USB kablo bağlantısı ile bilgisayar telefonu görmüyor

Bilgisayarım cep telefonumu görmüyor. USB kablo ile bağlantı yapamıyorum. Telefonumu bağladığımda tanımlanmayan bağlantı tanımlanmayan sürücü driver uyarısı.

teknik destek

Samsung telefonum bilgisayara bağlanmıyor hata alıyorum. Telefonlarda USB bağlantısını görmeme sorunu. Cep telefonu bilgisayara bağlanmıyor. 

Bazı cep telefonlarda veya bilgisayarlarda USB bağlantısını tanımama gibi sorunla karşılaşılabiliyor. Bunun birden fazla nedeni olabileceğinden aşağıda önerdiğimiz adımları deneyerek analiz edebilirsiniz.

Bilgisayarım cep telefonumu görmüyorum çözümü nedir?

Cep telefonunuz hangi işletim sistemine sahip olursa olsun (Android / iOS) farketmez sorun genelde aynı olabiliyor. Bazı modellerde nadirde olsa yazılımsal veya donanımsal sorundan bağlantı hatasına neden olabilir.

Kablodan kaynaklı olabilir. Farklı bir kablo ile denediniz mi? Farklı bir bilgisayarda denediniz mi? Denediniz ise;  Bilgisayardan aygıt yöneticisini kontrol ederek sürücü kaynaklı sorun olup olmadığını kontrol ediniz. Aygıt yöneticisinde ( aygıt yöneticisini açmak için klavyeden Windows pencere simgesine basılı tutup R tuşuna basınız) ! veya ? şeklinde simge var mı? Varsa üzerine sağ tıklayıp kaldırıp donanım değişikliklerini tara butonuna tıklayınız. Ya da bilgisayarı yeniden başlatınız.

Cep telefonun sürücüsünün Windows işletim sistemine yüklenmesi gerekebilir. Telefonun resmi sitesinden marka modelini yazarak sürücüsünü indirebilirsiniz. Bazı sürücüler bazı işletim sistemleri ile uyumsuz olabilir. Windows 7, Windows 10 veya Linux.

USB kablo bağlantısı ile bilgisayar telefonu görmüyor

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir