Instagram üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu

Andronova
Andronova
6 Minimum Okuma

Hesabımı açtığımda Instagram üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu şeklinde uyarı sürekli ekrana geliyor mu?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Uygulama ile hesaba giriş yapıldığında bazı kullanıcılarda çıkan bu uyarının temelinde sistemin yaşadığı olumsuz durumlarla verdiği kronik mesajdır. Ama bu genelde sadece uygulama ile giriş yapıldığında karşımıza çıkar. Yani Google Chrome veya Safari gibi web tarayıcıları üzerinden oturum açtığınızda daha farklı bir mesajla karşılaşmanız mümkün. Tabi bazen her türlü durumda karşımıza çıkıyor. Her popüler uygulamanın kronikte olsa bu tarz sıkıntıları oluyor.

Her yıl kullanıcıların karşılaştığı sorunlardan biri olan bu durum için yapılacaklar genelde aynı şeylerdir.

Instagram üzgünüz bir sorun oluştu ne demek?

Üzgünüz isteğinizle ile ilgili bir sorun oluştu, çoğunlukla uygulamaya gelen bir güncellemeden hemen sonra görülen ve instagram’ a girişte direk ekrana gelerek hesabın açılması engelleyen bir sorun. Bu bazen bir paylaşımda yaşanırken bazense direk oturum açmaya çalıştığınızda karşınızı çıkar. Ama genelde girişte çıkmakta ve her yıl hemen hemen görülen bir sorundur. “Yok say” şeklinde bir buton çıkı veriyor ve yine başa dönüyor.

Şirket bu ağı aldığında ilk zamanlar umduğu gibi bir dönüş alamadı. Lakin önemli değişimlerle ciddi büyüme elde etti. Tabi her alanda büyüme olumlu olduğu kadar olumsuz yanları da olmakta. Bu olumsuzluklardan biri desteğin azalması ve çıkan bazı hataların devam etmesi. Bu aralar sık sık görülen bu hatanın net bir çözümü bulunmuyor.

Bu uyarıyla yanlış hatırlamıyorsak 2016 yılında da karşılaşmıştık. Bazı uyarı mesajları zamanla devam ediyor ama başlıkları değişiyor. Başına sonuna bir şey eklendiği oluyor. 2022 Yılına geldik ama hala az sayıda olsa bu sorunla karşılaşanlar var. Yani bu zamana kadar o kadar şikayet gitmiş olmasına rağmen hala net çözülmemesi garip bir durum.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Instagram bir sorun oluştu ne çıkıyor?

İlk sebebin ağın sistemlerinde yaşanan herhangi bir olumsuzlukta çıktığını söyleyelim. Bu yurtdışında erişim sorunlarında, yazılım tarafında, sistemlerde ve kullanıcının bulunduğu ülke kaynaklı da yaşanmakta.

Uyarı alanların yapacağı ilk kontroller şöyle olacak:

 • Öncelikle herkeste veya bazılarında böyle bir problem var mıdır diye araştırın. Örnek bulunduğunuz mahalle, şehir ve başka şehirlerde uyarı alanlar oluyor mu bu çok önemli bir detaydır.
 • Telefonunuz uzun süredir açık kalmasından dolayı sistem hataları yaşanıyor olasılığı için aç kapa yapın.
 • İnternet ve telefon testini yapın. Her zaman alternatif kanallarla deneyin. Telefonun engellendiği dönemleri sık gören birisiyiz.
 • Telefonunuzun tarihinde yanlış varsa bir çok problemle karşı karşıya kalırsınız.
 • Hesabınızda bir yaptırım uygulama olasılığının da incelenmesi gerekir. Belki şüpheli olarak algılandınız ve bir süre hiç denemeden sorun ortadan kalkacak.
 • Şikayet alan ve kurallara uymayan hesaplara verilen cezalarda bazen anlamsız şekilde erişim engeli uygulanır.

Başlıkta oluşan uyarı iPhone için geçerli ama Android için farklı bir metin çıkma olasılığı var.

instagram uzgunuz hatasi 1
Instagram üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu iPhone

Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu çözümü

Üzgünüz sorunu belki instagram sunucularında veya yazılımında görülen herhangi bir sorundan çıkıyordur. Lakin Türkiye’ de geçmiş dönemlerde yaşanan olumsuzluklarda da farklı hatalar yaşanmıştır. Ama bu başlıkta bulunanla alakalı olmamıştır.

İşte olasılıkların çokluğu sebebi ile bir işlem yapmadan önce ilk akla gelmesi gereken acaba sorunun sadece kendisinde olmadığıdır. Tabi sistemsel olan sorunların dışında çok az sayıdaki kullanıcılarda yaşandığını da belirtelim. Testlerde sadece kişi kendi telefonunda bu hatayı aldığını söylüyor. Sonuç telefonun formatlandığında düzeldiği görüldü.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu nasıl çözülür sorunuza yanıt olması adına şunları deneyin:

 1. Uygulamanın verilerinin, güncellemelerin ve önbelleğinin silinmesi gibi seçeneklerin değerlendirilmesi gerekiyor. Duruma göre uygulamanın kaldırılması yeniden yüklenmesi deneyecekleriniz arasında bulunuyor.
 2. PC üzerinden kesinlikle test edilmesi şart. Bu telefonun tarayıcısı da olabilir.
 3. Bilgisayardan ulaşanlar için dondurulup sonra açılarak test edilebilir.
 4. Başka bir telefonla erişim varsa profilinizi düzenleyin ve girişte ek yöntem ekleyiniz. Örnek Facebook hesabınızı eklediniz ve cihazınızla hesap girişini Facebook ile yapın.
 5. Eski instagram’ ın sürümlerinden bir kaçını kurup deneyin. Yenilerin belki telefonunuzla uyum sorunu gösteriyor.
 6. Şifre değiştirme yöntemi ile geçici erişim yapınız. Bu işlemin farklı şekilde yapılmasını öneriyoruz. Nasıl yapıldığını aşağıda bulacaksınız.
 7. “Paralle Space” adlı uygulama kullanılarak erişim sağlayacaksınız. Sonra normal şekilde giriş yapın.
 8. iOS kullanıcılarının kesinlikle Android bir telefonla da denemeleri gerekiyor.
 9. VPN çoğu problemlerde denenlerden biri olmuştur. Sık kullanılmadan denemek için kullanılır.
 10. Başka bir operatöre geçiş yapanlarda devamlı görülüyorsa eski operatöre dönüş yapılabilir.

Şifre unuttum yöntemi ile çözüm

Bu öneriyi daha önce duydunuz mu bilmiyoruz ama çok eskiden beri bir çok aksilikte önerdiğimiz seçeneklerden biridir. Genelde bunu göre direk sıfırlama adımını uygular. Lakin bizim önerimiz daha farklı olacak.

Önce işlemleri bilgisayarla yapacağız. Tarayıcınızda iki sekme açın, birinde bu hesabınıza ekli olan e-posta hesabınızın oturumu açık olsun, diğer sekmede instagram.com açık olacak. Şifrenizi unutmuş gibi ilgili seçeneği kullanacağız. İşlem sırasında mail ile sıfırlamayı seçtiğimizde yan sekmede oturumu açık olan mail oturumunu fark eden instagram’ ın size yeni parola oluşturmanız için bir alan açacak. Yeni parolanızı oluşturup hesabınıza giriş yapacaksınız.

Yukarıdakilerin bir çok aksaklıkta denedik ama kesin bunun içinde çözüm sunar mı emin değiliz.

uzgunuz isteginizle ilgili bir sorun 1
Instagram bir sorun oluştu iPhone

Aşağıya eklediğimiz resimde hangi seçeneklerle sıfırlamayı yapacağınız belirtilmekte. Üste yer alan görsele baktığınızda da oturumunuzu açmanız için ilgili önerilerden söz ediliyor. İşte bazen farklı seçeneklerle erişim hakkı elde ediyorsunuz.

uzgunuz isteginizle ilgili bir sorun 2
Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu

Hesabı Facebook’ a bağlayarak çözüm

Boşta olan bir Facebook hesabınızı veya yeni açacağınız bir hesabı sorunlu hesaba bağlayarak deneyin. Bu hatayı bazen sadece kullanılan bir cihazda vermekte. Başka bir cihazdan bağlama işlemini yapıp sonra sorun çıkan cihazda eklenen oturum açma seçeneği ile deneyin.

Bağlarken hatayla karşılaşılma durumu genelde çıkar. Tablet gibi başka cihazlarla denenip ve duruma göre sık denemeden ilerleyen bir saatte işlem yapılmalı.

Farklı cihazlarda devam eden hata askıda kalıyor gibi bir durum söz konusu. Çözümü sorunun bildirimi veya bilgisayardan erişim oluyorsa uygulama izinleri ve hesabı dondurmadan geçiyor.

Bize göre bu sorun uygulamanın yazılımı tarafında çıkan bir hata. Hesabı dondurdum açmak istediğimde üzgünüz isteğinizle şeklinde diyor diyenler, şifre değiştirdim ve bir sorun oluştu diyenlerde çıkıyor. Yani o an oluşan bir durumda ya kişinin hesabı güvenlik gereği bildirimlere kapanıyor ya da bazı işlevseller askıda kalıyor. 

Çözümü zorlamak için uygulamayı açtığınızda yardım al seçeneğiyle yardım merkezini kullanın.

Instagram bir sorun oluştu iPhone için farklı bir metin halinde çıkarken bir Samsung için daha farklı olacaktır. İşletim sistemine göre değişen uyarı yazılarının aynı zamanda dönem dönem kelime değişimine gittiğini de söyleyelim.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak