TikTok ödeme başarısız oldu tanıtım onaylanmadı hatası

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

TikTok ödeme başarısız oldu hatası çıkanlarda bazen TikTok tanıtım onaylanmadı sorunuyla karşılaştıklarını görüyoruz. Şikayetlere baktığımızda ne yapmalıyım yazanlara pek cevap verilmediğini görüyoruz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

İlk uyarıdan sonra bir kaç deneme yapıldığında daha farklı uyarılar çıktığı söyleyenlerde var. Örnek kart denemesinden sonra başka bir kredi kart eklediğinde “ödeme bir anormallik sebebiyle başarısız oldu” hatası çıkıyor. Yine deneyenlerde fotoğraf atın gibi bir öneri sunuluyormuş. Anladığımız kadarı ile hesap doğrulamanın yapılması için fotoğrafınızı yüklemeniz isteniyor.

TikTok ödeme neden başarısız oldu

İçeriğimizde olası nedenlerin bir çoğunu aşağıda göreceksiniz. Sizde böyle bir problemle karşı karşıya kalmışsanız durumuna göre sıralamayı denersiniz.

Ödeme neden başarısız oldu sorusuna belki şu seçenekler cevap verecek:

  • Kullandığınız kartın sanal işlemlere, alışverişe ve yurt dışı kullanıma açık olmadığından.
  • Kartta limit yetersizliği, güvenlik sorunu ve bankacılık işlemlerinde sorun çıkma olasılıkları var.
  • İşlemde kullanılan internet, telefon ve kart güvenli görülmeme sorunu çıkıyordur. Artı cihazın tarihin yanlışsa, virüs varsa veya yüklü olan uygulamalarda sıkıntı algılanıyorsa yine engel çıkar.
  • Sürekli deneme yapılan kartlar ve hesaplar ödeme işleminde kısıtlamaya uğrar. Şüpheli her türlü hareket sonucunda belli bir süre veya kalıcı engeller uygulanır.

Evet çıkan uyarılardan bazılarını anlattık ama bir tanesi var ki ilk defa duyduk. Fotoğraf göndermede TikTok çözünürlük hatası alanlar oluyormuş. Sanırız net bir şekilde görsel okunmadığından bu şekilde uyarı veriyor. Gerekli format ve çözünürlüğe dikkat edildiğinde sorunsuz doğrulama yapılması gerekiyor.

TikTok odeme basariz 2
TikTok ödeme başarısız oldu hatası

TikTok ödeme başarısız oldu ödeme yapmak için öneriler

Yukarıdakilere bakıldığında ne yapılması gerektiğini göreceksiniz. Lakin deneme yapmak adına gerekli kontrolleri uygulayalım.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Telefonun, kartın, hesabın ve bağlantının banlanması durumlarında alternatiflerle denenmesi gerekir. Eğer gün içerisinde işlem yapma tekrarını fazlası ile yapmışsanız o zaman gün boyu sürekli bu şekilde mesaj alacaksınız anlamını taşır. Bu seferde son işlemin üstünden 24 saat geçmesini bekleyin. Lakin bu beklemede hiç bir şekilde bir daha ödeme işlemi tekrarlanmaması gerekiyor. Yanı şekilde herhangi bir şey içinde bu şekilde olacak.

Hesap engeli çıkan durumlarda dolaylı aksaklıklar

TikTok hesabın engellenmesi durumu genelde çok fazla karşılaşılan bir durum değildir. Belirli nedenlerden dolayı TikTok tarafından hesaba engelleme getirilebilmektedir. Bu durumda ise kişiler hesaplarında herhangi bir aktivite gerçekleştiremez. Bununla birlikte direkt olarak hesaplarına giriş de yapamayabilirler.

TikTok hesabın engellenmesi durumunda kişiler TikTok hesaplarına hiçbir şekilde giriş yapamazlar. Bu engellenme gelmeden önce kişilere belli şekilde uyarılar yapılmakta. Yaptırım gelmesinin nedeni olan içerikler kaldırılması talep edilecektir. Kişiler hesapları üzerinden beğeni, yorum ya da takip gibi bazı etkileşimleri yapamayabilirler. Bu gibi nedenlerden sonra hala şüpheli davranış sergileyen hesaplar bir süre sonra TikTok tarafından engellenecektir. Engelleme geldikten sonra hesap içerisinde hiçbir şekilde paylaşım yapılmayacaktır. Artı hesaba girişte yine uyarılar çıkma durumu var.

Aksaklıklar çıkışında bölgesel ve ülkesel durumlara değerlendirmemiz gerekiyor. Geçici oluşan problemler yine TikTok tarafından çözülerek kendiliğinden hesap kullanımda olur. Fakat genelde bu sorun çözüme kavuşturulmadığı takdirde kişiler hesaplarını alamaz.

TikTok odeme basariz 1
TikTok tanıtım onaylanmadı hatası

Yaş sorunu veya şüphesi

TikTok hesap engelleme nedenleri aslında kısıtlıdır fakat çok etkilidir. TikTok video paylaşım sitesi olduğu için kullanıcıların güvenliği ve huzuru için pek çok topluluk kuralı konulmuştur. Bu topluluk kurallarına uyulmadığı takdirde diğer kullanıcılar tarafından şikayet olasılığı çıkar. Sürekli olarak şikayet alındığı zaman TikTok tarafından belirli kısıtlamalar gelir. Fakat hesap sahibi hala topluluk kurallarına uymayan davranışlar sergilemeye devam ediyorsa çoklu engeller oluşacaktır.

Kişiler 18 yaşını doldurmadan ne para çeker, ne ödeme yapar ve nede canlı yayın özelliğinden yararlanır. Diğer kullanıcılar 18 yaşında olmadığını dair şikayet gönderirse de hesap tamamen kullanım dışı kalır. Atılan videolar, TikTok’taki diğer kullanıcılara söylenen hakaret sözleri de hesabın engellenmesini sağlar. Aynı zamanda sürekli olarak etkileşimi artırmak için şüpheli davranışlar sergilemek de hesabı engelletir.

Engellen gelen hesap için işlemler

Yukarıdaki satır aralarında sürekli yapılanların bir bedeli olacağından söz ettik. Şüpheli görülen davranışlar arasında normal görülen şeylerde var. Örnek takip ediyorsunuz ama işin ucunu kaçırdığınızda bir engel gelir. Yorum içinde bu böyledir.

TikTok ödeme başarısız oldu sorunu her çıktığında tekrardan deneyen kullanıcıların bir günün dolmasını beklemelerini öneriyoruz. Bir kaç kez çıktı ve yukarıdaki olasılıkları düşünerek gerekli adımları attınız. Sonrasında denediniz ama durum aynı. O zamanda en son yaptığınız şeyden sonra 24 saat hiç bir şekilde hesabınızı kullanmadan beklemeniz en iyi yöntem olacak.

Ne yaptınızsa olmadı ise hesabın açılması için destek ekibine itiraz göndermek gerekir. Hesaba giriş sırasında veya ödeme sırasında engel uyarısı alanların ve yukarıdakileri uygulayanların yapacakları destek talebi göndermek olacak.

Kişiler sorun için bir bildirim açmalıdır. Ardından açılan ekranda ‘itiraz’ seçeneğine dokunulmalıdır. Verilen talimatlar takip edilerek istenenler yerine getirilmelidir. Bu işlemi hızlandırmak adına 2- 3 günde bir itiraz bildirimini göndermek gerekir.

Buradakiler hem TikTok tanıtım onaylanmadı hem de TikTok ödeme başarısız oldu hatasına yönelik çözüm adımlarıdır.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir