 saat erişim engeli getirildi)
 5. Bir çok yeni modellerde özel servisler dediğimiz yerlerden gelen mesajların engellenmesi mümkün. Gerekli kontrolü modele göre yapın.
Facebook kod gelmiyor 1
Facebook e-posta onay kodu gelmiyor hatası

Yaşadığınız problemin tam ne olduğunu anlamadan işlemlerin uygulanmaması daha sağlıklı olacaktır. Facebook kod gelmiyor şikayetlerinde temel sebep kişilerin kayıtlı hesaplara ulaşamadığıdır. Yardım isteklerinin bir kısmında gerekli açıklamanın olmadığını görürsünüz.

Facebook telefona onay kodu gelmiyor için öneri çözümler

Facebook onay kodu gelmiyor sorununu çözmek için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

 1. Eğer SMS yoluyla onay kodu gelmiyorsa, onay kodunu e-posta adresinize gönderme seçeneğini tercih edebilirsiniz. Bunun için Facebook’a bağlı olduğunuz e-posta adresini kontrol ettiğinizden emin olun.
 2. Eğer onay kodu e-posta yoluyla da gelmiyorsa, şifrenizi değiştirebilirsiniz. Şifre değiştirme işlemi genellikle e-posta yoluyla gerçekleştirilir.
 3. Eğer SMS ayarlarınızda değişiklik yaptıysanız ve mesaj bildirimleri gelmiyorsa, telefonunuzun ayarlar bölümünden mesaj bildirimlerini etkinleştirmeyi deneyebilirsiniz.
 4. Facebook hesabınızı sıfırlamak isterseniz, onay kodunun e-posta yoluyla size gönderilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde hesabınız tamamen kaybolabilir. Bu nedenle dikkatli olun.
 5. Eğer hiçbir çözüm bulamadıysanız, Facebook teknik destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Teknik destek ekibi sorununuzu detaylı bir şekilde inceleyecek ve çözüm bulmaya çalışacaktır.

Daha önce paylaştığımız bir içerikte yer alan öneriyi deneyebilirsiniz:

Facebook onay kodu gelmiyorsa:

 • SMS alanına “f” yazıp 3266’ya bir test mesajı gönderin. Eğer herhangi bir mesaj gelmiyorsa veya olumsuz bir mesaj alıyorsanız, ilgili servisin kapalı olduğunu gösterir.
 • Şifre sıfırlama işlemi yaparken, e-posta ile işlem yapacaksanız Google tarayıcısında iki sekme açın. Birinde Facebook’un “parolamı unuttum” ekranını açık tutun, diğer sekmede ise kullandığınız e-posta hesabının oturumunun açık olduğundan emin olun. Sıfırlama işlemini başlattığınızda, iki sekme arasında bağlantı kurarak doğrudan yeni parola giriş ekranına ulaşabilirsiniz.
Facebook kod gelmiyor 2
Facebook kod gelmiyor sorunu (SMS)

Kod gelmeme başvurusu için bağlantılar

İçeriklerimizde kullandığımız URL bağlantılarının bir çoğunda bildirim dönüşlerinde farklılık gösteriyor. Tam isabet eden konu başlığını seçmenizi öneririz. Dönüşlerde şu kadar bir zamanda yapıldığını belirten yazılara itibar etmeyin. Bir günde de dönüş oluyor bir haftada sürdüğü oluyor. Hatta daha uzun zamanlarla karşılaştık.

Destek talebi göndermek isteyenlerin ilgili bağlantıları denemeleri gerekiyor. Geri dönüşte sizden bir irtibat numarası veya mail istenilebilir. Burada önemli olan bu seçeneğin açılması ve daha önce Facebook’ ta kullanılmamış bir telefon numarasının kayıt edilmesi.

 1. facebook.com/help/contact/352512044767949
 2. facebook.com/help/283100488694834
 3. https://www.andronova.net/facebook-musteri-hizmetleri-turkiye-telefon-numarasi-var-mi-h2595.html

Bağlantıların kaldırılması olasılığını geçmişte karşılaştık. Ya ilgili formun kullanımdan kaldırıldığını gördük ya da içerisindeki önemli seçeneklerin pasif hale getirildiğine şahit olduk. Kısaca değişken bilgiler olduğunu tekrardan bu konumuzda da belirtelim.

Facebook kod gelmiyor şikayetinde bulunmadan önce başkalarının aynı sıkıntı yaşamadığından emin olun.

Facebook hakkında kısa bir açıklama

Facebook, bir marka olarak değil, bizler için bir sosyal medya iletişim aracı haline gelmiştir. Facebook uygulaması, 2004 yılında Amerika’da kurulmuştur. Şirket, belki de ilk kurulduğu dönemlerde bu kadar büyük bir başarı elde edebileceğini tahmin etmemiştir. Ancak, globalleşen dünyada internetin etkisiyle bazı değerler yitip gitmeye başlamış ve yerlerine yeni değerler gelmeye başlamıştır. Eskiden insanlar yüz yüze veya telefon aracılığıyla iletişim kurarken, şimdi internetin etkisiyle sosyal medya araçlarıyla iletişim kurmaya başlamışlardır. Facebook, bu değişimin başladığı döneme denk geldiği için bu kadar çok kişiye ulaşmayı başarmıştır.

2004 yılından itibaren şirket ciddi bir büyüme göstermeye başlamıştır. Yaptığı yatırımlar, büyüyen şirketin zirvede kalmasını sağlamıştır. Ayrıca, şirket diğer sosyal medya araçlarını da bünyesine katarak büyümesini sürdürmüştür.

Facebook şirketinin doğru hamleleri sayesinde milyonlarca üyesi olmuştur. Ayrıca, şirket diğer sosyal medya üyeliklerinde de Facebook seçeneğini bulundurması, üye sayısının giderek artmasına yol açmıştır. Facebook’ta milyonlarca üyesi olan bu site üzerinde yaşadığınız sorunlara çözüm üretmeye çalışıyoruz. Bu sorunlardan bir tanesi de üyelik sırasında karşınıza çıkan onay bağlantı sorunudur.

Facebook hesabını açarken kullandığınız e-posta hesabına onaylama linki veya kodu gelmediyse, kullandığınız e-posta hesabı kullanılamıyorsa ve eklemek istediğinizde uyarı veriyorsa, aşağıdaki öneri konumuzdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Facebook e-posta onay kodu gelmiyor için önerilerimiz buraya kadar.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir