WhatsApp Web şu an aktif kapatma

media 797

WhatsApp'ı bilgisayar üzerinden kullanırken girmiş olduğunuz bilgisayarlarda halen aktif göründüğünde nasıl kapatabileceğinizi bu haberimizde yayınlayacağız.

teknik destek

WhatsApp uygulamasını bilgisayarınız üzerinden kullanmaya başladığınızda uygulama sizlere bildirim alanında  WhatsApp Web şu an aktif  uyarısını vermektedir. Eğer herhangi bir bilgisayardan tarayıcı kullanarak WhatsApp uygulamasını kullanmadığınız halde bu uyarıyı alıyorsanız aşağıdaki başlığımız altında yer alan adımları uygulayınız.

Aşağıdaki resimde yukarıda bahsettiğimiz bildirimi görebilirsiniz. Bu resme göre 3 dakikadır WhatsApp Web kullanılmaktadır.

WhatsApp Web şu an aktif kapatma

Eğer yukarıda bildirimi aldığınızda sizin bilginiz dışında bu işlem olmuşsa WhatsApp – Ayarlar – Bildirimler adımlarını takip ederek bu sorunu çözebilirsiniz.

Bu sorunu yaşıyorsanız birileri sizden habersiz hesabınız kullanıyor demektir. Bunun için hesabınız ile ilgili güvenlik önlemlerini almanız gerekmektedir. İlk olarak hesabınız ile ilgili WhatsApp iki adımlı doğrulamayı aktif ediniz. İki adımlı doğrulmayı aktif ettikten sonra ise bütün açık oturumları kapatınız.

WhatsApp Web kapatma 

Bu işlemleri yaptıktan sorna ise var olan bütün bilgisayar oturumlarını kapatmak için aşağıdaki adımları takip ediniz;

  • İlk olarak WhatsApp Web bölümüne uygulama üzerinden giriş yapınız.
  • Ardından karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır bu ekrandan sayfanın en alt kısmında bulunan Tüm Bilgisayarlardan Çık yazısına tıklayarak bütün açık oturumları kapatınız.

WhatsApp Web kapatma

Bu işlemi ve yukarıda bahsettiğimiz güvenlik ayarlarını yaptıktan sonra kendi kullandığını bilgisayarda güvenli bir şekilde WhatsApp Web uygulamasını kullanabilirsiniz. Eğer WhatsApp Web uygulamasını farklı bilgisayarlarda kullandıktan sonra kapatmayı unuttuysanız yine bu adımları takip ederek oturumu kapatabilirsiniz. WhatsApp hesabınızın başkalarının eline geçmemesi için bu adımları uygulamanızı şiddetle tavsiye ederiz.


Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2021, 07:30

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın