Instagram kullanıcı bulunamadı çözümü nedir

blank

Hesabı dondurduktan sonra açmaya çalıştığımda Instagram kullanıcı bulunamadı yazıyor. Ne demek istediğini açıklayacağız ve çözümünde önerilerimiz olacak.

teknik destek

Instagram hesabımı dondurduktan sonra açmak istediğimde “Kullanıcı bulunamadı” şeklinde bir hata geliyor diyen bazı kullanıcılarla karşılaştık. Bir zamanda kullanıcı adı bir hesaba ait olmadığını belirden bir sorun vardı. Şuaralar pek onla karşılaşmıyoruz ama hesap bulunamadı sorunu sanırım bu hata mesajının yerine geçti.

Bu soruna benzer farklı uyarılar alanlarda olabilir. Bize gelen uyarı metnine göre yapılabilecekleri sıralamaya çalışırız. Ama şu an için instagram her zaman yetersiz bir destek hizmeti olduğunu düşünmekteyiz.

Bu sıkıntıyla karşılaşanların çoğu birbirini engelleyen kişiler oluyor. Kişi engellemeden sonra engeli kaldırmak için işlem yapmaya çalışıldığında ekrana aşağıdaki görsel çıkıyor. Bu her iki hesap içinde aynı şekilde oluyor.

Kaldırma işlemini uygulama üzerinden veya ortak başka bir hesap ile çözülebiliyor. Yapılacak işlemler hakkında aşağıdaki bağlantımızı ziyaret ediniz.

  • Aşağıdaki bağlantıda bulunan uygulamayı kur
  • Ayarlarını aç
  • Hesap üstüne dokun
  • Şimşek simgesine tıkla 
  • Un block seçeneğine dokun

Instagram kullanıcı bulamama sorunu

Instagram kullanıcı bulunamadı hatası daha çok dondurulmuş hesaplarda çıkmakta. Kullanıcı hesabını geçici olarak kapattım açılmıyor diyenlerle karşılaşmaktayız. Bu hataların temelinde iki hata yatıyor. Biri geçici kapatılan hesap açıldığında askıda kalıyor ve diğeri ise instagram tarafından sistemsel sorun veya pasife alınması.

Kullanıcı bulunamadı, sistemin hesabı tamamen kapatması veya sanki instagram’ ın belli bir süreliğine o hesap için yasaklama işlemini uygulaması. Biz bu sorunu şöyle durumlarda da karşılaştık. Örnek hesap ceza almış ve kullanıcıya bir uyarda bulunmadan beğeni yapılamıyor veya bazı bölümlere erişim kısıtlaması yapılıyor. Ne olduğunu anlamaya çalıştığınızda iletişim formları veya bildirim linkleri üzerinde istediğiniz cevabı alamıyorsunuz. 

Çok sık herhangi bir şeyin yapılması sonucunda güvenliğin devreye girmesiyle giriş yapmanız kısıtlanabilir veya kullanımınızla alakalı kısmi şekilde bir engel uygulanabilir. Ama biz çoğunlukla dondurulmuş hesapların açılmaya çalışıldığında ve birbirini engelleyen kişilerde çıktığını gördük.

Instagram kullanıcı bulunamadı çözümü nedir

Çözümü var mı diyenler için bazı öneriler:

Bizim yardımcı olabileceğimiz sadece olası instagram’ a ulaşmanız için bazı takdikler olacak. Ha birde bu sorun için form adresini paylaşacağız. Bu adres daha önce hazırladığımız bir konumuzda yer alıyor. Bu konuyu inceleyerek işlem yapmanızı öneririz. Tabi formu doldururken yine belki bulunamadı hatasıyla karşılaşılabilir.

1- Önce kapatılan hesap açma haberimize bakınız. (Yazının sonunda)

2- Dondurulmuş hesabı açma haberine bakınız. (Yazı sonunda)

3- Bilgisayardan deneyin belki uygulamadan sorun yapıyor.

4- Aktif olan bir instagram hesabından iletişime geçiniz.

5- https://www.andronova.net/instagram/instagram-karsilikli-engel-kaldirma-kalkmiyor-cozumu-h2672.html haberine bakınız.

Diğer bir önerimiz çevrenizdekilerde var mıdır diyerek araştırınız. Başka bir telefondan ve PC üzerinden deneyiniz. Duruma göre eski bir versiyonu kurup test edersiniz.

Sonuç olarak bu öneriler çözüm getirmezse biliniz ki hesabınız tamamen kapatıldı. Çok önemli bir hesap veya yasal bir durum için önemli ise mahkeme kararı ile işlem yaptırmaya çalışınız.

Kullanıcı bulunamadı çözümü

Olurda haber içeriğimiz işinize yaramadı ise bu seferde uygulamanın yönetim panelinden sorunu iletmeniz için yardım kısmını kullanın. Dönüş olmazsa aralıkla aynı başvurunun yapılmasını öneririz. Bazen ilginç yöntemlerle sorunu çözenler olabiliyor. Bizde bir uygulama araçılığı ile bir çözüm sunduk. 


Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2021, 04:07

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!