WhatsApp Şifre Koyma İki Adımlı Doğrulama

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

WhatsApp şifre koyma ve şifre sıfırlama gibi bir işlem var mı sorusu iki adımlı doğrulama şifremi unuttum nasıl açılır diye karşımıza çıkabiliyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Bu yazının temelinde, WhatsApp iki adımlı doğrulama şifremi unuttum nasıl kırılır şeklinde gelen sorularla şekillenerek oluştu. Önce özelliğin tanıtımı ve nasıl kullanılır şeklinde anlatımımız oldu. Ama bunun merak edilmesinden çok iki adımlı doğrulama kırma arayışına döndü. Buradaki şifreleme uygulamaya her girildiğinde ortaya çıkmıyor. Arada bir çok nadir durumlarda karşılaşabiliyorsunuz. Belki ayda bir veya iki ayda bir görülebiliyor. 

WhatsApp’ ta olan bir özelliği belki çok sayıda kullanıcı bilmemekte. Çok sayıda kullanıcının hesabına şifre koymak için harici bir uygulama arayışına giriyor. Aslında her hangi bir uygulamaya ihtiyaç olmadan kendi ayarlarından WhatsApp’ a şifre koyulabiliyor. Hesabı kilitlemek için gerekli adımları takip edin.

WhatsApp kullanıcıların bazen özel paylaşımlarının görülmemesi için ya da ticari bilgilerin erişime engellemek için şifreleme programları tercih etmekte. WhatsApp’ ın kendi şifreleme güvenliğinde “iki adımlı doğrulama” güvenliği ile artı bir güvenliğe ulaşabilirsiniz. İki adımlı doğrulama ilgili detaylara aşağıda ilişkili haberler bölümünden ulaşabilirsiniz.

İki adımlı doğrulama sistemiyle cep telefonunuzu yeni açtığınızda ya da belli bir süre sonra (zaman aşımı) dolduktan sonra WhatsApp’ ta otomatik olarak şifre ekranı geliyor. Şifre girilmediği süreçte WhatsApp’ ın hem ayarlarına hem de mesajlarına erişim kısıtlanıyor. www.andronova.net

WhatsApp Şifre Koyma: Kişisel Verilerinizi Güvende Tutun

Kişisel verilerinizin güvenliği her zaman önemlidir. WhatsApp şifreleme özelliği sayesinde mesajlarınızın ve medya dosyalarınızın güvende olduğundan emin olabilirsiniz. Bununla birlikte, WhatsApp hesabınızın ekstra bir koruma katmanına ihtiyaç duyabilirsiniz ve bu da şifre koyma özelliğiyle sağlanabilir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Aşağıda, WhatsApp hesabınızı daha güvenli hale getirmek için adım adım nasıl şifre koyabileceğinizi açıklıyoruz.

 1. WhatsApp Uygulamasını Açın:
  • Telefonunuzun ana ekranında WhatsApp uygulamasını bulun ve açın. WhatsApp simgesine tıkladığınızda, uygulama açılacak ve mevcut oturumunuzda herhangi bir sohbet penceresine götürecektir.
 2. Ayarlar Menüsüne Erişin:
  • WhatsApp ana ekranında, sağ üst köşede bulunan üç dikey noktaya tıklayarak “Ayarlar” menüsüne erişin. Bu menü, hesabınızın genel ayarlarını ve gizlilik seçeneklerini içerir.
 3. Hesap Ayarlarına Girin:
  • Ayarlar menüsünden “Hesap” seçeneğine tıklayın. Bu seçenek, hesabınızla ilgili çeşitli ayarları içerir, bu yüzden şifreleme seçeneğini bulmak için buraya tıklamanız gerekecek.
 4. İki Adımlı Doğrulamayı Etkinleştirin:
  • Hesap ayarlarına girdikten sonra, “İki Adımlı Doğrulama” seçeneğini bulun ve üzerine tıklayın. İki adımlı doğrulama, hesabınıza ek bir güvenlik katmanı eklemenizi sağlar ve şifre koyma işlemini gerçekleştirmenizi sağlar.
 5. Şifre Belirleyin:
  • İki adımlı doğrulamayı etkinleştirdikten sonra, WhatsApp sizden altı haneli bir şifre belirlemenizi isteyecektir. Bir şifre seçin ve hatırlamanız kolay, ancak başkalarının tahmin edemeyeceği bir şifre olmasına dikkat edin.
 6. Yedekleme E-postası Belirleyin (İsteğe Bağlı):
  • WhatsApp, unuttuğunuzda veya kaybettiğinizde şifrenizi sıfırlamanıza yardımcı olmak için yedekleme bir e-posta adresi isteyecektir. Bu adım isteğe bağlıdır ancak şifrenizi unutursanız hesabınıza yeniden erişmek için faydalı olabilir.
 7. İşlemi Tamamlayın:
  • Şifrenizi belirledikten ve isteğe bağlı olarak yedekleme e-posta adresinizi girdikten sonra, işlemi tamamlamak için “Devam” veya “Tamamla” düğmesine tıklayın. WhatsApp hesabınız artık ek bir koruma katmanı ile güvende olacak.

Sonuç: WhatsApp şifreleme özelliği sayesinde mesajlarınız ve medya dosyalarınız güvende olsa da, hesabınıza ek bir güvenlik önlemi eklemek önemlidir. Şifre koyma özelliği, hesabınızı yetkisiz erişimden korumanıza yardımcı olabilir ve kişisel verilerinizin güvenliğini sağlar. Yukarıdaki adımları takip ederek, WhatsApp hesabınıza şifre koymak kolay ve hızlı bir işlem olacaktır.

WhatsApp Şifre Nasıl Koyulur Resimli Anlatımı

WhatsApp / Ayarlar / Hesap / İki adımlı doğrulama / Etkinleştir

WhatsApp iki adımlı doğrulama şifremi unuttum diyorsanız merak etmeyin üzerinden 7 gün geçtiğinde otomatik açılacaktır. Olursa açılmazsa support@ whatsapp.com adresine bir mail atıp durumunuzu anlatınız. Buradaki 1 hafta sürenin geçtikten sonra uygulamayı tekrardan kurarken herhangi bir şifre istemeyecek. Ama acil ben sıkıntıdan kurtulmak istiyorum diyorsanız o zaman sıfırlama veya destek seçeneğini uygulamanız gerekmekte.

İki adımlı doğrulama nasıl kullanılır yapılır
WhatsApp şifre koyma adımları
WhatsApp şifre sıfırlama maili ekleme
WhatsApp şifre koyma hizmeti
WhatsApp uygulamasına mail ekleme
WhatsApp şifre nasıl koyulur
 • WhatsApp iki adımlı doğrulama için e-posta hesabı ekleyebilirsiniz. Bunun kesinlikle ekli olması gerekiyor ve parolanın unutulmasında sıfırlamasını mail üzerinden yapılacak.
WhatsApp uygulamasına şifre nasıl koyulur
WhatsApp iki adımlı doğrulama
WhatsApp şifremi unuttum - WhatsApp şifre sıfırlama
WhatsApp iki adımlı doğrulamayı açma

İki Adımlı Doğrulama Nasıl Kapatılır?

 • Yukarıdakileri tekrardan uyguladığınızda karşınıza bu sefer devre dışı bırakmanın çıkacağını belirtelim. Kapatma sırasında sizde mevcut parolanın girilmesi istenilecek ve onaydan sonra işlem tamamlanmış olacak.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi WhatsApp’ a giriş yapabilmeniz için 6 haneli şifreyi yazmanız gerekiyor. Eğer şifreyi unuttuysanız “Şifrenizi mi unuttunuz?” yazısını tıklayarak şifre sıfırlama adımlarını yapabilirsiniz. Sorularınızı yorumla bekliyoruz.

WhatsApp iki adımlı doğrulamayı kapatmak için aynı adımları takip ediniz. Şifre sıfırlama için 7-8 gün bekleyin veya üstte verdiğimiz yerle iletişime geçin.

WhatsApp iki adımlı doğrulamayı kapatma
WhatsApp iki adımlı doğrulama nasıl kapatılır

WhatsApp şifre koyma adımları buraya kadar.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir