Yeni Galaxy S5 S6 Modellerinde internet Ayarları

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Bilindiği gibi akıllı telefon almadaki en büyük etkenler arasında mesaj göndermek, arama yapmak, birçok renk kapasitesiyle renkli ve canlı resimler, videolar çekmek, görüntülemek dışında; hızlı ve sorunsuz bir şekilde internete bağlanmak ve bu şekilde istediğimiz işlemlere, uygulamalara kolayca ulaşabilmektir. Yani, sırf bu yüzden internete hızlı bağlanabilen akıllı telefonlar fiyat bakımından pahalı olabilir, performansına bakılmadan satın alınabilir. Günümüzde operatörler bu amaçla hizmet vermek ve rekabete dahil olmak için, faturalı ya da faturasız ayırt etmeksizin kişilere internet paketleri sunmaktadır.

Ad imageAd image

Samsung firması bu alanda birçok tasarım ve kasa denemelerine giderek karşımıza çıkmıştır. İlk olarak Galaxy A serisiyle bu alana atılmış, S serisiyle devam etmiş ve son olarak yeni Galaxy J serisiyle piyasaya hızlı bir giriş yapmıştır. Genel olarak dediğimiz gibi akıllı telefon ya da tabletlerin tercih edilmesinin sebebi, hızlıca internete bağlanabilmesidir. İnternete bağlanmayla, internet üzerinde çeşitli oyunlar oynanabilir, internet üzerinden araştırmalar yapılabilir, sınırlandırılmamış şekilde uygulamalar indirilebilir ve sosyal medya hesaplarına bağlanarak iletişim olanakları genişletilebilmektedir. Tabi ki internet özelliklerinden faydalanabilmek için, her telefonda bulunması gereken internet ayarları, doğru bir şekilde ayarlanmalı eğer ayarlanamama sorunu varsa, operatörünüzden gerekli yardımı almanız gerekmektedir. Peki, Samsung’ un yeni çıkardığı Galaxy modellerinde internet ayarları nasıl olmalıdır, onu görelim.

Cihazların internet ayarları ilk olarak Gsm operatörüne göre değişmektedir. Yani yapacağınız APN (Erişim noktası ayarları) ayarları operatörüne göre ayarlanmaktadır.

galaxy s6 s5 internet ayarları nasıl yapılır,galaxy s6 internet ayarları turkcell avea vodafone,android internet ayarları
galaxy s6 internet ayarları turkcell avea vodafone

Galaxy S5 S6 internet ayarları

Samsung’un kendi işlemcisi olan Exynos 7580 ile piyasa sürülen, 1.5 GB RAM ve 16 GB dâhili depolamaya sahip, arkada 13 MP ve önde 5 MP flaşlı kamerasıyla dikkat çeken bir üründür. İnternet ayarları için; telefonunuzun Ayarlar bölümünden, Kablosuz İnternet ve Ağ ayarlarına, daha sonra Mobil ağlar kısmına giriş yapıp, Erişim Noktası Adlarından size ait olan GSM operatörünü seçiyorsunuz ve Yeni APN olarak interneti seçerek, internet ayarlarınızı tamamlıyorsunuz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe