YouTube bu video kısıtlandı açılmıyor

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

YouTube “Video kullanılamıyor bu video kısıtlandı. Lütfen Google Workspace yöneticinizi ve / veya ağ yöneticisi kısıtlamalarınızı kontrol edin” hatası alanlar buraya.

Ad imageAd image

Workspace, Google’ ın G Suite hizmetiyle aynı şeydir ve 1 yıl kadar önce bir dizi değişikliğe gidilerek şu an çıkan marka oluşturuldu. Bir çok araç birbiriyle entegrasyon halini aldı. Örnek Meet, Google ve Dökümanlar hizmeti tek bir yerden kontrol edilebiliyor. İşte bunu sağlayan hizmete verilen ad Workspace. Ne demek sorusundan sonra detayları incelemeye geldi.

Başlığımızda geçen uyarının da bize göre çıkma olasılığı kullanıcının bu hizmeti kullanıyor olmasından kaynaklandığı diye düşünüyoruz. Buradaki yapılandırmanın açmak istediğiniz videonun içeriğinde sıkıntı olması durumuna karşın bir önlem amaçlı engelleme göstermekte. Bir başka sebebinde kısıtlı modun açık olması diyebiliriz.

Video kullanılamıyor, YouTube’ da açmak istenilen videonun içeriğinde sakınca görüldüğünden sistemin otomatik olarak kısıtlıyor olmasına çıkma sebebi diyebiliriz. Argo, cinsellik, tehdit veya herhangi bir canlıya eziyet edilmesini içeriyor olabilir. Tabi farklı bir sebeple çıkma olasılığından da söz edeceğiz. Bunu da aşağıdaki olası nedenlere ekleyeceğiz.

YouTube bu video kısıtlandı olası nedenleri

Öncelikle ilk satırdaki durumun incelenmesi gerekiyor. Böyle bir servisten bilmeden yararlanıyor olabilirsiniz. Sonrasında aşağıdakilerin kontrol edilmesini öneriyoruz.

Ad imageAd image
 1. Uygulamadaki olası nedenlere bakılmalı.
  • Kısıtlı modun açılıp açılmadığına bakılması gerekiyor.
   • Oturum açık olan durumlarda sağ üst alandaki işarete dokunulacak. En aşağıya gelin ve “Ayarları” açınız. Buradaki butonun kapalı olmasını sağlayınız. Tabi kasıtlı yapmadıysanız.
  • Uygulamanın versiyonuyla alakalı durumların incelenmesi gerekiyor. Örnek cihazdaki mevcut versiyonun uyumlu olmaması. (Eski olanlardan biriyle test edin)
  • Android tablet ya da cep telefonunda sıkıntı yaşayanların cihazlardaki önbelleğin ve diğer seçeneklerin çalıştırılması gerekiyor. Çözüm detayı hemen aşağıya eklediğimiz maddeler arasında yer alıyor.
 2. Bir ihtimalle tarihin yanlış olmasından dolayı problem yaşatabilir.
 3. Açılmayan videonun belli bölgelerde veya ülkelere engellenmesinden dolayı çıkabilir. Ya da kaldırılmış veya durdurulmuş olabilir.
  • Bunla daha çok dizilerde karşılaşıyoruz. Parça parça bölümü yayınlayarak daha fazla gelir elde etmek isteyebiliyorlar.
 4. Güvenli internet hizmetinden yararlanıyorsanız açılmayabilir.
 5. Şikayetlerden dolayı inceleme başlatılmış olma ihtimalini düşünebiliriz.

YouTube kısıtlı video nasıl açılır?

Önce yukarıya eklediklerimiz incelensin ve buna göre gerekli denemelerin yapılması gerekiyor. 

 1. İlk önerimiz vpn kullanarak içeriği açmanız. İster programını kullanırsınız, ister vpn özelliğine sahip tarayıcı ile videoyu açarsınız. Bizim tercih ettiğimiz Opera olacak.
 2. Önemli diğer bir seçenekte online video indirme sitelerinden açılmayan videonun bağlantısını yapıştırıp ve bilgisayarınıza videoyu indirmeniz olacak. Telefonda da aynı şekilde yapılabilir.
 3. Kısıtlı seçeneğin kapatıldıktan sonra uygulamanın tamamen kapatılıp açılması veya cihazın yeniden başlatılmasını öneriyoruz.
 4. Oturumunuz açıksa kapatarak öyle deneyiniz.
 5. Gerekli seçeneklerin çalıştırılması için “Uygulamalar” alanını açıp, “YouTube” yazana dokunularak ve sonrasında içerisinde bulunan seçeneklerin çalıştırılması gerekiyor.
 6. Başka bir internet ve cihazla denendikten sonra sizinkinde problem varsa bir üstekini uygulayın ve duruma göre uygulamanın eski versiyonlarından biriyle test ediniz.
 7. WhatsApp veya başka bir platform üzerinden açmaya çalışıyorsanız direk kendi uygulamasını açarak deneyiniz.
 8. Tarayıcı kullanılarak veya PC yardımıyla deneyiniz.
 9. İnternet hizmetinizde güvenli internet açıksa kapatıp deneyin.
image 4
YouTube bu video açılmıyor

Yukarıdaki resimli anlatıma bakarsanız, geçmiş ve gizlilikle alakalı temizlik yapacağınız bir alana denk geleceksiniz. Buradan gerekli seçenekleri çalıştırmanız yeterli olacak. Belki cihazla alakalı olasılıklar içinde, telefonun kendi önbellek ve verilerin kaldırılması işlemini yaparsınız.

VPN özelliğine sahip tarayıcı, online siteler ve program

Opera ve benzeri tarayıcılardan yararlanabilirsiniz. Diğer bir öneri online videoları indirmek için kullanılan videolarla işlem yapılması. Son önerimiz vpn program kullanarak Chrome dahil sorunsuz içeriği açabilirsiniz.

Başlıkta verdiğimiz sıralamayı kullanarak video açılmıyor dediğimiz hemen hemen tüm içerikleri oynatabilirsiniz.

YouTube bu video kısıtlandı açılmıyor
YouTube bu video kısıtlandı açılmıyor

Kısaca bir ve ikinci maddeyi uygulayanlar sorunsuz açılmayan videoları açabilecekler.

Kısıtlı mod üzerinden işlem yapılacaksa adımlar şöyle:

 • Açık oturumun profiline giriniz,
 • İkinci ekrandan ayarlara geçin,
 • Genelde yer alan modu kapatınız.

Gizli mod açık kalmışsa kapatmanız için:

 • Uygulamadaki profil simgesine dokunalım,
 • İlk sıralamada “Gizli modu kapat” yazana dokunmanız yeterli olacak.

YouTube bu video kısıtlandı sorunu belki geçici bir süre karşınıza çıkar ve kendiliğinden düzelir. Burada size düşen, hiç bir şekilde deneme yapmadan beklemek olacak.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe