WhatsApp şifre koyma iki adımlı doğrulama

Andronova
By Andronova
3 Minimum Okuma

WhatsApp şifre koyma ve şifre sıfırlama gibi bir işlem var mı sorusu iki adımlı doğrulama şifremi unuttum nasıl açılır diye karşımıza çıkabiliyor.

Sponsorlu reklam

Bu yazının temelinde WhatsApp iki adımlı doğrulama şifremi unuttum nasıl kırılır şeklinde gelen sorularla şekillenerek oluştu. Önce özelliğin tanıtımı ve nasıl kullanılır şeklinde anlatımımız oldu. Ama bunun merak edilmesinden çok iki adımlı doğrulama kırma arayışına döndü. Buradaki şifeleme uygulamaya her girildiğinde ortaya çıkmıyor. Arada bir çok nadir durumlarda karşılaşabiliyorsunuz. Belki ayda bir veya iki ayda bir görülebiliyor. 

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

WhatsApp’ ta olan bir özelliği belki çok sayıda kullanıcı bilmemekte. Çok sayıda kullanıcının hesabına şifre koymak için harici bir uygulama arayışına giriyor. Aslında her hangi bir uygulamaya ihtiyaç olmadan kendi ayarlarından WhatsApp’ a şifre koyulabiliyor. Hesabı kilitlemek için gerekli adımları takip edin.

Sponsorlu reklam

WhatsApp kullanıcıların bazen özel paylaşımlarının görülmemesi için ya da ticari bilgilerin erişime engellemek için şifreleme programları tercih etmekte. WhatsApp’ ın kendi şifreleme güvenliğinde “iki adımlı doğrulama” güvenliği ile artı bir güvenliğe ulaşabilirsiniz. İki adımlı doğrulama ilgili detaylara aşağıda ilişkili haberler bölümünden ulaşabilirsiniz.

İki adımlı doğrulama sistemiyle cep telefonunuzu yeni açtığınızda ya da belli bir süre sonra (zaman aşımı) dolduktan sonra WhatsApp’ ta otomatik olarak şifre ekranı geliyor. Şifre girilmediği süreçe WhatsApp’ ın hem ayarlarına hemde mesajlarına erişim kısıtlanıyor. www.andronova.net

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

WhatsApp şifre nasıl koyulur

WhatsApp / Ayarlar / Hesap / İki adımlı doğrulama / Etkinleştir

WhatsApp iki adımlı doğrulama şifremi unuttum diyorsanız merak etmeyin üzerinden 7 gün geçtiğinde otomatik açılacaktır. Olursa açılmazsa support@ whatsapp.com adresine bir mail atıp durumunuzu anlatınız. Buradaki 1 hafta sürenin geçtikten sonra uygulamayı tekrardan kurarken herhangi bir şifre istemeyecek. Ama acil ben sıkıntıdan kurtulmak istiyorum diyorsanız o zaman sıfırlama veya destek seçeneğini uygulamanız gerekmekte.

WhatsApp şifre koyma iki adımlı doğrulama

İki adımlı doğrulama nasıl kullanılır yapılır

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

WhatsApp şifre sıfırlama maili ekleme

WhatsApp uygulamasına mail ekleme

  • WhatsApp iki adımlı doğrulama için e-posta hesabı ekleyebilirsiniz. Bunun kesinlikle ekli olması gerekiyor ve parolanın unutulmasında sıfırlamasını mail üzerinden yapılacak.

WhatsApp uygulamasına şifre nasıl koyulur

WhatsApp şifremi unuttum - WhatsApp şifre sıfırlama

İki adımlı doğrulama nasıl kapatılır

  • Yukarıdakileri tekrardan uyguladığınızda karşınıza bu sefer devre dışı bırakmanın çıkacağını belirtelim. Kapatma sırasında sizde mevcut parolanın girilmesi istenilecek ve onaydan sonra işlem tamamlanmış olacak.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi WhatsApp’ a giriş yapabilmeniz için 6 haneli şifreyi yazmanız gerekiyor. Eğer şifreyi unuttuysanız “Şifrenizi mi unuttunuz?” yazısını tıklayarak şifre sıfırlama adımlarını yapabilirsiniz. Sorularınızı yorumla bekliyoruz.

WhatsApp iki adımlı doğrulamayı kapatmak için aynı adımları takip ediniz. Şifre sıfırlama için 7-8 gün bekleyin veya üstte verdiğimiz yerle iletişime geçin.

WhatsApp iki adımlı doğrulamayı kapatma


Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2020, 23:35

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir