Vefat eden kişinin Facebook hesabını kapatma başvurusu

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Vefat eden kişinin Facebook hesabını kapatma başvurusu nasıl yapılacağını sorunlar için hazırladığımız konumuzda zamanla değişim yaptığımız oluyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Vefat eden birinin Facebook hesabı nasıl kapatılır veya ölen kişinin Facebook hesabını sayfasını kapatmak için tüm gereken bilgileri yazıda bulacaksınız.

Facebook ölen kişinin sayfasını kapatmak için muhakkak Facebook kurallarını incelemeniz gerekiyor. Ölen kişinin yakınları gerekli başvuruyu yapmaları için bir kolaylık sunulmakta. Facebook hesabını kaldırmak veya bazı isteklerde bulunmak için yakınlık derecesi önemlidir.

Aşağıda yer alan örnek başvuru formunu detaylı inceleyebilirsiniz. Başvuru sırasında hesabı kaldırma ya da anıtlaştırma gibi talepler alınabiliyor. Formu doldurulduğunda şu talebe Facebook olumlu yanıt vermemektedir. Vefat eden kişinin Facebook hesabının şifresini talep etmek, Facebook kullanıcısının özel gizliliğini korumak için, hesabın yada hesapların giriş bilgileri aile dahil kimseye verilmemektedir.

Ölen kişinin Facebook hesabını kapatma 

Ölen kişinin hesabının silinme başvurusunu bu adrese tıklayarak yer alan bilgileri detaylı bir şekilde doldurup Facebook’ a gönderebilirsiniz. Aynı URL ile birde kişinin akıl sağlığında sorun olması durumunda da yine talep iletilebilir. 

Vefat eden kişinin profilinin adının yer aldığı yerin yanında Anısına şeklinde bir bilgi yer alır. Ölen kişinin hesap gizliliğine göre, kişinin aile ve arkadaşları anıtlaştırılmış bölümde anıları paylaşabilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Not: Güncellenen başvuru formuna göre artık sağlık yönünden karar verecek durumda olamayanlar içinde bu form kullanılmakta.

Vefat eden kişinin Facebook hesabını kapatma başvurusu
Vefat eden kişinin Facebook hesabını kapatma başvurusu

Ölen kişinin hesabını anıtlaştırmak için ne yapılmalı?

Anıtlaştırılmış hesap başvurusu için, kişi vefat ettikten sonra birinci dereceden akraba ve arkadaşları bir araya gelerek kişinin anılarını paylaşmak için Facebook tarafından verilen alandır.

Vefat eden kişinin Facebook hesabının veya Facebook sayfasının kaldırılması için talep gönderen kişiler vefat eden kişinin birinci dereceden akrabası / varisi olması gerekiyor.

Konu ile benzerlik gösteren ölen kişini instagram hesabını kapatma yazımızı da incelemenizi öneriyoruz.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak