Snapchat Eşleşen Bir Hesap ve/veya Şifre Bulamadık

Hesaba girmek istediğinizde Snapchat eşleşen bir hesap bulamadık sorunu sizde de çıkıyor mu?

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

Snapchat eşleşen bir hesap bulamadık sorunu zaman zaman kullanıcıların başını ağrıtıyor. Bir çoğunda ya yanlışlıkla bu sorun yaşanıyor ya da kişi kendi kendini kısıtlamaya neden oluyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Snapchat telefon numarasıyla hesap açanlar daha sonra başka bir hesap açarken de aynı numarayı kullandıktan sonra önceki hesapla olan bağlantıyı koparıyor. Evet bir şikayette denk geldik ve burada tam anlayamadığımız eski hesabın silindiği ama daha sonra baktığında erişim engeli uygulandığı yönünde açıklama yapıyor. Ya da anlatmak istediği yeni hesabının erişim engeli aldığı.

Bu uyarı, Snapchat hesabına giriş yapama çalışırken veya hesap oluşturmaya çalışırken karşılaşılan bir sorunu ifade ediyor. “Snapchat eşleşen bir hesap veya şifre bulamadık” mesajı genellikle, girilen kullanıcı adı veya şifrenin yanlış olduğu anlamını taşısa da farklı nedenlerle ortaya çıkma olasılığı var.

Bu mesajı alıyorsanız, öncelikle doğru kullanıcı adı ve şifreyi girdiğinizden emin olun. Eğer şifrenizi unuttuysanız, Snapchat hesabınızı kurtarmak için “Şifremi Unuttum” seçeneğini kullanarak şifre sıfırlama işlemi yapabilirsiniz.

Eğer doğru bilgileri girdiğinizden kesinlikle eminseniz ve hala bu hatayı alıyorsanız, bu durumda Snapchat’ in destek ekibiyle görüşmelerini öneriyoruz. Snapchat hesabınızın güvenliği ve bütünlüğü konusunda endişeleriniz varsa, destek ekibiyle iletişime geçerek daha fazla yardım alabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
Snapchat eslesen bir hesap bulamadik
Snapchat eşleşen bir hesap bulamadık

Snapchat Eşleşen Bir Hesap ve/veya Şifre Bulamadık Sorunu

Zaman zaman kullanıcıların bir kısmında, Snapchat hesaplarına erişmeye çalışırken “Snapchat eşleşen bir hesap ve/veya şifre bulamadık” hatasıyla karşılaşıyorlar. Bu uyarı metninde, kullanıcının girdiği bilgilerin yanlış olduğu veya sistem tarafından tanınmadığı ifade ediliyor.

Eğer Snapchat hesabınıza erişim yapmaya çalışırken böyle bir şey karşınıza çıkıyorsa, bu hatayı alıyorsanız, öncelikle doğru kullanıcı bilgilerini girdiğinizden emin olun. Yanlış girilen bilgiler, Snapchat tarafından tanınmadığından hesabınıza erişim sağlamayacağı gibi aynı zamanda hesaba kısıtlamalarda uygulayabiliyor. Şifrenizi unuttuysanız, hesabınıza giriş yapmak için “Şifremi Unuttum” seçeneğini kullanarak şifre sıfırlama işlemi yapabilirsiniz.

Lakin, doğru bilgiler girdiğiniz halde mesajı alıyorsanız, bunun tahmini birkaç farklı nedeni olabilir. Örneğin, hesabınız Snapchat tarafından askıya alınmış olabilir. Snapchat, kullanıcıların belirli kurallara uymasını gerektiren bir dizi politika ve yönergeye sahiptir. Bu kurallara uymayan hesaplar askıya alınacağı gibi tamamen kapatılabilirde.

Bunun yanı sıra, hesabınıza erişmeye çalıştığınız cihazın veya internet bağlantısının güvenli olmadığı durumlarda da bu hatayla karşılaşabilirsiniz. Snapchat, hesap güvenliği için belirli önlemler alır ve kullanıcıların hesaplarını çalmaya çalışanlara karşı koruma sağlar. Bu nedenle, hesabınıza erişirken kullanacağınız cihazın veya internet bağlantısının güvenli olduğundan emin olun.

Birde hesabınıza erişmeye çalıştığınız sırada Snapchat sisteminde bir arıza meydana geliyor veya planlı bir bakım çalışması yapılabilir. Bu durumlarda, bir süre sonra tekrar deneyebilirsiniz.

“Snapchat eşleşen bir hesap ve/veya şifre bulamadık” hatası genellikle yanlış kullanıcı adı veya şifre gibi basit nedenlerden kaynaklanır. Hesabınızın güvenliğine yönelik sorun veya ağın sistemindeki bir sorun da bu hataya neden olacaktır.

Snapchate erisimin gecici olarak devre disi birakildi 2
Snapchat eşleşen bir hesap ve/veya şifre bulamadık

Farklı Cihaz ve İnternetle Tekrar Deneyin

Şüpheli görülen davranışlardan ötürü, bazen sosyal ağlar bu veya benzeri hata mesajları verebiliyor. Bu anlamak adına, farklı internet ve cihazla denemeniz gerekiyor. Mümkünse, gün içerisinde hiç bir şekilde bu hesap için kullanmadıklarınız olsun.

Şifre Unuttum ile Hesabınız Deneyin

Yukarıdaki bahsettiğimiz bir durum veya benzeriyle karşılaştığınızda en iyi yöntemlerden biride parola unuttum seçeneğinin kullanılması. Bunun için iki sekme açıyoruz, birinden snapchat’ in resmi sitesinde şifre sıfırlama ekranı ve diğerinde ise, kayıtlı e-posta hesabınızın oturumu açık olsun. Sıfırlama sırasında yan sekmeden açık olan oturum algılanma olasılığıyla sorun belki çözülecek.

image 15
Snapchat eşleşen bir hesap bulamadık

Snapchat Hesabım Neden Gözükmüyor

Snapchat, dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı olan popüler bir sosyal medya uygulamasıdır. Ancak, bazen kullanıcılar Snapchat hesaplarının gözükmediğini fark ederler. Bu durum, kullanıcıların Snapchat hesaplarına erişim sağlayamamasına ve hesaplarının gönderilerinin diğer kullanıcılara görünmemesine neden olabilir. Peki, Snapchat hesabınız neden gözükmüyor olabilir?

Birinci sebep, Snapchat hesabınızın askıya alınmış olması olabilir. Snapchat, kullanıcıların belirli politikalarına uygun hareket etmelerini bekler ve bu kurallara uymayan hesapları askıya alabilir veya tamamen kapatabilir. Eğer hesabınız askıya alındıysa, hesabınız diğer kullanıcılara görünmez ve hesabınızın tekrar aktifleştirilmesi için Snapchat destek ekibiyle iletişime geçmeniz gerekir.

İkinci sebep, hesabınızın geçici bir şekilde engellenmiş olmasıdır. Bu durumda, hesabınız diğer kullanıcılara görünmez ve siz de hesabınıza erişim sağlayamazsınız. Snapchat, hesap güvenliği için belirli önlemler alır ve hesabınızı korumak için belirli engelleme mekanizmaları kullanabilir. Bu engelleme, hesabınızın güvenliği için geçici bir tedbirdir ve birkaç saat veya gün içinde normale dönebilir.

Üçüncü sebep, hesabınızın yanlışlıkla silinmiş olmasıdır. Snapchat hesabınızı yanlışlıkla silerseniz, hesabınız diğer kullanıcılara görünmez ve hesabınıza erişim sağlayamazsınız. Bu durumda, hesabınızı tekrar oluşturmanız gerekebilir.

Dördüncü sebep, hesap bilgilerinizin değiştirilmiş olmasıdır. Eğer hesap bilgileriniz (kullanıcı adı, şifre vb.) başka bir kişi tarafından değiştirildiyse, hesabınız diğer kullanıcılara görünmeyebilir. Bu durumda, Snapchat destek ekibiyle iletişime geçerek hesabınızı geri almanız gerekebilir.

Son olarak, Snapchat sisteminde bir arıza meydana gelebilir ve bu nedenle hesabınız diğer kullanıcılara görünmez. Bu durumda, sistem arızası giderildikten sonra hesabınız normale dönecektir.

Hesabınızın neden görünmediğini veya Snapchat eşleşen bir hesap neden bulamadığını merak edenler için ilgili ağa destek talebi oluşturulmasını öneriyoruz.

Sonraki önerimiz: Snapchat erişimin geçici olarak devre dışı bırakıldı

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir