X96 Mini açılmıyor logoda takılı kalıyor

blank

X96 Mini açılış ekranında kalıyor ise kesin ama kesin çözümünü bu makalede bulacaksınız. Android TV Box X96 Mini açılmıyor çözümü format ve ROM atmada geçiyor.

teknik destek

X96 Mini, internet olmayan televizyonlara internet bağlama ve Smart Tv olmayan televizyonları Smart TV’ ye çevirmek için kullanılan cihazlardan biri. Piyasada 1 GB ve 2 GB modelleri bulunuyor. 1 Olan pek işe yaramıyor. 2 GB olan dahi ancak iş görebiliyor. Çok iyi mi dersiniz yok idare eder. Ama iş yaradığını söylebiliriz.

X96 Mini kullanmak isteyenler internet bağlantı hızlarının yüksek olmasına dikkat etmeleri gerekiyor. Birde modemle X96 Mini arasında uzak mesafe olmaması gerekiyor. Cihaz modeme çok yakın olursa daha randımanlı çalışır.

Gelelim konumuzun içeriğine. X96 Mini açılmıyor sorununa…

X96 Mini neden açılmıyor logo takılı kalıyor

X96 Mini logoda takılı kalıyor sorununun başlıca nedenlerini sıralamaya çalışacağız. Bu sıralama sizi kesin çözüme götürecek. Sorularınızı yazmadan önce açıklayıcı şekilde olmasına dikkat ediniz.

  • Bu cihaz genelde rootlu oluyor. Bunu kaldırmak için root uygulamaları kullananlar cihazı yeniden başlattığında açılış ekranında kalıyor
  • Yazılım güncellemesinden sonra açılmıyor
  • ROM atma işleminden sonra açılmadı diyen çok oluyor
  • Açılış kilidi nedeniyle açılmayan cihazlar oluyor
  • Uyum sağlamayan uygulamaların yüklenmesinden dolayı takılı kalıyor
  • Google Play Store dışında manuel veya başka mağazadan uygulama / oyun yükledikten sonra oluyor
  • Farklı yerlerden yüklenen uygulamalarla virüs bulaşıyor

X96 Mini açılmıyor kesin çözümü

Yani yaz yaz devam ediyor. Cihaz fişi çıkarılıp 1-2 dakika kadar bekleyip takıp denenebilir. Sorun devam ettiyse sıralamamız kontrol edilsin. www.andronova.net

  • Sorun çözümü için ilk işlem hard reset atılması
  • Diğer işlem yazılım güncellemesi 
  • Son işlem ROM atılması. Kesin çözüm X96 mini rom atma yazımızda

X96 Mini açılmıyor logoda takılı kalıyor

Hard reset nasıl atılır açıklama yazımız X96 Mini hard reset kesin incelenmesi önerilir.

Yazılım güncellemesi için diğer bir yazımız işinize yarayabilir. Bu işlem X96 Mini 2017 / 2018 ve 2019 modelleri için geçerli. Sorularınızı bekliyoruz.


Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2019, 01:01

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!