Puhu TV sürekli donma ve takılma sorunu

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Puhu TV donma ve takılma sorunu yaşıyorum diyenler oluyor mu? Bazen özellikle akşam veya gece saatlerinde bir iki dakikada bir dizi izlerken donuyor veya takılıyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Puhu TV dizi izlerken sık sık donma sorunu yaşayanların şikayet sitelerine yazdığını görmekteyiz. Eskiden beri böyle bir problem yaşanıyor ve özellikle akşam saatlerinden sonra daha sık karşılaştığı oluyor. Film izlerken takılmadan neredeyse izlemek imkansız diyebiliriz.

Yaptığımız testlerde bazen kullanılan televizyon veya internetle alakalı olduğunu da düşünüyoruz. Tabi çoğunlukla Puhu TV uygulamasından kaynaklı olduğunu söyleyelim. Biz her zaman olduğu gibi yine denenecek bazı önerilerden söz edeceğiz.

Film izlerken sık takılıyor diyenlerin şunları kontrol etmelerini öneriyoruz:

  • WiFi bağlantısını birde telefonun bağlantısına bağlanarak test ediniz.
  • Modemin ve televizyonun fişinin çıkarılıp takılması.
  • Varsa başka cihazdan test edin.
  • Oturum açık ve kapalı konumda deneyelim.
  • İnternet hızının test edilmesi gerekebilir.
  • Altyapı sorunlu ama hız yüksek olabilir.
  • Modemden alakalı bir problem yaşanabilir. Varsa başka bir modemle test edelim.

Yapabiliyorsanız bu uygulamanın eski bir sürümüyle deneyelim. Tabi dns kullanılarak denemekte de fayda olacağınız düşünüyoruz. Genelde olmayan durumlarda bazen kullanılan TV’ nin donanımı bu uygulamanın gereksinimini karşılayamadığından yetersiz kalabiliyor. Bu da donmalara neden olabiliyor. Hatta uygulamadan çıkmanıza veya diziden atıyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Son yapılan güncellemelerle donanım gereksiniminin arttığını düşünüyoruz. Arayüzün daha yüksek donanım tükettiğini önceki kullanımlarımızdan kıyasladık diyebiliriz. 

Puhu TV sürekli donma ve takılma sorunu


Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2020, 21:09

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak