Facebook messenger gizli konuşma özelliği

Andronova
2 Minimum Okuma

Facebook messenger uygulamasında gizli konuşma ve başkalarının sizin yazışmalarınızı görmesini istemiyorsanız gizli mesajlaşma özelliğini aktif edebilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook Messenger üzerinden arkadaşlarınız ile rahatlıkla sohbet edebilirsiniz. Ancak sohbetlerinize başkalarının ulaşmasını kimse istemez. Bunun için Facebook öncelikle sohbetleri uçtan uça şifreleme yöntemi ile yönetmektedir. Bu özellik sayesinde yazışmalarınız sadece siz ve karşıdaki kişi tarafından görülmektedir.

Şifreleme, yazışmaların görüntüsünü almaya veya hesaba başka bir kişi giriş yaptığında konuşmaların gizliliğini sağlayamamaktadır. Buna karşı bu özelliğin kurtarıcınız olma olasılığının  olduğunu söyleyelim.

Facebook messenger gizli konuşma

Yapacağınız konuşmaların gizli kalmasını istiyorsanız gizli konuşma özelliğini aktif edebilirsiniz. Bu özelliği aktif ettiğinizde karşıdaki kişi ile konuştuğunuzda mesajını sizin belirleyeceği bir süre içerisinde görülecek ve daha sonra kaybolacaktır. Bu özelliği kullandığınızda herhangi bir yerde kayıtlı durmayacağı için gizleme çabasında bulunmanıza gerek kalmayacaktır.

iOS işletim sistemine sahip olan cep telefonlarından Messenger gizli konuşmayı aktif etmek için uygulamanın ana sayfasında sağ üst köşede kutu içerisinde kalem bulunan simgeye dokunun. Daha sonra yine sağ üst kısımda bulunan gizli yazısına dokunun ve yazışmak istediğiniz kişiyi seçin. Aynı zamanda saat simgesine dokunarak mesajların kaç saniyede silinmesini istiyorsanız seçiminizi yapabilirsiniz.

Android işletim sistemlerinde ise gizli konuşmayı başlatmak istediğiniz kişi ile bir konuşma başlattıktan sonra sağ üst köşede bulunan yardım işaretine dokunun. Daha sonra karşınıza çıkan gizli konuşmalara dokunarak aktif edebilirsiniz. Yine buradan da saat simgesine dokunarak mesajların silinme sürelerini seçebilirsiniz. Bu adımları izleyerek sizlerde artık arkadaşlarınız ile gizli görüşme yapabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook messenger gizli konuşma özelliği

Facebook messenger gizli konuşma iPhone

Aşağıdaki ise Android sistemlerinde geçerli olan görseldir. Gizlenmiyor diyenlerin uygulamanın yeni ve eski olan versiyonlarına bakmalarını öneriyoruz. Belki uyum olarak bir problem yaşatabilir.

Ek yapacağınız uygulamaların alanına girip Facebook’ a dokunmanız ve içerisine girdiğinizde yer alan tüm seçeneklere dokunmanız olacak. Örnek önbelleğin temizlenmesi.

Facebook messenger gizli konuşma Android

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam


Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2021, 17:41

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir