Tablet kendi kendine açılıp kapanıyor çözümü

media 539

Tablet sürekli açılıp kapanıyor veya açılış logosunda takılı kalıyorsa aşağıya eklediğimiz adımların doğru yapılmasından sonra çözüme ulaşılacaktır.

teknik destek

Concord tablette hard reset atmaya çalışırken ekrana önyükleme yapılamayacağını belirten yazısı geliyor veya ünlem ile beraber robot simgesi gelebiliyor. Reset butonuna basıl tuttuğumuzda yeniden başlatıyor ve cihaz logosunda kalıyor veya açılıp kapanıyor. Samsung’ un yeni modellerinde pek karşınıza çıkmayacaktır ama çıktığında benzeri işlemlerin yapılması gerekecek.

Başlığımızdaki uyarının bize göre temel nedeni işletim sisteminin bozulması veya yüklü olan sürümün sıkıntılı olmasından diyebiliriz. Diğer nedenlerini aşağıya ekliyoruz ve çözümde ne gibi adımların uygulanacağını adım adım açıklayacağız.

Buradaki durum çoğu Android cihazlarda görülen bir problem ve telefonlarda ise genelde eski modellerde daha sık görülmekte. Sıfırdan kuruluma gidilecek tabletler için sıkıntı çıkarmayacaksa Go edition sürümünün tercih edilmesini öneriyoruz. Hem donanımı diğer sistemler gibi yormayan hem de daha stabil çalışabilir.

Yazı neden çıkıyor?

 1. Yüklenen uygulamalardan birinin yüklü olanlarla çakışması veya yazılımın açılışına zarar vermesi.
 2. Tablette yeteri kadar yer olmamasından dolayı yazılım dahi işlem görmesinde problem yaşatması.
 3. Virüs bulunması veya virülü uygulamanın bulunması.
 4. Boot açılış dosyaları zarar görmesi.
 5. Şarjın yetersiz olması veya bataryanın bitik olması.
 6. Botunlardan birinin takılı kalması.

Şeklinde giden bir listemiz bulunuyor. Kesin şunların yapılması diyebileceğimiz öncelik sıralaması nedenlere bakılarak denenebilir. Aşağıya eklediğimiz görselde formatlamaya çalışanları karşısına çıkan bir uyarıdır.

Tablet kendi kendine açılıp kapanıyor çözümü

Açılış sorunun çözümü

 1. Şarja takılı şekilde format atmaya çalışınız.
 2. Şarjın bitmesini bekleyiniz veya açıp kendi kendine şarjı bitirmesini bekleyin.
 3. Ses yükseltme butonuna basılı tutarken güç butonuna da basılı tutunuz.
  • Tabletin kapalı şeklinde bunların yapılması gerekiyor ve ekrana yazı gelmezse tuşları bırakın tekrardan deneyin
  • Duruma göre reset çukuruna toplu iğne ile basılı tutunuz
  • Tekrardan tuşlarla reset bölümüne girip “Wipe data factory” adlı seçeneğe gelip onaylayınız
  • İşlemin yapılmasından sonra yes üstüne gelip onaylayın ve cihazınızın açılmasını bekleyiniz. Her şeyin silinerek ilk alındığı güne dönecek şekilde açılacak.
 4. Yazılım atmanız gerekebilir. USB üzerinden işlem yapınız.
  • Yeteri kadar şarjın olması gerekiyor
  • Ses kapama ve güç butonuna basılı tutunuz
  • Robot simgesi geldiyse bilgisayara kablo bağlantısıyla ilgili program üzerinden kurulumu başlatınız.

Bilgisayar kullanırak program üzerinden ROM atma işleminin yapılamaması durumlarında box cihazıyla servislerden işlem yapılabilir. Önemli olan donanıma uygun stabil bir yazılımın atılması. Böyle bir sıkıntıyla karşılaşanların ara ara cihazlarında böyle sorunlar olacaktır. Önerimiz daha oturaklı cihazlara yönelmeniz olacak. Her zaman kullanıcı yorumlarını okuyarak model seçmeniz daha mantıklı olacaktır.

Tablet açılıp kapanıyor


Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2021, 15:42

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın