iPad iPhone çoklu kullanıcı nedir?

media 7511

Apple' dan çoklu kullanıcı desteği geliyor. iPad ve iPhone cihazlara gelmesi beklenen çoklu kullanıcı özelliği 2018 yılında bahsedilmişti. Bu aralar tekrar gündeme gelen yenilik iPhone çoklu kullanıcı ne demek?

teknik destek

Çoklu kullanıcı desteği, birden fazla kullanıcının aynı anda aynı cihazdaki dosyaları kullanmasına olanak sağlayan bir özelliktir. 2012 yılında Google’ın tabletlerinde 2014 yılından itibaren de android cihazlarda kullanılmaya başlayan bu özellik henüz ios cihazlarına gelmemiştir. iPhone kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan biri çoklu kullanıcı desteğinin ilerleyen süreçte ios destekli cihazlara gelip gelmeyeceği.

Shared iPad! Apple Ürün Pazarlama Başkanı Greg Joswiak, 27 Mart 2017’de gerçekleşen yeni model ipad tanıtım söyleyişinde “shared ipad” olarak anılan bir özellikten bahsetti. Tanıtımda shared ipad’ın aynı anda birçok kullanıcının bir ipad’e bağlanarak dosyaları görüntüleyebileceğinden bahsedildi.

Bu özellik çoğu iOS kullanıcısının aklında acaba bu ileriki günlerde iPhone’lara da çoklu kullanıcı desteğinin gelip gelmeyeceği gibi soru işaretleri oluşturdu. Lakin yapılan araştırmalar bu özelliğin halihazırda ipad eğitim özelliklerinde bulunduğunu ortaya çıkardı. Yani shared ipad, apple cihazlarına çoklu kullanıcı özelliğinin geleceğinin bir işareti değil.

iPad iPhone çoklu kullanıcı nedir?

Çoklu kullanıcı özelliği nedir?

Çoklu kullanıcı özelliği, cihazlarda ayrı bir kullanıcı hesabı açılarak cihazın başka kullanıcılar tarafından kullanılabilmesini mümkün kılan bir özelliktir. Çoklu kullanıcı özelliği cihazı diğer cihazlara bağlasa da cihazda yer alan kişisel bilgilerin diğer kullanıcılarla paylaşılmasını engellemektedir. Bu özelliğin çocuklar için mod kısıtlama gibi avantajları da vardır. Bu özellik, gereği birden fazla telefon kullanmak zorunda olan kullanıcılara büyük avantaj sağlamaktadır. Bakalım bu yenilik iOS 12 ile mi gelecek?

Apple cihazları için teknik yardım almanız için ister iPhone müşteri hizmetlerini arayabilir ya da özel iPhone iletişim hattını arayabilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2018, 08:46

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın