iPhone mesajları toplu silme (tüm mesajları silme)

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

iPhone mesajları toplu nasıl silinir biliyor musunuz? Çoğu telefon kullanıcısının kullandığı cihazın en fazla yarısına hakim olduğunu düşünüyoruz. Ya da ilgisizlikten diyebiliriz.

Sponsorlu reklam

iPhone telefonunuzda yıllardır birikmiş mesajları nasıl sileceğinizi bilmiyor musunuz? Bazı mesajlar özel olabiliyor. Gözden kaçan bu özel mesajlar silinmediğinden başkalarının göremesine neden olabiliyor. Peki tüm mesajları silme yani toplu SMS silme programsız nasıl yapılır?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iOS telefonlarda gelen mesajlarlar biriktiyse SMS’ leri teker teker silmek zor geliyorsa çok kolay bir yöntemle son 30 günün mesajlarını anında silebilirsiniz. Bu seçenek ayarlar bölümünde yer almakta. Çoğu kullanıcı ilk bakışta farketmediği bu bölümü aşağıdaki adımlarla takip edebilirsiniz.

Sponsorlu reklam

Burada dikkat edeceğiniz seçmeden hepsinin belli aralıklarla kaldırıldığını unutmamanız. İleri zamanlarda sizin için önem arz edecek bir şeyin silinmemesi için daha önce yaptığınız ayarlara dikkat etmeniz gerekiyor.

Uyarı: Yardımcı olarak temizleme uygulaması kullanacakların dikkat etmesi gereken diğer bir husus ise çoğu yazılımda satın alma önerisi yer alır ve nadirde olsa yanlışlıkla işlem yapılabiliyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iPhone toplu mesaj silme nasıl yapılır?

Cihazın hangi bölümden yapılacağını aşağıdaki görsellerle elimizden geldiği kadarıyla anlattık. Her ne kadar çıkacak yeni iOS güncellemeleriyle belki ek bir şeyler koyulsa da yine bu anlatım iş görebileceğini düşünüyoruz.

Ayarlar’ dan “Mesajlar” / “Mesajları tut” / “30 Gün” olarak seçtiğinizde gün öncesi tüm mesajlar artık silinecek

iPhone toplu mesaj silmenasıl yapılır?iPhone mesajları toplu silme (tüm mesajları silme)iPhone sms silmetim sms silme

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iPhone’ da tüm mesajlar nasıl silinir? Bazıları iTunes yazılımı veya iBackupbot programı üzerinden toplu sms silme önerisinde bulunuyorlar. iOS10, iOS 11 ve ileri de çıkacak iOS12 sistemlerinde programsız işlem yapılabiliyor. Eğer yanlışlıkla silinen mesajları geri almak istiyorsanız aşağıdaki öneri haberinizi okuyabilirsiniz. Birde silinemeyen uygulamaları silmeniz için öneri haberimize de gözatabilirsiniz.

iMessage mesajlarını silmek içinde ayarlar’ dan “Mesajlar” / iMessage yanındaki butonu pasif hale getiriniz. iMessage geçmişini silmek için selfsolve.apple.com/deregister-imessage/tr/tr adresini ziyaret ediniz.


Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2021, 23:56

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak