Vefat eden kişinin Facebook hesabını kapatma başvurusu

Vefat eden kişinin Facebook hesabını kapatma başvurusu nasıl yapılır? Facebook ölen kişinin hesabı nasıl kapatılır? Ölen birinin Facebook hesabını silme başvurusu.

Andronova

Vefat eden birinin Facebook hesabı nasıl kapatılır veya ölen kişinin Facebook hesabını sayfasını kapatmak iptal etmek için tüm gereken bilgilere yazıda bulacaksınız.

Facebook ölen kişinin sayfasını kapatmak için yada sayfa için bir talep gönderilebilmek için Facebook kurallarını incelemeniz gerekiyor. Facebook hesabı kapatmak için başvuru yapılabilir. Tabi ölen kişinin yakınları bu işlemi yapabilir. Facebook hesabını kaldırma ve bazı isteklerde bulunmak için yakınlık derecesi önemlidir.

Aşağıda yer alan örnek başvuru formunu detaylı inceleyebilirsiniz. Başvuru sırasında hesabı kaldırma yada anıtlaştırma gibi talepler alınabiliyor. Formu doldurulduğunda şu talebe Facebook olumlu yanıt vermemektedir. Vefat eden kişinin Facebook hesabının şifresini talep etmek, Facebook kullanıcısının özel gizliliğini korumak için, hesabın yada hesapların giriş bilgileri aile dahil kimseye verilmemektedir.

Ölen kişinin Facebook hesabını kapatma 

Ölen kişinin hesabının silinme başvurusunu bu adrese tıklayarak yer alan bilgileri detaylı bir şekilde doldurup Facebook’ a gönderebilirsiniz. Aynı URL ile birde kişinin akıl sağlığında sorun olması durumunda da yine talep iletilebilir. 

Vefat eden kişinin profilinin adının yer aldığı yerin yanında Anısına şeklinde bir bilgi yer alır. Ölen kişinin hesap gizliliğine göre, kişinin aile ve arkadaşları anıtlaştırılmış bölümde anıları paylaşabilir.

Vefat eden kişinin Facebook hesabını kapatma başvurusu

Ölen kişinin hesabını anıtlaştırmak için ne yapılmalı?

Anıtlaştırılmış hesap başvurusu için, kişi vefat ettikten sonra birinci dereceden akraba ve arkadaşları bir araya gelerek kişinin anılarını paylaşmak için Facebook tarafından verilen alandır.

Vefat eden kişinin Facebook hesabının veya Facebook sayfasının kaldırılması için talep gönderen kişiler vefat eden kişinin birinci dereceden akrabası / varisi olması gerekiyor.

Ölen kişini instagram hesabını kapatma ve Facebook kişi engelleme yazılarımıza bakmayı unutmayın.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın