Microsoft' tan Outlook hackleme açıklaması

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Microsoft, bazı korsanları Outlook.com hesaplarına aylarca eriştiğini duyurdu. Hotmail.com hesapların izinsiz erişim yapıldı. Hackleme olan hesaplar için açıklama geldi.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Microsoft, Outlook.com kullanıcılarından bazılarının, bir korsan tarafından bu yılının ilk çeyreğinde hesaplara eriştiğini bildirdi. Yazılım devinde, destek temsilcisi tarafından kimlik bilgileri e-posta hizmetinde tehlikeye girdiği keşfedildi.

2019 İlk çeyrekte gerçekleşen bazı hesaplara erişimde yetkisiz izinler verildi. Microsoft, korsanların e-posta adresleri, klasör adları ve konu satırları görebildiklerini belirtti. İhlalden kaç kullanıcının etkilendiği veya Outlook.com e-posta hesaplarına erişime kimin dahil olduğu belli değil. Microsoft’ un Outlook hackleme açıklamasını inceleyilim…

Veriler, hesapla ilgili bilgilerde herhangi bir e-postanın içeriğinin görülmediğini, ancak Microsoft’un bu bilgilerin neden görüntülendiğine veya nasıl kullanıldığına dair bir bulguyu görememiş. Hackleme soruyla karşılaşan kullanıcıların şifreleri çalınması. Hackler oturum açmadaki ayrıntıları ya da kişisel bilgileri çalamadı; lakin Microsoft, yinede etkilenen hesaplarda şifre sıfırlamasının yapılmasını önerdi.

Microsoft, korsanlar bazı Outlook hesaplarına erişti

Güvenlik bildiriminde “Microsoft’ un bu sorundan dolayı üzgünüz” diye açıklamada bulundu. Microsoft açıklamasının devamında veri korumasına ne kadar önem verdiklerini ve iç de güvenliğin ve de gizliliğin ekipler tarafından araştırılıp çözüme ulaştıracaklarından bahsettiler. 

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Güvenlik olayını, eski güvenlik araştırmacısı, Microsoft’ un ve de Nintendo’ nun sunucularına eriştiğinden suçlu olduğunun karar verildikten haftalar sonrasında açıklama geldi.

Microsoft’un Windows geliştirme sunucuları, 2017 Ocak’ da birden fazla hafta ihlal edildiği ve Avrupa bilgisayar korsanlarının Windows yayın öncesindeki sürümlere erişim izini verdi belli oldu. Microsoft, bu ihlali onayladı. Biz güvenlikteki kimlik ihlalini devre dışı bıraktık ve faillerin erişimde gerekli engelemeyi uyguladık.

Microsoft' tan Outlook hackleme açıklaması

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir