WhatsApp' ta toplu mesaj gitmiyor sorunu

Andronova
Andronova
4 Minimum Okuma

WhatsApp uygulamasında toplu mesaj gönderilemiyorsa bunun birden çok nedeni olabilir. Haberimizde mesaj gitmeme sorunu için bazı çözüm önerilerine yer verdik.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

WhatsApp, dünyanın en çok tercih edilen ve aktif kullanılan uygulamalarından biri. Hemen hemen interneti olan her ailede WhatsApp yok gibi bir şey. Bu uygulama sayesinde SMS kullanımı neredeyse rafa kalktı gibi bir durum. En azından özellikle WhatsApp kullanıcılarında bu şekilde.

Gelelim WhatsApp’ ta toplu mesaj gönderme olayına. Genelde bu özellik Kurban bayramında, Ramazan bayramında ve kandillerde daha çok kullanılmakta. Hatırlıyorum da eskiden toplu SMS gönderdiğimizde bazen çok yoğunluktan dolayı ertesi günü mesajın ulaştığı oluyordu. Şimdide bu kadar olmasa da yine bazen mesaj karşı tarafa geç ulaşabiliyor. Bu durum çok ama çok nadir WhatsApp’ ta görülmekte. Eğer sizde de bu özel günlerde mesaj göndermede sorun yaşıyorsanız aşağıdaki uyarımıza dikkat ediniz. www.andronova.net

WhatsApp’ ta toplu mesaj gönderme görsel aşağıda ilişkili haberler kısmından ulaşabilirsiniz.

WhatsApp' ta toplu mesaj gitmiyor sorunu
WhatsApp’ ta toplu mesaj gitmiyor sorunu

WhatsApp toplu mesaj gönderme sorunu

Şu an yaşadığınız tam nedir bilmeden bir şey yapmamanızı öneriyoruz. Bir kaç il’ de yaşayan yakınlarınızla görüşüp bilgi alıp ve duruma göre işlem yaparsınız.

  • Mesajlarınızın ulaşabilmesi için numaranız karşı tarafın rehberinde kayıtlı olması gerekiyor. Aksi takdirde toplu mesajlarda mesaj karşı tarafa ulaşmayacaktır. Grup mesajlarında da durum aynı şekilde olmakta. Grupta toplu mesaj gönderme de aynı şekilde yapılmakta. Sadece grupları eklemeniz yeterli.
  • Mesaj hala ulaşmıyorsa her iki tarafta telefonunu kapatıp açsın.
  • İnternet erişiminizin olup olmadığından ve hız sorunu yaşıyıp yaşamadığınızı kontrol ediniz.
  • Tek tek mesaj gönderip analiz ediniz.
  • İnternet bağlantısını değiştiriniz. Wifi ve mobil veri üzerinden ayrı ayrı bağlantı yapıp deneyiniz. 
  • Bazen kablosuz bağlantıda sorun oluşabiliyor. Dns sorunları gibi.
  • WhatsApp Web üzerinden de deneyiniz. Bilgisayardan deneyerek sorunu analiz edebilirsiniz. Eğer cihaz kaynaklıysa ortaya çıkacaktır.
  • Çevrenizde WhatsApp kullanıcısı varsa aynı sorunla karşılaştı mı bilgi alınız.
  • Eğer sorunu analiz edildiyse kablosuz internet bağlantı sorunu varsa maneul DNS veya VPN uygulaması kullanarak deneyiniz.
  • İnternet sağlayıcınız ile iletişime geçiniz. Superonline, Turknet, TTnet, Doping veya kablonet müşteri hizmetleri hattınızı inceleyebilir. Ya da kayıt oluşturabilir. 

WhatsApp çoklu mesaj gönderme özelliği

Geçen yıl ki bir haberi burada paylaşmak istedik.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Uygulamada çoklu mesaj yollamayla alakalı yeni bir güncelleme yayınlandı ve artık çoklu gönderme çok kolay hale geldi. Tabi sürümde destek olayı her cihazda geçerli.

Beta olarak yapılan çalışmalardan sonra henüz stabil halde olmayan özellik nihayet kullanıcılarıyla buluştu.

Yeni bir özelliğin test aşamasının devam etmesiyle farklı bir yola giden şirket kullanıcı deneyimlerinden yararlanmak için test davetini başlattı. Bu yenilikte WhatsApp Messenger uygulamasında çoklu mesaj gönderme özelliğine kavuşacak. Bu özellik tüm WhatsApp kullanıcılarını sevindirecektir. Malum bir mesajı birden fazla kişiye göndermek için birden fazla işlem yapmak zorunda kalınıyordu.

WhatsApp, bu özelliğin tam sürümünü henüz yayınlamadı. Şirketin yaptığı yazılı açıklamada yayınlanmamış sürümü için test programına davet ediyor. Eğer test programına katılırsanız, WhatsApp Messenger uygulamasına test sürümü içeren bir güncelleme cihazınıza gelecek. Tabi bu güncelleme sadece WhatsApp çoklu mesaj gönderme özelliğinin dışında bazı iyileştirmelere de sahip olacak. 

WhatsApp çoklu mesaj gönderme özelliği
WhatsApp çoklu mesaj gönderim sorunu

Geçmişte test aşamasındaki bilgi

Cep telefonunuzda WhatsApp uygulaması yüklüyse, test başvuru adresinden onay verdikten kısa bir süre sonra test sürümünü belirten bir güncelleme gelecektir. Bazen başvurudan 1-2 saat sonra güncelleme gelebiliyor. Sabırla güncellemenin gelmesini bekleyiniz. WhatsApp çoklu mesaj özelliği testi için bu play.google.com/apps/testing/com.whatsapp adresten ulaşabilirsiniz. WhatsApp çoklu mesaj özelliği testinden çıkmak için ise bu play.google.com/apps/testing/com.whatsapp/leave?hl=tr adrestenişlem yapabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Not: WhatsApp test sürümleri bazen kararsız işlemler yapabiliyor. Test sürümlerinde bazı hatalar içerebiliyor. Amaç’ da zaten bu sorunların görülüp iyileştirme çalışmalarının yapılması. Eğer sizde bir test kullanıcısı olacaksanız, test sürümünde oluşabilecek her hangi bir sorunda geri bildirim için WhatsApp iletişim adresi [email protected] support.whatsapp.com ile iletişime geçiniz.

WhatsApp çoklu mesaj gönderme özelliği
WhatsApp mesaj gönderiminde hata

Test programından çıkma Test programından istediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. Test programından çıktıktan sonra WhatsApp test sürümünü telefonunuzdan kaldırınız. Sonra tekrar cihazınızın resmi mağaza uygulamasından WhatsApp uygulamasını indirip yükleyiniz. 

Not: WhatsApp test uygulamasını cihazınızdan kaldırdıktan sonra, bazen tam sürümü yüklemeniz için 1-2 saat üzerinden geçmesinin beklenmesi gerekebilir.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak