Instagram kendi kendine kapanıyor çözümü

blank

Instagram kendi kendine kapanıyor ve ne yapmanız gerekir diye düşünüyorsanız, öncelikle olası sebeplerinin araştırılması adına problemin başladığı gün ve önceki günün iyi analiz yapılması gerekir. Belki çoğunda böyle bir durum söz konusudur.

teknik destek

Instagram kendiliğinden kapanıyor hatası dendiğinde biz acaba başka bir şeyin buna neden olmuş olabilir diyerek analiz tarafında yapılacakları sıralıyoruz. Bence %50 başka bir şeyle alakalıdır diye düşünüyoruz. Mesela Google’ un hizmetleri adlı dahili uygulamanın problem yaşatmış olma ihtimali var. Birde sonradan atılmış olan yazılımın sıkıntıları olabilir.

Kendi istekleri doğrultusunda uygulamadan çıkan kullanıcıların böyle bir şeyden dolayı epey rahatsız olmaktadır. Yazının diğer ağlarda aynı durumla karşılaşıldığında yine önerilerimizin uygulanması yarar sağlayacağını düşünüyoruz.

Uygulamanın iPhone tarafında çoğunlukla görülmediği ama çıktığında tümü etkilendiğini belirtelim. Samsung gibi Android cihazların modellerine göre daha sık karşılaşılıyor.

Instagram kendiliğinden kapanıyor kontrolleri

İlk analiz;

 • Telefona veya uygulamaya gelen bir güncellemenin buna neden olması. Bu her ortamda çıkabilen bir sıkıntıdır ve çözümde eskine dönüş önerilir.
 • Son zamanlarda yüklediğiniz bir uygulamanın buna neden olması. Burada kaldırıp test edilmesi icap etmekte ve hangisi olduğunu bilmeyenlerin teker teker test etmesi gerekebilir.
 • Virüs faktörünü unutmamak gerekiyor.
 • Hesabın başka bir telefonda test edilmesi gerekiyor.
 • Cihazda yer kalmaması veya az kalmasından dolayı her zaman bu durumla karşılaşılır.
 • Yurtdışında başlayan bir durum veya geliştiriciyle alakalı sebepler.
 • Türkiye genelinde veya bazı yerlerde çıkan bir arıza.
 • İnternet engeli veya kullanıcı yasaklamalarında çıkabiliyor.
 • Tarihin yanlış olmasından dolayı aksaklıklar çıkabilir.
Instagram kendi kendine kapanıyor çözümü
Instagram kendi kendine kapanıyor çözümü

İlk test edilecek önerimizi vurgulamak için bu satıra da eklemek istedik. Şu an olan ya Google hizmetleri adlı uygulamanın çıkardığı sorun ya da ağa gelen yeni versiyonun kullanmış olduğunuz cihazla uyum göstermemesi. Test için eski versiyonlarla deneyiniz. 

 • Önceki iki versiyondan birini deneyin.
 • Cihaz “Uygulamaları” alanına geçin ve Google Hizmetlerine dokunun.
 • İçerisinde yer alan verilerin, önbelleğin silinmesi ve güncellemelerin kaldırılması adlı seçeneklerin kullanılması gerekiyor. Duruma göre bununda kaldırılıp önceki bir sürümünün test edilmesi gerekebilir. Bu olmadan cihazdaki uygulamaların çalışması mümkün değil. 

Instagram kendi kendine kapanıyor mu?

Instagram’ da kullanıcıların uygulamadan çıkarılma sebepleri neler? İlk önce şunu belirtelim şu anki sorun genel bir instagram sorunu olabilir. Bazı yerlerde veya kullanıcılarda görülebilir. Yani sorunun kaynağını anlamadan işlem yapmamanız önerilir.

Uygulamadan kaynaklı durumlarda cihazdan kaldırılıp cihaz önbellek temizlenip sonra tekrar yüklenip denenebilir. Bunun dışında farklı bir internet ağına bağlanarak denenmesi gerekiyor. Ve bilgisayarda. Eğer kendiliğinden kapanıyorsa yani sorun hala devam ediyorsa aşağıdaki adımları deneyiniz.

İlgili bölümden kullanıcıların atılmasının pek çok sebebi vardır. Bu sebeplerin başında uygulamanın güncel olup olmadığı gelmektedir. Güncel olmayan uygulamalar kasmaya başlar ve bir süre sonra uygulamadan atılmaktadır. Bu durumda kullanıcının işletim sisteminin uygulama mağazasından en son sürümü güncellemesi gerekir. Tabi Instagram uygulamasının yeni sürümünü cihaz destekliyorsa.

Kullanıcı engellenmesinden kaynaklı instagram kapatıyor olabilir. Genelde uyarı verilerek engellenir ya da bu tarz sorunlara neden olur. Kullanıcıyı otomatik atmasının bir diğer sebebi ise telefonun önbelleğinin dolu olmasıdır. Bunun çözümü için kullanıcının önbelleğindeki gereksiz verileri silmesi gereklidir.

Çözümde olası deneyecekleriniz

 1. Çevrenizdekilerle görüşüp onlarında başında böyle bir dert var mı sorun.
 2. Boş alan açın ve cihazınızı kapatın.
 3. Bilgisayardan girmeye çalışınız. Giriliyorsa hesaba bağlı web sitelerinin ve uygulamaların kaldırılması gerekebilir.
 4. PC’ den girdiğinizde hat ekli değilse ekleyip doğrulayın. Birde eksik profilin doldurulması önerilir.
 5. Farklı bir internet üzerinden denemeler yapın.
 6. Hesabınızı dondurup sonra uygulamadan açıp bakınız.
 7. Birde ne olursa olsun uygulamanın eski sürümlerinden bir kaçını cihaza indirip deneyiniz. 

Eğer instagram hesabı başka cihazda sorun çıkarmıyorsa o zaman sorun çıkaran cihazın fabrika ayarlarına döndürülmesi gerekiyor.

instagram kendiliğinden kapanıyor
Instagram kendiliğinden kapanıyor

Üsteki resimde normalde pek bir şey yok gibi görünse de arka planda olan seçeneğin açık olmamasından dolayı sıkıntı çıkma olasılığı var.

instagram kapanma çözümü
Kapanma sorununda yapılacaklar

Diğer resimdeki seçenekler arasında şu an görünmeyen ama ayarlara girildiğinde hesap türü değiştirmenin işe yaradığını gördük. Artı geçmişin temizlenmesi de gerekiyor.

2017 yılı eylül verilerine göre ayda yaklaşık 800 milyar kadar rekor kullanıcıyı bünyesinde barındıran instagram, kullanıcıların fotoğraf ve videolar aracılığıyla birbirleriyle iletişim içinde olmasını sağlayan bir sosyal paylaşım sitesidir. İnsanlar, bu sosyal ağ sayesinde anlık olarak ne yaptıklarını takipçilerine bildirebilmekte bu sayede beğeni almaktadır. Hatta öyle ki bu uygulama işletim sistemlerinin aplikasyon mağazalarında en sık kullanılan uygulamalar listesinde yer almaktadır.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!