Facebook yarın teslim tarihi mesajı nedir doğru mu?

Facebook yarın teslim tarihi mesajı neyin nesi? Artık çoğu kullanıcı dolandırıcılık ve tanıtım nedeni ile yasal olan yerlerden gelen mesajları dahi dikkate almıyor.

Son yıllarda hızla artan sahte mesajlara bir yenisi daha eklendi. Facebook’ ta “yarın teslim tarihi” içeriğe sahip bir mesaj dolaşmakta. Okuyanlara not olarak bunu duvarınızda paylaşın şeklinde öneride yer almakta.

Sahte mesajlar özellikle WhatsApp ağında çok etkili yer alırken artık her platformda karşımıza çıkabiliyor. Facebook sizin adınıza izinsiz her hangi bir paylaşımda bulunamaz. Hatta gizlilikte yaptığınız ayarları dahi değiştiremez. Lakin bunu bilenler dahi bu tuzağa düşebiliyor.

Uzun zamandır ara ara gündeme gelen Facebook’ taki kullanıcı bilgilerinin servis edildiği yönünde haberlerde çıkmıştı. Tabi Facebook dışında kimse olamaz diye bir açıklamadan yana olmamıştır. Malum istihbarat baskısı bazı olmazları olur yapabiliyor.

Facebook yarın teslim tarihi mesajı nedir?

Yarın teslim tarihi adlı mesajın içeriğinden bazı satılara yer verdik. Bu mesajın sahte bir bilgi olduğunu hatırlatarak devam ediyorum. Sosyal medyada terörü destekleyenler için Başbakanın ve Cumhurbaşkanın yaptığı açıklamalarda, teröre destek veren hesaplar için gerekli yasal süreçlerin yapılacağı belirtilmişti. Bundan dolayı sizi zor durumda bırakmak isteyen kişiler tarafından sahte Facebook hesabı açılarak bu tarz paylaşımlar yapılabilir. Bu tarz tuzaklara düşmeyin. Sizlerde bu paylaşımı Facebook duvarınızda kopyalayıp yapıştırınız.

Mesaj 16.02.2016 ve 69471…- 010 – 06 / 1955 sayılı Milli Güvenliği tehdit ettiği, örgüt irtibatlı kamuda çalışanlar ve diğer kamu dışındaki paylaşım yapan kişiler hakkında genelde resmi gazete şeklinde deva ediyor.

Facebook yarın teslim tarihi mesajı nedir doğru mu?
Facebook yarın teslim tarihi mesajı nedir

Yazının devamında inandırıcı olsun diyerek birde yasal mevzu şeklinde genelde kararı maddesi yer alıyor. Bizim daha çok aşina olduğumuz durum çalınan bir hesabın arkadaş grubuna mesaj atarak dolandırılmaya çalışılması. Düşen var mı derseniz evet. Kampanya mesajının onayı için sms göndereceğim bana gelen kodu iletir misin gibi durumlar çok sık yer alıyor.

Facebook yarın teslim tarihi
Facebook yarın teslim tarihli mesaj
teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir