Facebook Üzgünüz Bir Hata Oluştu

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma
Tekrar dene önerisinden sonra kapat aç yapınız.

Şifre değiştirirken üzgünüz sorunu çıktı diyenlere birde hesabıma girerken Facebook üzgünüz bir hata oluştu hatası ekrana geldi diyenlerle de karşılaşmaktayız. Devamında ise bağlantını kontrol edip tekrar dene önerisi çıkıyor. Lakin bizim karşılaştığımız gün şirketin uygulamalarının tümü çalışmıyordu. Yani çökmüştü diyebiliriz.

Ad imageAd image

Buna benzer uyarılar son zamanlarda aranan başlıklar arasına girdi. Bunun nedenleri konusunda şirketin net bir açıklaması olmadı. Şifremi değiştirdiğimde kullanıcı olarak aynı kişi olmama rağmen bir dizi mesajlarda alanlar oluyor. Ancak bu problemler karşılaşan ve internet üzerinden çeşitli şikayet kanallarıyla uygulamaya yapılan başvurulara rağmen net bir gelişme ne yazık ki kaydedilemedi. Peki bu sorunla karşılaşmamak için ya da karşılaştıysak sorunu çözmek için ne yapabiliriz?

Son güncellemelerden sonra şirketin paylaşımcılarının en çok kullandığı bölüm Reels olduğu görülüyor. Bize göre Facebook pek gençler tarafından eskisi gibi ilgi görmüyor. Zaten rakiplerinin önüne geçmek adına diğer uygulamalarında önemli değişimlere imza atmıştı.

Üzgünüz Bir Hata Oluştu Facebook Sorunu mu?

Esasına bakarsanız bu uyarıyı biz instagram’ da daha sık görmekteyiz. Bu metine benzer uyarılara arada bir denk geldiğimiz oluyor. Malum aynı şirketin uygulamalarında benzeri mesajlarla karşılaşabiliriz.

İlk çıktığında baya bir bekleme sonucunda uyarıyla karşılaşmıştık. Sonra yine peş peşe denemelerimizde aynı metinin geldiğini gördük. Çıktığı gün sanırız Pazartesi olacak. Hizmetlerin bütününün çalışmadığı zamanlarda bunun farkında olduklarını ve gerekli çalışmaların sürdüğü açıklaması yapılmıştı.

Ad imageAd image

Oturumunuzu açtığınızda genelde ya en son görüntülediğiniz fotoğraflarla karşılaşıyorsunuz ya da beyaz ekranda çıkan simgeleri karşınıza geliyor. Bir süre bu ekranda bu şekilde beklerken arkasından üzgünüz hatası geliyor.

Yazımızda buradaki durumlar dışında diğer uygulamasında da karşılaşanlar için benzeri işlemlerden söz edeceğiz. Bunların denenmesi belki sizi çözüme ulaştıracaktır.

Facebook üzgünüz bir hata oluştu çözüm denemelerine başlamadan önce aşağıdakileri kontrol edelim:

 • Şu an çıkanın genel olup olmadığından emin olunuz.
 • Farklı kanallarla denemeden işlemlere başlamayınız.
 • Çevrenizde ve farklı şehirlerde yaşayanlara bu durumu yaşayıp yaşamadıklarını sorunuz.

Bilmeden yapılan işlemlerin sonucu hem vaktin boşa harcanması hem de ek sorunların oluşmasına neden olunabiliyor.

Facebook uzgunuz bir hata olustu 2
Facebook üzgünüz bir hata oluştu

Facebook Üzgünüz Bir Hata Oluştu Çözümü

Adımların sıralamasına göre devam edilmesi daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz. Her ne yaparsanız yapınız peş peşe sürekliliğin olmamasına dikkat ediniz. Engellemelerin kendi elinizden olmasına neden olursunuz.

 • Varsa başka bir hesabınızla giriş yapmaya çalışınız.
 • Tarayıcı kullanarak denenebilir. Bu mobilden de olabileceği gibi bilgisayardan da yapılabilir.
 • Oturumunuzu uygulamadan sonlandırınız. Tekrar denedikten sonra eğer ayarlar ekranına girebilirseniz bu seferde bağlı olan etkenlerin bağlantısını kesiniz.
  • Erişim verdiğiniz site ve uygulamalardan bağını koparınız. Tabi önemli olanlara dokunmayınız.
  • Açık olan tüm oturumlardan çıkınız.
 • İnternet tarafında yaşanan olumsuzlukların kontrol edilmesi gerekebilir.
  • Problemli bağlantılar.
  • Şüpheli olarak görülen ağlar.
  • Ülke içinde veya dışında yaşanan arızalar veya yasaklamalar.
 • Başka bir telefonla denediğinizde herhangi bir sıkıntıyla karşılaşılmıyorsa,
  • Boş alanın incelenmesi gerekiyor. Var görülse dahi yine yer açınız.
  • Tarihin yanlış olma olasılığı varsa kontrol edip düzeltiniz.
  • Telefon uzun zamandır kapatılmamışsa kapatılsın.
  • Uygulamalardan Facebook’ u bulup içerisine giriniz. Sonra içerikte olanları teker teker deneyiniz.
 • Uygulama versiyonlarından kaynaklı olası sıkıntılar yaşanabilir.
  • Çıkan güncellemenin neden olması mümkün. Bununda testinin yapılmasından sonra önceki versiyona dönülmesi yeterli olacak.
  • Gelen sürüm yüklü olan yazılımla veya uygulamalardan biriyle uyum göstermeme problemi çıkarabilir.
 • Hesaplarda görülen olumsuzluklarda yapılacak denemeler olabilir.
  • Kişinin şüpheli davranışlar sergilemesinden dolayı anlamsız uyarılarla karşılaşmasına sebep olabilir.
  • Ceza alınan hesaplarda bazen kısmi yaptırımlarda böyle uyarılar alınabiliyor.
  • Kişinin şifresini sürekli peş peşe yanlış girmesi.
  • Oturumu açarken farklı farklı yerleri kullanması.

Sonucu çıkan durumlarda ise kullanıcıların önceden kullanmadığı bir internet bağlantısında ve cihazdan ilerleyen saatlerde denenmesi mantıklı olacak. Sınırların aşırı zorlanmasında ise gün olarak üzerinden geçmesi gerekebilir.

Facebook uzgunuz 1
Facebook bağlantınızı kontrol edin

Farklı Yolla İlerleyeceğiniz Yöntemler

Eğer şifremi sürekli değiştiririm diyorsanız evet anlamsız uyarılarla karşılaşmanız mümkün. Kişisel güvenliğiniz gereği şifre değiştirdiğinizde verilerinizin başkaları tarafından görülmemesi adına alınan önlemler olduğu gibi çok sık yapılması durumları ise şüpheli görülebiliyor. Ancak şifre değiştiren bilinmeyen yerlerden işlemlerin yapılması incelemeye kadar giden nedenleri çıkarır.

Önce başka bir yerle denemeden birde güvenli olarak görülen cihazlardan test etmeniz gerekebilir. Erişim yapanların ilk yapması gereken şey ayarlar bölümünden güvenlik adımına tıklaması olacak. Bu kısmı açtığınızda erişimle ilgili başlıkları göreceksiniz. Ek oturum seçeneklerini kullanmak istediğinizde sizden doğrulamanız istenilecek. İlgili adımını tıkladığınızda daha önce eklemediyseniz sizden bir eposta adresi isteyecektir. Eklenen ek giriş seçeneklerinin belki sizi bu sorundan kurtaracaktır.

Eskiden oturumlarda hata alındığında başka bir ağ giriş yöntemine eklenerek onunla girmemiz sonucu uyarının kaldığı zamanlar oluyordu. Biz bunu ilgili oturum seçeneğinin engeli ile izah ederdik. Böyle şeylerin hala olma olasılığı her dönem olacaktır.

Facebook üzgünüz bir hata oluştu sorunu için uygulanacak adımlar buraya kadar. Üzgünüz bir hata oluştu iPhone cihazda bu şekilde bir metin karşınıza çıkarken bir Android cihazda belki farklı bir metinle karşılaşacaksınız. Bundan dolayı sorunu anlamak adına farklı işletim sistemine sahip cihazlarla ayrı ayrı hesabınızı denemenizi öneriyoruz.

Sıradaki: Facebook Video Yüklenmiyor

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
Türkçe